Nimfarenje lipljena

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Ima li ko kakav filmic da mi pusti link voleo bih da se uputim u problematiku  :bleh: hocu da nimfarim na Drini  :hammer: :hammer: :hammer:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Nemaš šta da vidiš na tim klipovima i ja sam dugo tražio.Jedino što bi ti pomoglo je dugačak predvez.
Takozvani "french leader" imaš ga kod gazda Đoše na lageru.
Ja sam imao  na nimfe uspjeha.ne mora nimfa da kucka po dnu,jednostavno nekada vole nimfu pa makar i ako je na površini  :hammer:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Imam Varivas 12 fita..jel treba duzi?? ae ako nekad dodjem u pm u taj donji deo Bratunac, Ljubovija da mi pokazes par preliva gde bih mogao da nimfarim  :D tj da pokusam  :hammer:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Možeš i uzvodno nije problem ja sam na ulazima ili izlazima virova bacao nimfe.Najbitnije da stekneš osječaj sa priborom i da znaš šta se dešava  :hammer:
Do tada proradi na nimfama i napakuj kutiju.
 

Nenad Bugarcic

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruke
164
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Stavis taj predvez od 12ft i 9ft podveza(tipeta)..to je neki max da mozes citav sistem kontrolisati! Ostaje ti jos samo prezentacija,vodjenje nimfe,detektovanje udarca i naravno nadjes lipca :)
Jedini nacin da sve to pohvatas je da pecas :)
Hajde spremi tu "cuskiju"od stapa pa vici da ga probamo..
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ja mislim da nema sanse bez tonuceg predveza u tezini maksimalnoj koju moze da ponese stap koji koristis . daljina na kojoj se peca treba da bude ne vise od 15 pozeljno je oko 10 m da bi se kontrolisao sistem i nimfa spustila dovoljno duboko . samo sa dugackim monofilima nema pojma spustiti nimfu na dno na velikoj reci .
mislim da bi pravi izbor za nimfarenje bio dvorucni pribor
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Posle 15 og sam free pa idemo da probamo na Drini :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
I tada nimfa neće dostići dno,jedino da je neki specifičan teren i voda ne dublja od 50cm,ali uzeće nimfu u bilo kom da je sloju.
Ja sam bacao 18# jedva probije površinu a opet je uzme.
Nego Mariću ima ja za tebe riješenje  a to su mokre muve  :yeswink:
Bio probao i imao dešavanja,jedino je problem vodostaj brzo raste!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja sam malo zanemario NCS musice jer sam u fazi nekog testiranja ali tu I tamo ih ipak I dalje koristim, posebno ove godine dok je kisa padala, riba je bila aktivnija pri povrsini ali u kisi suvu koristiti nije bas neki merak pa sam tako lep broj lipaca dobio bas takvim musicama.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Mokre su keva na Drini .. mora batule Bugarcic sa mnom da ide da usavrsimo tu tehniku :) ipak je on dr,mr.. :D
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Maricu bio sam u petak,na površini se ništa ne dešava nema ni jednog podizanja.Pod pretpostavkom gdje i šta bacam i na drugi zabačaj mi zakuca,tako brutalno da nisam mogao vjerovati.Posle toga se voda dva puta "zaljuljala" i uništila svaku aktivnost!
Prednost ovih muva je i veličina udica,možeš bacati dosta krupnije imitacije,ja sam na 12#.
Probao na tom terenu i par nimfi ali se ništa nije desilo!
Imam onaj Francuski leader ali nikako da odvojim vrijeme da to istestiram.
 
Vrh Dno