Najzagađenije reke i priobalja

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dosadilo mi je da gledam fotografije naših najlepših reka snimljene iz najlepšeg ugla. Neko bi pomislio da su sve balkanske reke čiste i lepe, a to nije istina. Većina naših reka je usrana brojnim divljim i legalnim (!) deponijama. Na svaki kilometar ulivaju se otpadne vode-govnjare. Voda nosi kese, flaše, đubre, crkotine... Na mnogim rekama i mestima ne možeš se prišunjati do vode, jer pod nogama krckaju slojevi plastike u raznim oblicima.
Hajde da malo obogatimo ovaj forum hardcore slikama sa naših reka i sagledamo ih iz najružnijeg ugla.
Za početak, pogledajte "livadu" pored Toplice, pored koje je tabla "Zabranjeno bacati smeće" , pa zamislite kako izgledaju mesta gde "nije zabranjeno".
 

Prilozi

  • Pored Toplice.jpg
    Pored Toplice.jpg
    88,5 KB · Pregleda: 259

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
samo pokazuje realno stanje stvari nase svesti :'(
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ovu fotku Krupajske reke sam davno postavio na ovaj isti forum ali je bila skinuta! Mislim da je konkurencija velika, ali priobalje reke Raške na potezu Novi Pazar - Raška treba doživeti. Nažalost nemam fotku.
 

Prilozi

  • DSC00831cr.JPG
    DSC00831cr.JPG
    190,2 KB · Pregleda: 276

nemanja

Junior member
Učlanjen(a)
05.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
to [to vidite voleo bi i ja da je bio na štapu, ali vratimo se u stvarnost OVO JE SRBIJA. Možeš da pljuješ, sereš,bacaš smeće na svakom mestu, a još gore da u reku baciš šta ti duša želi(pradići, jarići, telad i sitnu živinu),veliš, sve će to voda da odnese. Ali tu nije kraj,pa gde bi otpadne-otrovne vode ako ne u reku.
E tako. 03.novembra odoh na J.Moravu kod Brstovca da bacim koji put, i beše lepog ulova,ne krupnog ali bilo je.Vreme idealno, Morava nikad manja i bistrija,bez vetra. Ja srćan li srećan.Ne prođoh ni 50-ak metara kad pored obale  imam šta da vidim, a sada i vi. Nisam video do sada većeg,moja procena 2kg a možda i više.Tu sam počeo od države do čega sam se sve setio da psujem.Ko li je sad zatrovao Moravu kad ništa živo ne radi na jugu. Međutim, sutradan na poslu kolega me pita jesam li gledao na tv leskovac, merili klenove(mrtve naravno) preko 80 cm i to 20-ak komanda. Ispod Vučja zatrovali Veternicu, i šta reći sam OVO JE SRBIJA. Nema nam spasa.
 

Prilozi

  • DSC00105.JPG
    DSC00105.JPG
    34,2 KB · Pregleda: 230
  • 1.JPG
    1.JPG
    75,9 KB · Pregleda: 236

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.106
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
:machinegun: :rambo: :machinegun: :rambo: :machinegun: :rambo:
 

Brutallis

Junior member
Učlanjen(a)
07.03.2008.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Lokacija
Smederevska Palanka
Milanče je napisao(la):
Ovu fotku Krupajske reke sam davno postavio na ovaj isti forum ali je bila skinuta! Mislim da je konkurencija velika, ali priobalje reke Raške na potezu Novi Pazar - Raška treba doživeti. Nažalost nemam fotku.
"Lepa" slika :mad: :mad: :mad:,tako je bilo do pre par godina i na Jasenici,ali je tada privatizovano komunalno preduzeće,postavljeni kontenjeri za pet ambalazu,koje radnici redovno nose na reciklazu,i slika se za jako kratko vreme promenila.Ono što se desilo u mom mestu :tbumb: želim i vama :bye:
 
