New kid on the block

ivandrago

Senior member
Učlanjen(a)
18.10.2006.
Poruke
109
Broj reagovanja
0
Zdravo svima,

od pre dva dana na ovde citam sve i svasta. Prava svrha ovakvog sajta bi trebalo da bude edukacija, argumentovana razmena misljenja, iskustava, druzenje,zabava.

Ja takve postove i pored najbolje volje nisam uspeo da pronadjem(osim ovog zadjeg), naprotiv, sve odise nekom tenzijom, sujetom, deklarativnim tvrdnjama koje nemaju veze sa zivotom, informacijama nabacanim s' brda s' dola. Da sam se sit nasmejao, jesam.

Sve to musicar pocetnik upija kao sundjer, izvaga, nesto odbaci a nesto prihvati, ali realno sta? Cilj je postaviti stvari sto jednostavnije, objasniti plasticno kako i zasto a ne reci: JA to tako radim(pri tom ne znam zasto), JA sam kralj, slusaj MENE...

U dosta tekstova se krse osnovni zakoni fizike, logike, etike, najinteresantnije je sto sve to prolazi sa veoma malo neke zdrave kritike i cinjenica, sta vise vecina odobrava i pozdravlja.

Ako neko stvarno zeli nesto da nauci u velikom je problemu, konfuziji i posle par dana mu se neka literatura na temu sigurno cini kao logicni izbor. Treba osnovati podforum za zajebanciju, sale, prozivanje, nadjebavanje, merenje ciji je duzi, egomanijake, itd., to je stvarno OK, ali to ne sme da se prozima kroz ceo sajt, deluje komicno i neozbiljno.

Sve u svemu drago mi je da ovakvo nesto postoji i trudicu se pomognem i doprinesem koliko je u mojoj moci.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja mislim da iole upucen musicar kada poseti ovaj forum nece nimalo biti zbunjen. Naprotiv! Ovde moze pronaci svakojaka iskustva koja su sasvim lepo rasporedjena po temama. Medjutim, nije lako drzati se striktno teme i cesto se doticu i stvari koje nisu za nju vezane. Ima tu i onih koji upadaju sa ciljem da ometaju temu koja im se ne dopada. Na primer, cesto se desava da musicari koji znaju samo za lipljena i pastrmku, bez ikakvog smisla ubacuju svoje "parole" u odeljke u kojima svestrani musicari mudruju. Takodje, cesto ovi "svestrani" cackaju "hladnovodne". Mislim da se to ne moze spreciti. Cak i ta tenzija koju kritikuje Ivandrago je neizbezna, jer adrenalinske zavisnike-musicare cesto pogadja postojanje razmisljanja koja su potpuno razlicita ili cak suprotstavljena njihovim. Neki tad pisu sa povecanom dozom nervoze, ali to treba razumeti, jer usamljeni musicar ispred monitora (umesto reke) postaje lako razdrazljiva, cudna "zverka". Ja cak mislim da, kad ne bi bilo tako zustrih rasprava, ovaj forum ne bi bio interesantan i da bi se do sad ugasio, poput mnogih sajtova i musicarskih foruma u slicnim zemljama. Skoro da i nema ovakvih foruma osim u Velikoj Britaniji, Nemackoj, USA i slicnim zemljama. To je zato sto musicari iz ostalih, manje razvijenih (musicarski) zemalja tamo nalaze sve sto ih interesuje i nemaju potrebe da se posebno organizuju. Stvaraoci ovog sajta misle (znaju) da u Srbiji postoji potreba za musicarskim forumom, na kome ce se pisati o musicarenju pastrmki i lipljena, stuki i grgecu, brancina i cipla, ali i o retko opisivanom musicarenju klena, bucova, pa cak i crvenperke, bodorke, sarana... Zasad to je jedina i bitna razlika izmedju www.musicarenje.org i ostalih na ovoj mrezi. Kad bismo samo kopirali ili prevodili, propali bismo jednako brzo kao i vecina music. sajtova istocno od nekadasnjih granica EU.
Ovo je moj nacin da se upoznam sa novim clanom naseg sajta. Postujem ga, poput svakog musicara i zato se trudim da mu iznesem svoje misljenje o ovom projektu. Nadam se da ce dobronamerno i on pristupiti nasim temama i svoja iskustva nesebicno deliti sa nama. Poceo je sa ostrim kritikama, sto moze da znaci da se sprema da ponudi kvelitetnije tekstove od do sada vidjenih. Neka se ne zacudi ako ovde naidje na drugacija razmisljanja, osporavanja, ali i pohvale, podrsku itd. To su normalne stvari.
Sto se edukacije novajlija u musicarenju tice, mislim da je to najbolje putem pisanja clanaka. Ipak je forum mesto gde se raspravlja o svakojakim musicarskim temama, koje najcesce zahtevaju bar malo iskustva. DAKLE, CLANCI!
Ako je Ivandrago momak koji ima FFF diplomu instruktora zabacivanja musice, dobro bi bilo da nam napise clanak o tome kako je dosao do nje. Takodje, ne bi bilo lose da u clancima opise razne vrste zabacaja i ostalih saznanja do kojih je dosao tokom priprema za polaganje "FFF diplomskog".

