Najbolja struna!

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
O kojoj bre ti fizici prichash prijatelju?
Ako ti Zakula mislis da FC nema veze sa fizikom onda ja sa tobom nema sta da pricam .
Kada si se ti toliko profinio bajo??
Otkad se ja i ti znamo pa ti mislis da sam se ja profinio, mozda sam oduvek bio ,,fin'' koliko ja pamtim mi smo se sreli samo jednom u zivotu , ali ajde otkricu ti kad sam se profinio posto vidim da imas pogresnu predstavu o meni, ali posto je ovo tema o koncima ja cu kao konstruktivan tip a ujedno i profinjen da otvorim novi topic.
Sto se tice Mr.Woolfa bio je to lapsus calami ali poenta ostaje , i to nisu zabacaji od 40m to sluzi za nesto drugo ali ima vremena naucices ti to kad izadjes iz okvira ,,racepuvanja'' riba i lelekanja zbog istog tj kad ,,se profinis''.
A sad selim topik....
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Poprilicno se slazem sa Igorom o filozofiji za izbor konca.
Mnogo sam konaca probao(doduse nikad Rio, eventualno ako nisu radili za nekog drugog) i svima sam nalazio mane.Mogu da kazem da sam najmanje mana nasao SA Mastery Series.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Tek sad videh ovu svađu za najbolji konac.  :doh:
Slažem se sa Igorom da ne treba štedeti na koncu, ali tu dodajem da postoji mali milion tipova i marki konaca, pa nije lako izabrati konac po svojim potrebama i ukusu. U stvari, to je veoma teško.
Zato, ako neko nađe onaj pravi, konac koji mu leži, nema boljeg. Ja bih, kada bi bilo potrebno, za Ron Thompson Energy, koji košta malo više od 10 eura, platio i 100 eura, kada bi toliko koštao. Ne bih ni trepnuo.
Moraću da ponovim da sam koristio mnogo različitih marki konaca. Jedno vreme sam sakupljao prazne kutije. Toliko sam ih izmenjao, da sam prepunio jednu kutiju veličine televizora i, kada mi je dosadilo, sve pobacao. 3M, Cortland, Orvis, AIrflo, Shakespeare...svi su bili tu. Poslednji konci koje sam koristio pre Ron Thompson Energy su bili Cortland 333, 444 i na kraju famozni 555!
U odnosu na RT, mogu ih okarakterisati kao neupotrebljive. Tolika je razlika u kvalitetu. Neverovatno, ali (ja kažem) istinito!
Već četiri godine ne kupujem konce, jer sam opskrbljen i nemam baš nikakvih problema. Imam savršen konac RT Energy, na jednom štapu i 3M Ultra 4, koji tek treba da se pokaže, na drugom. A da, ima i jedan providni, intermediate, dt5i, Berkley, na kome bi trebalo da mi zavide svi koje zanima nimfarenje nišavskih pastrmki.
Zašto ja hvalim RT Energy konac? Nisam trgovac koncima, mada se ne bih stideo da trgujem tako kvalitetnim, a jeftinim proizvodom. Nisu mi nedostupni svakojaki konci, raznih cena. Koliko poznajem mlađanog Žakulu ni on nije sirotinja, a i opasan je mušičar. I ja i on biramo konce po kvalitetu, a ne po ceni.
Dozvolite da svako napiše koja je najbolja struna (to jest, konac), po njegovom mišljenju. Nemojte da ste u fazonu, "znam ja njega, to je on napisao zato što...". Može li ovako, "zbog toga i toga i posle ovakvih i onakvih iskustava, ja mislim da je najbolji konac taj i taj"?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
eto a ja bezveze bacao pare na cortland444, iskrza mi se posle 50pecanja max,sad verovatno ga i ja pogresno koristim,tj ne mazem ga pogresno bacamm,ali 50pecanja je malo,bar meni
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
S-FORCE
TRABUCCO
TOURNAMENT CLASS
SPECIAL RIVER SPINNING
014mm
Rec je o struni cije sam puno ime i prezime naveo koju koristim skoro godinu dana i do sada me nije
izdala u smislu (krzanje,kidanje,i ostali bagovi)..
Meni se svidja,a verujem da nije najnaj,ako ste dobri ce mi kazete za bolju  mmmmm..... ::) ::) ::)
 
Z

Zakula

Guest
Blue Fox,u ovom topic-u se pricha o mushicharskim kanapima,a ne o strunama... :yeswink:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Uobičajeni prevod za fly line, u Srbiji, je mušičarski konac. Blue Fox je pročitao naslov i nije mnogo pogrešio. Čovek piše o najboljim strunama, a mi tako zovemo baš ono o čemu on piše.
Šta sad? Ko je u pravu?  :lol:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
pa dobro kako se pravilno zove: orvis clear water, cortland444... kod mene u cacku-(musicarski) kanap, negde snjura.... kako je ispravno nemam pojma. strunom u cacku zovemo monofil umesto pletenicu kako je ispravno, a pletenice generalno zovemo hipron,

pa da vidim ko ce se snaci sa svim imenima u srbiji,jer verujem da ima jos naziva pogresnih
 
Vrh Dno