Napredne tehnike Vezivanja

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
asader je napisao(la):
Tako da cu cekat jos par postova da bih nastavio ima jos toga. :lol:
Samo ti druze nastavi. Nedaj ta de ovi spameri  :sm: pokolebaju. Super su postovi i sjajne metode! jos jednom  :respect1:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
odlicno samo nastavi  :tbumb: sa ovakvim primerima...woven tehniku sam isprobavao ali jos uvek nisam lovio ni na jednu od takvih imitacija...zašto? nemam pojma!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Lepo izgleda, ali ja ovo nimalo ne volim !!! Volim proste, jednostavne, lovne muve koje se daju vezati za 5-6 minuta!!!
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Milance nije poenta ko sta voli ili ne nego da se daju primjeri step to step izrade nekim novim tehnikama.

Na ovu sa tri strune se prede sljedece uz upotrebu kukice koju frizeri koriste kad farbaju kosu kroz kapicu da izvucu pramenove.
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Granny Weave Stonefly
Hook: Nymph, Mustad 80050BR; Tiemco 200R;
Thread: 6/0 or 3/0,
Tail: Black rubber leg material. Of course, you can choose another material if you like.

Body: Woven strands of orange and black Ultra Chenille (vernille). Again, any color or texture of material can be used to create the body you want.

Kod vezivanja cvora uvjek tamniji konac-vuna ide sa gornje strane glave udice i proces se ponavlja dok se ne dobije zeljena duzina tjela.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ovo je način za imititanje one male kamenjarke "needle fly"
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo nešto sam izčarao sa vunicom, tek toliko simbolično...tri boje, šest niti. Ovo se uglavnom koristi za woven kamenjarke.
Izgleda kompliciranije nego što jeste. Abdomen joj se plete na sledeči način. Selotejp ili šta drugo zalepite na zadnji deo klešta stege jer to če vam pomoči kod držanja trakica. najsvetlija nit se veže sa donje strane udice pet trakica od boka na gore sve do druge strane boka udice. Dvije najtamnije i jedna svetlja u sredinu...pogledajte slike...zatim, prvo jedan namotaj donje najsvetlije trakice, preko toga idu dve najtamnije i onda opet jedan namotaj te donje preko tih najtamnijih. Te najtamnije idu nazad na selotejp i onda preko ove svetlije, jedna između tih tamnijih dve sa strana i isti proces kao malo pre sa onim tamnijima i tako se plete do kraja...pogledajte slike...vezanje/pletenje sam snimio samo prvih par segmenata jer je ostalo sve isto  :)
i slike...
(to sam sve nabrazaka uradio i slikao ali verujem da če biti svima jasno)

PS.
ovako možete uraditi i woven Wiggle nimfice. ;)
 
Vrh Dno