Newbee (ili ti "glupa beba")

Prle

Senior member
Učlanjen(a)
30.01.2010.
Poruke
266
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Pozdrav svima.

Zovem se Zoran Prvulovic i iz Nisa sam. Ribolovom se bavim vec dugi niz godina, a ribolovom vestackim mamcima vec destak godina i to konkretno varalicarenjem. Vezivao i neke svoje strimere za bucova na koje sma imao ulova Bogu hvala.
Medjutim, igrom srecnih okolnosti ( ili krivicom Gocija i odlicnog casopisa "Spin&Fly") probudila se ponovo stara zelja da se okusam i u vodama musicarenja, te vec par dana kao Guest iscitavam forum, a sada resih i da vam se pridruzim.
Necu odmah pucati sa pitanjima (a imam ih oko milion  :D) vec cu nastaviti sa citanjem, pa kada zaglavim negde zesce, pitanja ce sigurno biti.

Toliko za sada od mene. Pozdrav i bistro.
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Dobrodošao, možeš  ti odma početi sa pitanjima zato smo mi svi tu da pomognemo početnicima.
:bye: :bye:
 

Prle

Senior member
Učlanjen(a)
30.01.2010.
Poruke
266
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Hvala na dobrodoslici.

Sa pitanjima ne bih odmah jer jos nisam iscitao sve,a pretpostavljam da je na forumu neko vec "kukao" na neku temu koja i mene zanima, pa da se ne desi da se odgovara hiljadu puta na jedno te isto pocetnicko pitanje (zna da smori ljude, a i opterecuje forum nepotrebno).
Za sada sam u fazi iscitavanja i odabira klase stapa, cekrka, konca, za ciljne vrste koje bih pecao i otprilike se vrti negde na odluci AFTMA 4/5 ili 5/6 (klen, pastrmka, mozda poneki bucovcic ili stukica na strimer pa zato i 5/6).
Oko duzine stapa takodje nedoumice: mislim da ce izbor biti 90% u korist 8' 6" i nekih mozda 10% ide na 9" za sada, mada su vodotoci koji su mi u planu Nisava i njen sliv, planinske reke i ponekad, ali ponekad, Morava, bare i jezerca, pa zato podeljeno misljenje oko duzine stapa.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@Prle, dobro došao si i verujem da če češ ovde dobiti dobiti mnogo odgovora na tvoja pitanja ili barem pomoč oko potrage za odgovorom. Nitko se nije naučen rodio a učimo se dok smo živi tako da samo opušteno.
 

Prle

Senior member
Učlanjen(a)
30.01.2010.
Poruke
266
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
@Sebastian
Znam da nista neznam, tako da mi je to velika olaksavajuca okolnost jer prilazim bez predubedjenja i laznog znanja.
Zato vredno i ucim.  ;)
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Dobrodosao druze  ;)
I ne treba da imas predrasude, samo da hoces i volis i nema brige  :bye:
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Prle, dobro dosao... Da znas da sam ja Mrki samo sto se krijem ovim nikom sada.
Nisi sam ovde, mislim da je i Tihi negde a i Paja, neznam zasto kasni Marija. :)
 

Prle

Senior member
Učlanjen(a)
30.01.2010.
Poruke
266
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Hvala svima na dobrodoslici jod jednom.

E sada pitanjce.
Posto sam u vezi duzine stapa nacisto sa sobom - 9', zanima me da li je AFTMA 5/6 u redu izbor za musicarenje pastrmke, klena, lipljena i ponekad bucova (stuku ne bih ovim kompletom - premalo je za nju ja mislim, mada sta ja znam kada tek ulazim u ove vode :-\)?
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
aftma5 od 9ft sasvim odgovarajuće  za sve to ,ja isto korstim peticu za te pomenute ribe i nema problema ..
 

Prle

Senior member
Učlanjen(a)
30.01.2010.
Poruke
266
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Pala je odluka sa 99,99% sigurnosti.

Stap 9' AFTMA #5

Hvala svima na savetima.
 
Vrh Dno