DOBRODOSAO!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Dobrodosao druze,
U nekim stvarima se 100% sa tobom i kao tvorac sajta i kao musicar. Osnovna politika sajta jeste sloboda clana da iznosi svoja misljenja vezana za musicarenje kao sport, pasiju i/ili strast. Znam da se veliki broj tema zavrsavao u opakom tupljenju, ali to je situacija koja se polako isorenjuje. Da ne bi ja mnogo tupio, osecaj se slobodnim na sajtu, razmenjuj misljenja, otvaraj teme, pisi clanke, kako god tebi odgovara. Jos jednom dobrodosao!
P.S ako je Mix u pravu i ti si druze Ivan koji je bio na stvaranju Musicarskog Saveza Srbija i bio zapisnicar :) molim te posalji mi imena ljudi koji su bili da napisem NAJZAD o tom dogadjaju!
Salut!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Sve je to lepo sto si Mixe naglasio, ali zamisli pocetnika koji dodje na sajt, sta sve moze da zatekne!!!

-Ima zelju da nauci pravilno mahanje, a ovde procita da prvo pada muva na vodu!?!?

-Zeli da digne ruke od pecanja na plovak ili varalicarenja, a ovde zatekne kako je najatraktivnija musicarska riba ustvari bodorka?!?!?

-Sanja predivne planinske reke i bistre brze vode, a procita kako je prava stvar musicarenje na barama !?!?

I da ovo ne bude sve, najgore je sto se ribolov koji je on zamisljao, citao, pratio, interesovao se, naziva EASY LEVEL!?!?
Onda se lepo okrene uzme svoj bolonjez, natakne na udicu kavijarac i posveti se HARD LEVEL ribama!!!!!

Sajt kao elektronski medij ima za duznost, popularizaciju musicarenja, edukaciju ribolovaca, da se postave na neki visi nivo od dosadasnjeg. Sklad tehnike i vestine koje sa sobom nosi musicarenje treba nauciti pravilno koristiti i primeniti u praksi. Treba uticati na svest ribolovaca da se stekne osecaj da su pastrmka i lipljen toliko deficitarne vrste kod nas, da ih treba maximalno postovati i zastititi. Da je lep osecaj vratiti ribu tamo gde pripada a ne gusiti je u kesi!!!
Zaista nemam nista protiv tvog shvatanja musicarenja, cak i kapiram zasicenje izazvano cestim izlascima na vodu, ali ovde se radi o prioritetima. Bodorkama, babuskama, suncanicama, grgecima pa cak i klenu mozemo da se posvetimo kad pozelimo. Neko da ih lovi manje a neko vise uspesno. Ali tih riba su prepune nase vode, ima ih i bice ih uvek. Na prste ruke mozes da nabrojis salmonidne vode u Srbiji a u svakoj od njih se neke riblje vrste bore za svoj opstanak!!!!

Musicari poput Ivana su neophodni ovom sajtu, to sam naglasio vise puta a nadam se da ce uspeti da zadrzi stalozenost i smirenost i podeli sa nama deo svog umeca!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Opet Simpson "dize tenziju". Navikli smo. Stavise, prihvatili smo to. Pisite ljudi svoje mudrosti i filozofije i nemojte da stalno pominjete ono sto vas toboze ne interesuje. Evo, Simpson toliko cesto pominje musicarenje na barama, da sam ja vec potpuno siguran da je bas to ono o cemu sanja. Niko ga nista ne pita, a on: "Bare, pa bare..." Ko voli planinske reke neka pise o tome. Ko voli klenovske reke, neka pise o tome. Koga muce barske stuke, grgeci i bodorke, neka slobodno pise o tome. Samo nemojte da pisete o pecanju na plovak, varalicu, podvodne puske, mreze...
FLYFISHING ONLY!
IMA JOS:
Ko voli da kolje ribe, neka pise o tome. Ko voli da vraca ribe, neka pise o tome. Ko voli da ih gleda, a ne peca, neka pise o tome. Ko voli da lovi dok se mreste... Samo neka sve radi musicarskim priborom. Ovo je mesto gde treba da objasni svoje postupke i pokusa da nadje istomisljenike. Pisite, pisite, pisite sve sto znate. Nemojte samo da pisete ono sto ne znate i nikad niste ni videli ni probali! Nemojte ni da nipodastavate nesto sto niste videli, ni probali!
I JOS:
Simpsone, da li bi ti bilo lakse da ulovis musicom pastrmku ili skobalja? Sta je EASY? Molim kratak, posten, ozbiljan i precizan odgovor.
 

