ne ide mi

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Ovaj sto ja koristim je zaista idealan,odgovara mi za muve od 8-18,ne znam mu oznaku zato sto ga ne kupujem kod nekih ovalscenih prodavaca,vec iz "domace radinosti" :-* :-*,ali konac je iz jednog sloja uradjen (znaci nisu dve niti upredene,tanak  a jak.)Raspitaj se kod nekog ko narucuje nesto iz inostranstva sa sajta,pa neka ti ubaci u porudzbinu jedan-dva osnovna konca..mozes da nadjes vrhunske konce,koje ces da koristis dugo,dugo..

        Pozdrav.

            Marko Mašić
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
tanki a jaki - ULTRA THREAD za sitne muve savršeni.
p042943hz03.jpg

Mogu se naručiti i preko interneta. Malo proguglaj na tu temu i sigurno češ nešto pronači.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Da dodam samo, za sitne muve debljina konca 8/0, a moze i tanji (10/0) ali kvalitetan da ne bi pucao. Treba pogledati kod ovih sto pletu carape, moze svasta da se nadje.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
8/0 je za muve do velicine #18 sasvim dovoljno tanak. Za #10 - 12 koristim 6/0, a i ja sam od Vanje uzimao konce. Relativno davno, doduse. Najbitnije je ne nervirati se, kad se stekne malo vestine lepo to krene, cak se i sam nekd iznenadis kako si napravio. Samo strpljivo napred.
Izvini, Zeko, za "vucjak", samo sam kolokvijalno, brzine radi, skracivao naziv rase
(Uh ovi kinolozi su bre pacijenti, kud zaboravih!)
Na zalost, nemam kucu, ali jako cenim tvoju spremnost da mi poklonis stene, samo te molim ne pricaj mojoj deci o tome, nek im ostane otac u lepom secanju, a ne na kisi setajuci psa mesto njih.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Konac koji ja koristim je više kao pređa nego monolitni konac.Neko mi reče da je idealan za dabingovanjejer može da se raspreda.Ima,čini mi se milion niti.Slučajno sam dobio taj konac,tanki,i s njim je stvarno rapsodija.Al mene j... nožice,pa ne mogu da se vadim na konac,da mi je on kriv.
Što se tiče kinologije,da znaš(valjda možemo na ti)Peđa.da jesmo pacijenti.Zadnje štene koje sam doneo iz D otišlo je za 1500€,pa ti vidi.Ja odma preračunavam u štapove i strune.A za štene si naje.. ako ti upoznam podmladak. :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gnjavete nožice...dal' vodiš računa o prostoru koji ti treba za glavicu i finish. Ako dobro raspodeliš mesto na udici tj. ako se preračunato držiš osnovnih proporcija trebalo bi biti manje problema, ostalo sve dođe vežbom...usavršavanje.
Možda ti ovde nešto bude od pomoći: http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=430.0 & http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=428.0
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Da ne mislis kako si prirodno trapav, a ostali sve vestaci, i meni zafali ponekad prostora napred, ali zato sto hocu uvek da pocnem iza krila i navrnem nekoliko krugova pera/nogu, ali i obavezno da bar 2-3 kruga obrnem i ispred krila. E, tad hoce da zafali mesta za glavu i zavrsni cvor.
Isto tako, poseban slucaj su muve kod kojih se radi posebno grudni deo-thorax; tad noge idu preko njega.
I na kraju i moji konci su svi od bar 3-4 niti, ali to nije problem jer kad si pazljiv, odlicno se njime dabira (mada ja obicno udvajam celu upredenu nit, ko ce  da se bakce sa razvrcavanjem i razdvajanjem).
Samo se opusti, vezbaj i male muve ce same doci na red. Uostalom, ako ne ides na lipljena kasno s jeseni, spremaj desetke i dvanaestice za mart i april.
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Zeko cao,ima li kakvog napretka u vezivanju malenih muva...???Jesi li uspeo sta navezati,i ako ti nije previse tesko daj podeli s'nama..!!!


          Pozdrav.

            Marko Mašić
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Bice, bice...
Ako do mene stigne na vreme, Zeka u cetvrtak dobija vilinsku paucinu, direktno iz Hobitona u sred Okruga... Mislim, iz Pirota. Mada ne od hobita Froda, pre ce biti od stapicastog Gandalfa.  :D
E Zeko, zamalo da me zeznu ovde, uvalili mi predavanje po rasporedu cetvrtkom popodne! Ali sam odma' otkaz'o.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
U pravu si, ali samo ako stigne do utorkA. Jeste da salje Gandalf, ali preko Posta Srbije.
Vidimo se u utorak. A ako ne bude, onda sam ja u cetvrtak u NS, pa te zovem.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Masic je napisao(la):
Ovaj sto ja koristim je zaista idealan,odgovara mi za muve od 8-18,ne znam mu oznaku zato sto ga ne kupujem kod nekih ovalscenih prodavaca,vec iz "domace radinosti" :-* :-*,ali konac je iz jednog sloja uradjen (znaci nisu dve niti upredene,tanak  a jak.)Raspitaj se kod nekog ko narucuje nesto iz inostranstva sa sajta,pa neka ti ubaci u porudzbinu jedan-dva osnovna konca..mozes da nadjes vrhunske konce,koje ces da koristis dugo,dugo..

        Pozdrav.

            Marko Mašić
Marko,ako nije tajna kako ja mogu da dodjem do tog konca iz "domace radinosti"?I ja se mucim k'o crnac da nadjem osnovni konac 8/0
 
Vrh Dno