Naš ulov na fotografiji

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mnogi mi manje  ili više volimo da fotkamo po neki nama zanimljiv ulov (a neki svaki ulov  :hammer:) Često te slike našega ulova govore i više nego što bi možda bilo potrebno. Cilj fotke je da nam ostane lepa uspomena na neki nama vredan ulov.

Tu se obavezno valja dotaknuti i toga: na kakvoj strukturi slikamo ribu, da li je riba u meri ili nije itd.

Ako se ne slikamo sa ribom u rukama več je slikamo pored štapa na kakvoj strukturi je valja slikati?! Da li je uredu ako slikamo ribu na vručem betonu, grubom kamenju, šljunku, travi, ili pak u vodi ili na pola vode  :) ili na "jastučetu"  :)??!!

Svima je verovatno jasno da nije baš naj pametnije slikati ribu na betonu jer to niti je za ribu ok a niti baš nešto edukativno za mlađu populaciju ribolovaca. Ali šta je sa peskom, šljunkom ili mekom travom? Svakako je najbolje pustiti ribu još dok je u vodi i slikati je tako ali ...  :blush: iskreno sumnjam da riba slikana na travi ima neke opake šanse za infekcijom, pa čak i na finom pesku ili šljunku iako i sam izbegavam da to radim mada priznam da još uvek ponekada slikam svoj ulov i tako.
Meni se jako dopadaju fotke sa ulovom na nekoj prirodnoj strukturi. Najlepše su mi u vodi ili sa ulovom u rukama ribolovca.
Evo sada ima več nekoliko meseci kako planiram da si nabavim jastuče za šarana jer su zaista veliki i teški i muka mi je kada ga spustim na travu zbog jedne fotke mada uglavnom njih više ni ne slikam več ih oslobađam u vodi ali uvek postoji taj ali...delomično sam uveren da grube strukture mogu da povrede ribu ali čini mi da se tu sa strane nekih ribolovaca jako i preteruje. Kako god da bilo uvek gledam koliko umem da vratim ribu zdravu u vodu jer ja 99% mojih ulova puštam. Ipak od prošle godine sam počeo nešto intezivnije da razmišljam koliko je šta u redu. Volio bih da čujem vaša mišljenja.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Podržavam ideju da ribe treba što bezbolnije vraćati u vodu ako se radi o C&R.
Treba razmisliti o terenu na koji spuštamo iste,ja sam se izverzirao,dok ribu navlačim ka sebi nogom šutnem jedan talas na obalu gdje je planiram navući,onako do pola.I onda vadim aparat,slikanje i otkačinjem ribu koja je već do pola u vodi.Ovako se najmanje izlaže stresu i mogućnosti uginuća.
A i sama fotografija ribe u vodi mi je daleko ljepša nego na nekoj vještačkoj podlozi (beton),ili obali.

Naravno ako je ovo moguće izvesti,ako uslovi na terenu dozvoljavaju.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
sebastian je napisao(la):
Mnogi mi manje  ili više volimo da fotkamo po neki nama zanimljiv ulov (a neki svaki ulov  :hammer:) Često te slike našega ulova govore i više nego što bi možda bilo potrebno. Cilj fotke je da nam ostane lepa uspomena na neki nama vredan ulov.

Tu se obavezno valja dotaknuti i toga: na kakvoj strukturi slikamo ribu, da li je riba u meri ili nije itd.

Ako se ne slikamo sa ribom u rukama več je slikamo pored štapa na kakvoj strukturi je valja slikati?!

Sve zavisi da li cu ribu i zadrzati. Ako cu je poneti a vredi da se slika ili me ne mrzi, onda i ne razmisljam bas o tome gde cu je slikati. Najveci broj njih u stvari imam pored kuce jer ne ponesem aparat, pa me zena uslika.... ako lepo zamolim :D 

 

Prilozi

  • CIMG0440.JPG
    CIMG0440.JPG
    44,1 KB · Pregleda: 412

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Prelepo obojen lipac. Kakve samo nijanse žute, narandžaste, ljubičaste, zelene, plave...
K'o da me neko udari po glavi kad mi kaže da lipljan liči na skobalja.  :D
 

Prilozi

  • Copy of P7110834.jpg
    Copy of P7110834.jpg
    110,5 KB · Pregleda: 331

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Je stvarno! Ako smem da dodam i ja jednog prošlogodišnjeg iz Save gde ga ja lovim...možda ove sezone posvetim malo više pažnje njemu. Kakva crvena boja repa...i to je slika bez obrade, pojačavanja i slabljenja boja....samo sam je odrezao da lipac dođe do izražaja takav kakav je.
 

Prilozi

  • RED T.jpg
    RED T.jpg
    42,3 KB · Pregleda: 304

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Lepi su ovi jarko crvenorepi lipci, jesu li na Savi česti ? Kod mene nisu takvi.

Nažalost, od kako sam ( dvaput ) bućnuo svoj fotoaparat, moram svakoj fotografiji da kroz opciju saturation malko pojačam boje, jer su neobradjene bezmalo crno-bele. Naravno, trudim se da to bude umereno, pokušavam da rezultat realno prikaže stvarnost, ne da je ulepšava.  A možda mi je i vreme da nabavim novi aparat.  ::)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dosta su cesti evo jednog drugog isto proslogodisnjeg nekih 500 m vise.
 

Prilozi

  • lipan.jpg
    lipan.jpg
    69,8 KB · Pregleda: 302

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Evo i drinskog bisera da upotpuni kolekciju... Malkice je "namazan", ali uživo naravno još lepši...
 

Prilozi

  • IMG_2573.jpg
    IMG_2573.jpg
    331 KB · Pregleda: 314

Geneva

Senior member
Učlanjen(a)
25.09.2012.
Poruke
168
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kraljevo
Ma iiiiiiiiiidi kakva slika :D

1932256_265223960310282_620813812_n.jpg
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
264
Broj reagovanja
36
Jedna malo starija...ali svakako dobra...

 

Prilozi

  • P9300446.jpg
    P9300446.jpg
    201,3 KB · Pregleda: 279
Vrh Dno