ivandrago

Senior member
Učlanjen(a)
18.10.2006.
Poruke
109
Broj reagovanja
0
Zdravo svima,
voleo bih da prvo kazem nesto o sebi onima koji me ne poznaju. Sebe ne vidim kao nekoga sa titulom flycastinga i ne prvim famu oko toga, to se desilo savim spontano i kao rezultat iskustva koje imam sa Drine, tj. razlicitih situacija koje dovode do toga da usavrsavas sebe, za sam test se nisam spremao, nikakvi suvi treninzi, izuzetak je strucna literatura i termini na engleskom koji su potrebni za teorijski deo testa, jednostavno sam prakticno primenio znanje steceno u ribolovu, cak sam mislio i da ne polazem ali su me predhodnu noc uz alkohol(zbog koga sam se uspavao i zakasnio na test :lol:) ubedili da pokusam. Da je lako nije, naprotiv, mnogi su se spremali godinama, bubali, kosili livade pa opet padali. Samo polaganje, tj. svaki pokret prati sest instruktora, dva mastera i vise od pedeset posmatraca.

Bitna stvar je da je da se tu radi samo o tehnici, cistoj fizici, nalazenju sto lakseg i elegantnijeg nacina da se ulovi riba od koje je sve i pocelo, ne treba ici u krajnost, najbitniji je insinkt, kontakt sa vodom, razmisljanje, greska i ponavljanje, vreme, bez toga i sto sertifikata ne pomazu. Po meni svaki musicar treba prvo da nauci ribolovu, da upozna ribu koju lovi, provali metodologiju stvari, princip kako i zasto neke stvari funkcionisu pa tek kasnije i postepeno da se fokusira na tehniku, inace neke stvari radi a ne zna ni zasto, to je prirodan sled stvari, nikako obrnuto.

Ja sam jednostavno imao tu srecu da odrastem pored vode, kao dete lovio pastrmku na kavijar, klena na zlaticu, bacao varalicu, mlatio sa musicarskim stapom, kad je riba daleko bacao vaser kuglu, ma radio sve i svasta, prosao neki put koji svako mora da prodje da bi kasnije stekao svest, etiku, nasao sebe. Pre svega sam ribolovac-musicar, ne filozif, najjednostavnije resenje je obicno i ono pravo.
U tom smislu cu se truditi da pomognem koliko god je u mojoj moci.

Pozdrav!

Ivan
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovaj New Kid je odlican. Radujem se sto je sa nama. Odusevljen sam.
Ivane, molim te, napisi nam da li se nesto desava sa buducim Savezom. Pod "Okupljanja i akcije" imamo bas tu temu.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MixMaster wrote:

I JOS:
Simpsone, da li bi ti bilo lakse da ulovis musicom pastrmku ili skobalja? Sta je EASY? Molim kratak, posten, ozbiljan i precizan odgovor.

A da li bi bilo lakse uhavtiti varalicom pastrmku ili skobalja? Niko normalan nece ni da pokusava da lovi skobalja varalicom, sem iz dosade!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nisi odgovorio i skrenuo si sa teme. Ali kad smo vec kod toga, ja sam jednom ulovio skobalja na Mepps broj 3! Za usta, normalno. Ali sta to ima veze sa musicarenjem, varalicaru stari?
Sledeci put kad vidis skobalje u prelivu, ponesi veceg strimera :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Naravno da nisam odgovorio na takvo pitanje, ulovio si skobalja na meps a ja stuku na hleb pa ni jedno ni drugo ne daje dovoljno razloga da se peca na takav nacin!

A preliv je bio da bi ti stavio u kesu makar jednu ribicu preko 150g :hammer:
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja sam na Studenici uhavtio lipljena na meps 3, srebrni sa crvenim tackicama i sta treba sad da se nesto duvam sa tim, kao ja sam faca sto sam to slucajno doziveo, da se hvalim sto sam uhvatio sarana na sjenickom jezeru na sundjerastog pesha, nije to sada bitno, netreba da se proseravamo nego da se okrenemo usavrsavanju musicarenja!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Opet ja i Simpson kenjamo. Simpsone, alo! Kako se pojavis odmah se cudne stvari desavaju. Moracu da te vodim na Crni Timok da ti neka baba vlajna prebaje i istera te demone iz tebe. Izgleda da si ih pokupio pored Mlave, dok si gazio kroz neciju bastu bez odobrenja gazdarice.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
A ovo ne mogu da precutim. Kesu!!??!!
Ja nikad ne nosim kesu. Ako mesarim klenove, nosim torbu. Ponekad i dve. Znam da preterujem, ali ne u izmisljotinama, vec u postenom ulovu. I to je lose, prestacu uskoro.
 
Vrh Dno