Nije sija nego vrat

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Moze li se preciznije od toga da je musicarenje samo puko plasiranje vestackih imitacija uz savijanje stapa pod opterecenjem tezine kanapa. (Valjda sam dovoljno skratio) i da sve van toga nikako ali nikako ne moze biti musicarenje.

Zapravo o kojim situacijama se tu radi a izvan ili su na samim marginama, onim za sta se vecina hvata za rukav, kada se izadje iz koloseka prvobitne recenice.

1. Bow and arrow cast -  Situacija kada se stap opterecuje sa rukom, tj savija ili nateze, gde se radi nekada samo i sa predvezom i tipetom, u zavisnotsi od duzine. Male daljine, plasiranje ispod nekog rastinja ili prepreke, ili kroz rastinje i prepreke itd itd i sta ce ond aovaj zabacaj kroz knjige, sajtove, videe i svuda a tamo gde je teme musicarenje?

2. Pravilno ili nepravilno opterecenje stapa - da li je dovoljno izvuci pola metra ili metar kanapa van vrha stapa i samim tim reci da dok smo bacali, mi smo imali dovoljno tezine da kazemo da smo stap savijali sa tom tezinom i musicarili?

3. Spustanje imitacije na glavu - ne znam naziva za ovo :) ali ima situacija, verovatno mozda prisnije musicarima koji love sarana, pa dobro znam i kako se lako na taj nacin moze i prevariti po koja jezerska pastrmka ili druga riba sto na jezeru sto na reci i sl. Iz toga sledi da takve situacije treba preskociti iako mogu biti i jedine, jer se ne racuna - niste musicarili! tj povezano opet sa prvom recenicom

4. Male ili uske recice - mnogo je situacija kada je riba na duzini stapa pa i krace - ima resenja - ode se nizvodno ili uzvodno pa se onda musicari, inace ako se proba da se peca popreko nema ni govora o musicarenju, jer se ne koristi kanap!

5.

6.

Na kraju cu samo kratak osvrt da dam a posle prepustam vama dalje.

Musicarenje kako god ga provlacili sa raznim definicijama je kompleksna radnja koja se moze prihvatiti na dva nacina. Jedan da se peca samo na rekama ili recicama na kojima je dozovoljeno mahanje tj koriscenje tezine kanapa da bi se savio, opteretio stap i drugi koji daje ribolovcu masti na volju da sa istim priborom resi razne situacije. Ja sam ipak onaj koji izlazi iz margina.

Ovaj posto sam zapoceo samo a osnovu toga zato sto se svaka situacija van granica iz "definicija" izbacuje iz musicarenja.

 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.007
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
Musicarenje je samo najobicnija strast. Nista vise.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.007
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
Ma taman posla da se ljutim. Al eto posto ti je ovo glupa, iako vazi za mene, daj neku pametnu. Mozda i promenim moje vidjenje ovog hobija.

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
upotreba raznih pomagala i tehnika pomocu kojih se musicarskim stapom imitira neka druga u tom trenutku ili za neku ribu uspesnija metoda za mene nije musicarenje.
musicarenje je cist entuzijazam  i ja ga tako dozivljavam . musicarenje po cenu da nista ne uhvatim  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hehe...sad ce opet ista prica  :hammer:

U FF svetu pjurista I da tako kazem oportunista svako dozivljava musicarenje na svoj nacin. Tu svako ima svoju subjektivnu definiciju ili poimanje.

Kako god da bilo, nas musicarski kanap je ono sto nas korenski razlikuje od drugih nacina ribolova. Tu se prica zakljuci. Ostalo filozofiranje sta je vise pravo ili ne e to ide u beskraj...  :hammer:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
musicarenje po svaku cenu a ne riba po svaku cenu .  :)
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.007
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
sebastian je napisao(la):
hehe...sad ce opet ista prica  :hammer:

Opet ista zimska prica...  :D

Razmisljanje o uskladjivanju pribora, unapredjivanje tehnike bacanja, opsednutost vezivanjem i nadogradjivanjem musica, neprestano ucenje, zadovoljstvo pecanja, zadovoljstvo tupljenja o pecanju, stednja novca za novi pribor, sanjarenje o njemu, pravljenje planova: gde, kad, kako... su samo neke od karakteristika nase opsednutosti ovim hobijem. A sta je opsednutost nego strast?
To isto imaju i svi oni koji vole sah, lov, neki sport, auta, bicikle, kompjutere, muziku.....

