Nishki Culture Caddis - Kalcha (Zakula'N'MixMaster best)

Z

Zakula

Guest
Mislim da je Mix u pravu i da je neuporedivo bolje koristiti razlichite kombinacije veshtachkih materijala,nego srnecu ili jelenju dlaku.Polipropilen,antron,z-lon su materijali,koji u kombinaciji mogu da naprave chudo!Ovakav upgrade-ovan G.Caddis je mnogo trajniji,po mojim iskustvima lovniji,a plus shto mozemo da pravimo neverovatne kombinacije boja i pokrijemo skoro sve specifichne jedinke iz porodice krznokrilaca...Evo i slika,sedza...
 

Prilozi

  • PICT0009.jpg
    PICT0009.jpg
    29,5 KB · Pregleda: 331
  • Odozgo ZSS.jpg
    Odozgo ZSS.jpg
    9,2 KB · Pregleda: 257
  • Zakula Sintetic Sedge 3..jpg
    Zakula Sintetic Sedge 3..jpg
    25,7 KB · Pregleda: 299
Z

Zakula

Guest
Randjo,jel se slazesh da budem kum ovoj muvi??Mislim da  ova muva treba da dobije ime Kalcha?!
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
bravo zakula vrlo zanimljivo , narocito ime , moze li jedan pogled na kalchu i odozdo (taj je valjda najbitniji)
pozdrav
 
Z

Zakula

Guest
Evo josh nekoliko slika nasheg Kalche,perfektnog Caddis-a!Ovaj je uradjen u crvenkasto/braon nijansi...Inache,Igore,stomak mu je isti kao celo telo,tj. krila...
 

Prilozi

  • Kalcha Caddis.jpg
    Kalcha Caddis.jpg
    23,9 KB · Pregleda: 232
  • Kalcha Caddis 2.jpg
    Kalcha Caddis 2.jpg
    24,6 KB · Pregleda: 252

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Druže daj sliku ODOZDO, kako ga pastrmka vidi. Za te slike sutra dobijaš kompletni tutorial o fenolima i srodnim aromatičnim alkoholima :whistle:!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Isprobavao sam svakojake materijale za krila krznokrilaca, lepljena pera, štampana krila laserskim štampačem, srnu, fazana, ali polipropilen složen, pa ošišan, poput Goddardovog sedgea, je Smash Hit! :tbumb:
Kad smo se upoznali, imali smo skoro identične sedževe, ja i Žakula. Neverovatna slučajnost. Već se pisalo o tome, samo sam zaboravio na kojoj temi.
Ovu sam muvu već puno puta koristio i sve osobine, poput trajnosti, plovnosti, lovnosti... su joj vrhunske.
Čuli ste već za najpoznatijeg niškog lovca iz prošlog veka, poznatog iz pripovetki Stevana Sremca, kao i filma "Ivkova slava", koji se zvao Kalča. Na engleskom, to bi moglo da se piše CULTURE. :lol:
Odavno planiram da dam to ime nekoj našoj muvi i neka bude kako je Žakula odlučio.
Ovu ćemo da zovemo CULTURE SEDGE (caddis), kako bi ostavili prostora da napravimo, jednog dana, i Culture Dun, Culture Spinner, Culture Midge ili Culture Doode. :hammer:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Jako zanimljivo!
A'e neki tutorial kako da se ovako "uprede".
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ime ove lepe i verujum veoma lovne muve ostavljam autorima. Meni se veoima dopada da Kalča ne neki način uđe u mušičarski svet. Iz tog razloga ja NE bi koristio reč culture, jer iako se ona izgovara kao kalča ipak ne govori o Niškoj legendi. Zato jednostavno a opet ubitačno
Kalcha's caddis!.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Moje će se pisati Culture. Za ostale ne znam.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Tvoja stvar....boli me uvo :whistle: . Culture znači kultura i u nekom dijalekktima engleskog jezika uopšte ne zvuči kao kalča. Ali opet to je tvoje i Žakulino, možete da ga nazovete i big gay Al! :smoke: :bye: Ja sam rekao svoje, a Vi radite kako hoćete.
Over and Out za ovu temu!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mislim da je ideja dobra, več sam to rekao prošle godine kada ste ovaj tip muve prvi put postavili na sajt. Nego o samoj imitaciji mislim da bi trebala da bude nešto uža, barem mi se tako čini kada gledam sliku. Mislim na siluetu gledano iz riblje perspektive.

Kakva su vam iskustva na vodi?
 

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
A be ljudi zeznuse vas strendzeri! Oni vec krstise ovu muvu kao The Goddard Poly Sedge i jos je svrstase u neku knjisku za FT.Ma bruka.  :D  evo i linka: http://www.sexyloops.com/flytying/gps.shtml
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.133
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Internet je čudo. :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jeste ista kao naša. Nema veze. Nije je izmislio John Goddard, pa da je zovemo po njemu. Ja je nigde nisam video, pa sam morao da je nazovem nekako. Ja ću je i dalje zvati Kalča, jer mi je to prešlo u naviku. Pitanje je i čiji je naziv stariji. Ima li datum kada je postavljen ovaj recept na Sexyloops?
No, sve to nije tako bitno. Predlažem svakome ko poznaje srž fly tyinga i ima smisla za inovacije, da ne prelistava sve svetske sajtove i knjige nego da objavi ovde svaku svoju kreaciju i slobodno joj nadene neko ime. Ne vidim drugi način da ovde vidimo i neku inovaciju.

Kalča je ubica. U vreme izleganja krznokrilaca pokazao se kao ubitačan mamac. Napravite obavezno celu kolekciju u raznim bojama, pa ih posle zovite kako vam je drago.
 
Vrh Dno