Nera

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Inace Nera je reka kojoj se korito I njena krivulja pa cak I stuktura dna menja svake godine. Desi se da nadjes mesto ko iz price lepo a isto tako uzasno, mutno, nepristupacnu. Nepredvidljiva je I isto tako ulovi. Moze biti kao iz najlepsih snova ali I kao ruzan kosmar ili ti mora. Ako se vadi pogranicna pametno je prethodno pregledati terene na kojim se zeli loviti. Priupitati nekoliko belocrkvana koji tamo love za par informacija I tako to. Pozanimat se treba! Inace steta love za pogranicnu ako je situacija na vodi nikakva.
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
tomos rider je napisao(la):
a ona je?gde?bas nikad nisam isao  na neru,zato pitam.... ::)

Tomose druže, rekoh ti ja da moramo da se spremimo ove godine za Neru, pa da i Sebastiana dogodine vodimo na pecanje. Sramota mi vrščani a nepoznajemo tu predivnu reku, ima da napravimo diverziju na karaulu ako treba :D
Šalu na stranu, verovatno u najskorije vreme idemo na Neru i dobićete najsvežije vesti od tamo, znam samo iz pouzdanih izvora bilo ove godine velikog krilvolova (sa sve strujom) na ušću Nere u Dunav, a i u ostalim delovima neverujem da su je baš štedili. Ipak nemogu oni sve to da unište, neda se priroda još uvek nadam se :tbumb:
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Evo ja juče službeno bio do Bele Crkve i napokon otišao da po prvi put vidim tu reku o kojoj sam dosta slušao. Nažalost ova subotnja kiša, tj oluja ja učinila svoje, reka je jako mutna i velika, od lokalnih stanovnika saznao sam da je do tad jedno 10-tak dana bila odlična i čak puna kupača! Na prvi pogled delovala mi je mnogo divlje i neverovatno brza, tu gde sam bio, stvarno ima dosta lepih mesta i celom njenim dužinom moglo bi se jako lepo mušičariti. Bio sam na tom glavnom ulazu iz sela (Vračev Gaj), počinje sa "plažom" i onda se može čak i kolima uz njen tok. Jedan lokalni pecaroš videvši kako mušičarim, rekao mi je da tamo malu dublje njenim tokom su pre nekoliko dana neki mušičari na skakavca dobijali lepe komade, neki i do 1kg! Samo da se izbistri, sigurno ću je ponovo posetiti, deluje stvarno prelepo, iako je bila veoma loša situacija. Jedino me interesuje, da li neko zna da li je uvek tako brza, juče je bila baš jako, bukvalno da sam morao svakih par sekundi vaditi mušicu!
Evo nekoliko slika i trenutne situacije:

 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    102,7 KB · Pregleda: 281
  • SDC11880.JPG
    SDC11880.JPG
    88 KB · Pregleda: 285
  • SDC11881.JPG
    SDC11881.JPG
    94,4 KB · Pregleda: 307
  • SDC11882.JPG
    SDC11882.JPG
    82,7 KB · Pregleda: 283
  • SDC11884.JPG
    SDC11884.JPG
    107,1 KB · Pregleda: 303

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ima tu svega a pod vrbama kao na zadnjoj slici svasta moze da iznenadi  ;)
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Nije uvek tako brza, bar u rumunskom delu. Ima mesta gde jedva tece, u tom delu je bas siroka.Dobro bi bilo da si ti uzeo nekom broj telefona iz tog kraja, pa kad budes isao da se raspitas za nivo vode, bistrinu itd... i kada budes isao da  javis i meni :)
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Eh kolega, bio sam prvi put tamo, pa nikoga ni ne poznajem jos, a plus naleteo sam na neke rome, pa cini mi se da nisu imali mob  :( :D Naravno da bi to bilo super, kad bi znao kakva je situacija i da ne lomim kilometre za dzabe!
Koliko vidim ti si iz Rumunije, koliko ti je udaljena Nera, koliko si od Srb?
 

thebane

Junior member
Učlanjen(a)
30.07.2010.
Poruke
53
Broj reagovanja
4
Pozz za sve, za pocetak da vas informisem o stanju reke.. Identicno je kao sa slika, braon pa braon...Medjutim, ne treba
da prodje dug vremenski period da bi se izbistrila..
Postoje 3 dela tj. uredjena prilaza Neri na kojima sam ja bio i pecao, uzvodno selo Kusić, Bela Crkva i selo Vracev Gaj
sa koga su i fotografije..jedino nisam bio (pecao) na uscu u Dunav kod Palanke.. Uzvodno se najpre izbistri pa tek onda
ovo ostalo.. Sto se tice pogranicne dozvole,mislim da nije neophodna, ali sam u par navrata video pogranicnu policiju,
koja je verovatno tuda prolazila radi svercera, ako ih jos uvek i ima.. Prosle godine u avgustu je bila izuzetno pogodna
za pecanje, vodostaj nizak, bistra..Ove kise ce valjda da prestanu, nadam se.. osim ako nije uvertira za 2012 :)

pozz jos jedanput, ako nekog nesto zanima...
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Pozdrav,thebane!!dobrodosao na forum!bar cemo imati sad info iz prve ruke.... :D
kakvi su klenovi odatle?cuo sam svasta o mrcinama sa Nere..... :)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
I ja sam čuo da ima lepih komada u blizini Bele Crkve !
 

thebane

Junior member
Učlanjen(a)
30.07.2010.
Poruke
53
Broj reagovanja
4
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0drfFka6lEo[/youtube]

Da ima ih, naravno kad se malo stabilizuje ovo vreme..
pozzz
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Uff vreme, evo i za vikend najavljuju kisu, kako onda da se nesto izbistri :doh:
Inace klip je super, na kom si delu Nere to snimao?
 
Vrh Dno