Nepoznata riba

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Orgije,mrest....
 

Prilozi

  • 20150603_175657.jpg
    20150603_175657.jpg
    432 KB · Pregleda: 324

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.140
Broj reagovanja
112
Lokacija
Kruševac
japanac je napisao(la):
Jeste pijor.  :)
Prvog kog sam upecao slucajno (kao i narednih par komada kasnije) jos 90ih, upecao sam na reci gde danas nema ama nijednog vise.  :'(
Zivi iskljucivo u cistim rekama/potocima.
Ne znam da li zavisi od toga kog je pola ili da li je u mrestu, tek neki imaju crvene tufne na trbuhu i/ili oko grudnih peraja.

Tad kad sam ga upecao prvi put, bas mi je bila "nepoznata riba", jos uvek se secam kako sam pomislio onako klinacki da je to neka nova vrsta... :yeswink:

I da, zadnjeg sam na nimfu upecao bas na Rasini pre 3-4 god, a Milan je spomenuo da ga tamo ima.  :)
Od kad se ozeni i dobi sina, mnogo vise ucestvujes u radu foruma ?! :whistle:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Kada ova lepa ribica napada i guta nimfe na 12-ci,pokvarice ciljni lov na pastrmku  :doh:

Ostareo sam pored Grze,a nikad je nisam video u njoj. Znaci od nedavno smo bogatiji za jednu novu vrstu ribe za FF na Grzi  :D
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
ivke037 je napisao(la):
Od kad se ozeni i dobi sina, mnogo vise ucestvujes u radu foruma ?! :whistle:

Ma jok, samo me mrzi da pricam. Cik pogodi koja je reka, ovako gladano u dno, a dan je subota prosla  :lol:

4scsxs.jpg
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
sašaPI je napisao(la):
Orgije,mrest....

Ja ovo zovem zlatać,i ima ga u svim rekama oko valjeva i na Divčibarima,kao klinac sam samo to i pecao,kad krkuša zeza i neće da jede.
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Pijor iliti goljac -kako ga zovu  kod mene,prošle godine sam opazio veliko jato oko 200-300 ribica pored obale u plitkom brzaku kako se mreste i par metara ispod postavim meredov,bacim kamenčić a njih 40 pravo u njega.Slikao sam ih i pustio(ko da čisti tolku ribu). Mužjaci dobiju ove lepe boje tokom mresta pa sam morao da ih slikam,zbog svoje veličine do koje narastu su više interesantniji pastrmkama nego nama ribolovcima.
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
sašaPI je napisao(la):
Pijor iliti goljac -kako ga zovu  kod mene,prošle godine sam opazio veliko jato oko 200-300 ribica pored obale u plitkom brzaku kako se mreste i par metara ispod postavim meredov,bacim kamenčić a njih 40 pravo u njega.Slikao sam ih i pustio(ko da čisti tolku ribu). Mužjaci dobiju ove lepe boje tokom mresta pa sam morao da ih slikam,zbog svoje veličine do koje narastu su više interesantniji pastrmkama nego nama ribolovcima.

I nisu za jelo,imaju gorak ukus.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
ivke037 je napisao(la):
Nemam pojma? Bio si u ribolovu?
Ma jok, sad mi je hobi fotografisanje ptica, a uz put sam naisao pored Toplodolske reke na pastrmku koja pase ljubichice i vratio je u vodu.
 
Vrh Dno