Ne prodajem ništa

nenad bumbar

Junior member
Učlanjen(a)
24.01.2013.
Poruke
84
Broj reagovanja
0
Lokacija
prokuplje
ja se skro slae,cak sam i prestao da prodajem stvari na ovom forumu a i na musicarenje.net,ovj forum samo pratim zbog pojedinih tema i ako naleti nesto da kupim.inace je pun pametnih musicara.koji znaju sve i svasta kad se prodaje nesto.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Drugari mušičari, da Vam kaže Strelac nešto ukratko.

Kao što i sami znate, stariji forumaši mnogo bolje, forum je koncipiran kao mesto gde će se okupljati ljubitelji mušičarenja, gde će komentarisati svoje dogodovštine sa pecanja, opremu, mušice, tehnike i taktike, terene itd. Sasvim je normalno da nismo svi isti. Neki su takvi da su u stanju svima ostalima da se popnu na glavu kako su najbolji u ovome ili onome, nametanje svog mišljenja kao jedinog ispravnog se podrazumeva. Neki se registruju na forum da bi podjebavali druge. Neki se registruju da nešto nauče, nešto kupe-prodaju ili jednostavno ih samo zanima da čitaju bez da išta komentarišu. Ima nas raznih.

Sloboda pisanja u smislu sadržaja tekstova je na neverovatno visokom nivou.

Brojne su teme u kojima je došlo do mimoilaženja stavova, čak su se ljudi za malo i za vratove hvatali u razmenama stavova. To ne bi bilo neobično da to, suštinski,  nije odraz stanja u društvu, međuljudskih odnosa kao i stanja naših reka, jezera a, moram da naglasim i klimatskih faktora koji su uticali na broj ribolovnih dana u tekućoj godini. Lična kultura, domaće vaspitanje, ambicije i obrazovanje u sadejstvu sa socio-ekonomskim položajem forumaša jednostavno rezultira ovakvim stanjem.

Meni je potpuno jasno da neko mlad u želji da se na neki način afirmiše i dokaže u nekom smislu greši i ne uviđa svoje greške, to se najjednostavnije označava kao "mladost ludost". Jel ima od Vas starijuh nekoga ko nije čuo za izreku "Mladost prođe ali ludost nikako"? Treba biti tolerantan prema svima jer ćemo svi jednoga dana, pre ili kasnije, da budemo matore drtine sa štapovima i kanapima u rukama koje dremaju pored negog vira u nadi da će neka pegava riba da da signal da je spremna da bude ulovljena.

Smisao za humor je subjektivna stvar. Neko se smeje iz kurtoazije, neko zato što je raspoložan a neko zato što mu je zaista nešto smešno. Jebi ga i tu nas ima raznih... Svi ste primetili da i na najmanje nečije peckanje odmah uslede burne reakcije i odmah počinje opšta rasprava. Ja se povremeno pitam, kako je moguće da ljudi koji imaju ovakav hobi kao što je mušičarenje i sve ostale propratne aktivnosti koje idu usput, mogu da reaguju ovako osetljivo na pojedine teme. Humor kao sastavni deo ovog hobija je nezaobilazan, kako ćemo ga shvatiti, zavisi samo od nas. Nekada se zaista zbunim i zapitam šta se dešava. Gde je nestao smisao za šalu i dobro zezanje...

Drugari mušičari, prijatelji, mnogobrojna rodbino, poštovana gospodo i uvaženi novinari, suština postojanja foruma ovakvog tipa jeste da se ljudi okupljaju oko neke teme (ovde je tema mušičarenje), razmenjuju iskustva i savetuju jedni druge a sve sa ciljem da se bude uspešniji i bolji mušičar...

Nema potrebe da se bude malodušan i na kraju srca, budite širokogrudi i veliki ljudi, ne dozvolite da Vam sitnice remete mušičarski sklad i ravnotežu, budite i ostanite, jednostavno, mušičari!

Ajd  :firends: i neka je sa srećom svima koji dana slave Sv. Nikolu
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Jednostavno je sve otišlo u kurac pa tako i ljudi,teško vreme ,problemi,kratak fitilj i eto frke i tenzije i tamo gde je nema.
Strelac,ova zadnja rečenica je objasnila kakav treba biti,nekad se i ne uspe u tome ali treba makar pokušavati i truditi se.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Ma šta je odlično rečeno... jeste, ali za sve ostale teme...
Oglas gde neko nešto prodaje nije tema kao i sve ostale... pa neko bre živi od toga, možda krpi zadnje pare za nešto bitno u životu pa prodaje štap...aman bre...

Neko ranije pomenu deljenje saveta, e pa za to su potrebne dve premise a taj nek proturi neku konkluziju.
Prva je da te neko pita za savet a druga je da znaš mnogo i više od tog da bi ga savetovao...





 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Sve je u redu dok neko ne pocne da omalozava proizvod javno procenjuje njegovu upotrebnu i novcanu vrednost i samim tim otezava kupovinu ili prodaju obe strane (kupac- prodavac) to je moje misljenje , a ko ce kako da predstavi oglas to je njegova stvar  :bye:
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Slazem se da ne treba bespotrebno komentarisati oglase, ko hoce nek kupi i proda i po pet puta vecoj ceni, ako je glup i ne zna da izgugla taj proizvod i stvarnu cenu na netu, ako imas nesto reci posalji mu u PM i zavrsena prica...  :smoke:

A inace svaki forum je u stvari jedan veliki zid na kome moze svako da pise sta mu volja i da ostane ziv, zato bar ja, ne obracam puno paznje na neke beskorisne stvari kojih ima ovde dosta, ali ima zato duplo vise korisnih stvari i kvalitetnih ljudi... Tako da se slazem u vecini sa Strelcem... Pozz svima!!! :bye:
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
"Kvalitetni ljudi"? Ljudi mogu da budu dobri ili loši. E sad, ako si mislio na kvalitetne mušičare, to je nešto sasvim drugo.
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Strelac je napisao(la):
Ajd  :firends: i neka je sa srećom svima koji dana slave Sv. Nikolu


:firends:  :firends:  :firends:  :firends:  :firends:  :firends:  :firends:  :pijani:  :pijani:
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Baki- ok, nisam se dobro izrazio, pod kvalitenim sam mislio i dobri ljudi (koje sam imao srecu da upoznam) i naravno kvaliltetni musicari  ;)
 
Vrh Dno