Nepoznata riba

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Izvor: ribolovac.net
Sinoć, to jest juče kasno popodne, u Ćupriji je na Velikoj Moravi, kod mosta (na izlazu iz Ćuprije prema Jagodini) ribolovac Stevanović Dejan poznat pod nadimkom DEJAN MEČKA, upecao je vrlo cudnu ribu, za koju ne zna koje je vrste.
Ribu je upecao na glistu, duga je 44 cm. i teška 700 gr.
Interesantno je da prilikom dodirivanja i pipanja ribe, ista ne ostavlja na rukama specifičan miris ribe, čak naprotiv, nema nikakvog mirisa.

Evo ovde i nekoliko slika:
http://www.flickr.com/search/?w=16150058%40N05&q=nepoznata+riba&m=text
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Jao pa to je čudo jedno da u reci Dunavskog sliva upecaš u decembru manića :D :D :D :D :D
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
I meni je prvo to palo na pamet. Ali jebote gledaj kakvog je oblika. Mislim da ovo nije Lota lota ili manic
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
:D :D :D U prevodu Lazzo misli ti da je ovo tuna al Pedja je ipak placen da zna sta je ovo :doh:
Shala mala.
http://en.wikipedia.org/wiki/Lota_lota
http://www.fishbase.org/Summary/speciesSummary.php?ID=310&genusname=Lota&speciesname=lota
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Da li  neko zna koja vrsta je u pitanju? Jako mala i alava ulovljena na Grzi
fb87ecbec973453500715f019e7d048a.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
770
Broj reagovanja
56
Lokacija
Svrljig - Trnava
U mom kraju ovo se zove carić , nekad ga je bio pun Svrljiski Timok i svi potoci koji se ulivaju u isti...zivi u cistim nezagadjenim vodotokovima, i nazalost ima ga sve manje...
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Veoma je slican jednoj ribici koja ne znam kako se zove a koja isto zivi u planinskim cistim rekama...npr Veliki Rzav, Rasina, Lopatnica itd su pune... To bukvalno cim padne muva na vodu njih jato se stuste na muvu... JA cim to vidim znam da tu niti ima pecanja niti ima pastrmke...
Jer jebes pecanje kad ti na svaki zabac nesto udara a cim tu ima toliko tih ribica ta znaci da nema pastrmke jer je pastrmka tamani...

 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Nazalost Grza je jedna od takvih, pastrmke ima u tragovima, tako da ce ova riba poceti da dominira...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
89kobra je napisao(la):
Da li  neko zna koja vrsta je u pitanju? Jako mala i alava ulovljena na Grzi[img width=450 heigh

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
  To je riba latinski Phoxinus phoxinus  moja prva upecana riba ,, ja je zovem iz navike krkusa a i vecinom je tako zovu iako to nije  pravilan naziv  ,,, zivi u cistim pastrmskim ii lipljenskim rijekama ,,dobra je za akvarijume
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
pijora, Phoxinus phoxinus-videti viki ,koji  lici na potocnu mrenu i dosta je mali, sam vidjao na zlatiborskim rekama, ali ova ne lici na njega  :nowink:, ipak!!!!
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Meni ipak najvise lici na Pijora... 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
To je pijor,može da bude drugačijih boja ali to je to . . Kod nas ga zovu "bojanka" . . Krimosi ga koriste kao kedera kod mene . .
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Jeste pijor.  :)
Prvog kog sam upecao slucajno (kao i narednih par komada kasnije) jos 90ih, upecao sam na reci gde danas nema ama nijednog vise.  :'(
Zivi iskljucivo u cistim rekama/potocima.
Ne znam da li zavisi od toga kog je pola ili da li je u mrestu, tek neki imaju crvene tufne na trbuhu i/ili oko grudnih peraja.

Tad kad sam ga upecao prvi put, bas mi je bila "nepoznata riba", jos uvek se secam kako sam pomislio onako klinacki da je to neka nova vrsta... :yeswink:

I da, zadnjeg sam na nimfu upecao bas na Rasini pre 3-4 god, a Milan je spomenuo da ga tamo ima.  :)
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
sad osmotrih bolje, inace  uvek kritikujem one koji ne idu na pretragu, na forumu je dosta naslova bas o ovoj ribi, posebno je vazno pogledati jer ima izvrsnih fotografija, vidi npr. u ciprinidima pijor
 
Vrh Dno