V

vaga

Guest
E a sta ja da kazem za Jablanicu,mesta u mojoj tazbini,selo V.Vojlovce,poznajem vrlo dobro.To su prelepi tereni za klena ali ne i za mene vise jer selo iznad,Lugare prikljuci kanalizaciju.Pa gde im je svest,mamu li gi selsku.Sto kaze moj kolega Mika,,ja bi gi dao tu vodu da piju,,.Sta ce biti preko leta,kad vodostaj opadne.Pitaju li se oni da nece mogu da disu,s kojom vodom ce se napajati njihovi seoski bunari,odakle ce zahvatati vodu za navodnjavanje,kako ce sutradan prodati robu sa tog podrucja kad se procuje.Moguce li je da je ljudska svest toliko uska,da se zivi jos po onoj staroj"samo sto dalje od moj obor a komsiji nek crkne krava" i dokle vise.Zarad politickih poena upropastvamo svoja prirodna bogatstva,nicija nije gorela do zore,svi ti lopovi dodju i prodju i uvek ce ih biti.Pa posle,pusta sela...pusta,pusta,tek ce budu.Meni se vise ne ide u tazbinu,pecam tamo godinama,nikad ribocuvara nisam video a dozvolu redovno godinama vadim,ali ne i ove godine,kunem se jer ja da vadim dozvolu da bih mogao da pecam u kanalizaciju...morgen more.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Vaga, razmišljao sam o tim seoskim kanalizacijama. Znaš li na koga se ugledaju ti selci? Na nas, koji živimo u gradovima. Ne treba zaboraviti da se i ogrooomne gradske kanalizacije ulivaju direktno u reke.
To što su sela sprovela svoja govna u reku smatra se napretkom. :hmmmm:
 

nemanja

Junior member
Učlanjen(a)
05.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Vaga,vrlo dobro znam Jablanicu, bar deo od uliva u J.Moravu pa do Leskovca. Do prošle godine sam i pecao u njoj i imao dosta lepih ulova,krupni klenovi pored panjeva ... Da, prošle godine. Dok sam ove godine otišao  ne više od desetak puta i skroz se razočarao. Voda ne da je bili prljava, nego sam imao osećaj da pecam u nekoj štali,otpadnoj vodi, toliko je smrdela na balegu, a i izgledala tako žuto, da je i uliv u Moravu sa njene leve strana bio žut i prljav jedno dobrih 300-400 m, gde je takođe bilo nemoguće uhvatiti klenče, a kamo li nešto veće.
Jednom rečju mrtva reka, nadam se da iduće godine neće biti takva.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Nemanja,kad budes isao na Jablanicu nemoj uopste da pecas tu gde si rekao nego hvataj potez od Lebana pa navise,neces moci da verujes da je to ista reka,a da ne govorim kad udjes u prasumu gde je oko 12h. popodne pa skoro mrak.
O glavonjama da ne govorim.. ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Hvataj deo kod sela Krivaca,Rujkovac,Medvedja..
 

nemanja

Junior member
Učlanjen(a)
05.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Peđa,poznati su mi ti delovi prema Medveđi, ma da nikad nisam bio na njima. Na putu za Medveđu sam ih stalno snimao ali nisam išo. Ne treba ih zanemariti, ali naredne godine ćemo zajedno da idemo, ok.
do sada stvarno nisam imao potrebe da idem tamo jer sam kod uliva stvarno dobro prolazio, do prošle godine.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ce idemo MANJANE nikakav problem nije.
Samo od BOGA zdravlje neka je  :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

nemanja

Junior member
Učlanjen(a)
05.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
ne znam da li je zbog čiste ili prljave vode, ali ovo klenče nije uobičajeno za reku, bar do sada nisam uhvatio u Moravi,u barama jesam ali ne ovoliko žuto
Žuto klenče !?
 

Prilozi

  • DSC00116.JPG
    DSC00116.JPG
    72,9 KB · Pregleda: 215
Vrh Dno