Sve su to strasti koje su manje-vise kod svih izrazene i koje su podlozne promenama. Danas voljem, sutra ne voljem. A musicarenje nije ni za dlaku bolje od drugih strasti koje ljudi imaju.



 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
voljem I dok disem voljet cu  :smoke:

sutra opet idem na musicarenje iako je Sava velika I jos uvek mutna od ovih kisa...idem malo da se igram mojim switchem I bacam male strimere pa ako sta u toj mutljavini udari dobro doslo a ne ocekujem nista...vazno mi da sam na vodi. Tako je to...strast.... a neki klasicni pjurist bi reko' da idem da strimerisem a ne musicarim...ok, nek si to tumaci kako oce I kako ga cini sretnim  :hammer:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
I Sale i Seb su iskreno rekli svoje vidjenje, svako na svoj nacin. Pa i drugi manje vise a vezano direktno za sam pocetni post.

Ovde jedino fali malo vise iskrenosti, tj otvorenosti da se kaze sta ko radi u odredjenoj situaciji...

 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.007
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
sebastian je napisao(la):
voljem I dok disem voljet cu  :smoke:

sutra opet idem na musicarenje iako je Sava velika I jos uvek mutna od ovih kisa...idem malo da se igram mojim switchem I bacam male strimere pa ako sta u toj mutljavini udari dobro doslo a ne ocekujem nista...vazno mi da sam na vodi. Tako je to...strast.... a neki klasicni pjurist bi reko' da idem da strimerisem a ne musicarim...ok, nek si to tumaci kako oce I kako ga cini sretnim  :hammer:

Upravo to. Evo sta da kazem? Da pricam sad o tome kako sam purist a za zadnje dve godine sam lovio jednorucnim samo desetak dana?  Ne ide  :nowink:

Stvar je u tome da se musicarenje razvija. Novi taperinzi i densiteti kanapa, nove akcije stapova, nove mogucnosti ribolova, i stalno ce se pred nama postavljati neke novine, koje ce covek ili prihvatiti ili odbaciti. Sve to stoji. I sve one situacije na koje je Djole ukazao dolaze u pitanje: Da li je to to? I najverovatnije ce ta pitanja, u nekoj buducnosti, sve vise biti aktuelna.


 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Sale je lepo rekao "musicarenje po svaku cenu, a ne riba po svaku cenu"  :tbumb:

nespetro je napisao(la):
nase opsednutosti ovim hobijem. A sta je opsednutost nego strast?

Nespreto o tome ti pricam, strast nije opipljiva, strast moze da bude samo nase osecanje vezano za ribolov...
KAzes danas volim, sutra ne, znaci danas ima strasti a sutra ne. ali musicarenje kao musicarenje ostaje...
 

kokot

Junior member
Učlanjen(a)
10.08.2011.
Poruke
25
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Sama cinjenica da se o ovakvim stvarima polemise meni licno dosta govori - musicari su najgori! :)

Nekako svi zaboravljaju jednu stvar, musicar je RIBAR. Prosto! A musicarenje - isto ko i svako drugo RIBAR-enje! Definisite sta je to RIBAR-enje i eto odgovora sta je musicarenje.

Znam, sad ce svi da pocnu da pricaju kako je musicarenje uzvisen sport i sta ti ja znam. Mene to ne interesuje.

I na kraju: idem "u ribe", ne idem "u musicarenje". To sto sam izabrao da hvatam (pokusam da uhvatim) odredjenim alatom je moj izbor, nista drugo i kao takav, ne tice se nikog drugog, ako ne ugrozava druge (zakonski, fizicki, pa, ako hocete, i eticki).

A ako ce mi neko meri kolko mi kanap izaso - to je vise njegov/njen problem nego moj!
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Ti si izgleda mnogo pametan decko  :hammer:
Doneti zakljucak da je neka grupa najgora, na osnovu polemika koje se vode u toj grupi je najblaze receno neozbiljno.
Musicarima generalno moze dosta epiteta da se prikaci ali da su najgori nikako ne ide...

Musicar jeste ribar, ali ribar ne mora da bude uvek musicar...
kokot je napisao(la):
Definisite sta je to RIBAR-enje i eto odgovora sta je musicarenje.
Ribar je covek koji lovi ribu,musicarenje nikako ne moze da bude covek koji lovi ribu.

 
Vrh Dno