Nocni insekti

V

vaga

Guest
Dali postoje insekti koji se roje nocu,koji su to i dali je neko pokusao da nocu musicari?Znam da rovci u odredjenom delu godine kad lete padaju na vodu,pretpostavljam tako i mravi,skakavci i dr. medjutim voleo bih da znam kakva su vasa iskustva sa nocnim ribolovom....
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
A gde je to dozvoljeno?
Sumrak, zora, ok. Ali noc?
Svici su poznat dobar sumracni mamac gde su livade uz reku.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Koliko sam ja upućen, kod nas (mislim na Niš), dozvoljen je noćni ribolov, sem na pastrmku (mladicu i lipljena nemamo :'().
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Koliko ja znam nigde u Srbiji nije dozvoljen ribolov nocu cak ni na soma i smudja koji su (leti pogotovu) najaktivniji nocu. Mada mislim da je ovo jedno od najidiotskijih pravila kod nas i mislim da ga treba menjati pod hitno.
Sto se tice nocnih insekata ja sam pre neko vece video u parku gomilu nekih leptirica na jednom mestu iako je bilo dosta hladno i kishovito vreme.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Moj stav je: NE!
Prvo, ima mnogo pametnijih stvari koje mogu da se rade nocu
Drugo, kako mislis da musicaris NOCU? Sa fluo-muvama???
Trece, zamisli sebe kako te neko muva NOCOM? Sta bi pomislio o doticnoj osobi?

:smoke:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
E Sjeki imas link u mom prethodnom odgovoru sa novom temom bas o tome.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Nocni insekti su tularashi ,  oni pochinju da se roje pred sam mrak, i nastavljaju do duboko u noc, ja sam lepo prolazio na tularase u spent verziji ili kako Randja negde na forumu reche sa rasirenim krilima u samu zoru u sred leta (jun,jul)  i to i na velichinama #12 mada bi uzeo i #10 (lipljan na Drini) ali stvarno nisam probao u toj velchini.
A musicarenje nocu , ma daj, mozda  iznad 65 paralele u toku leta!
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Da neki krznokrilci se roje veoma kasno uvece kada je vidljivost veoma slaba i nastvljaju to raditi i po mrklom mraku.Imao je A.Puskadija svojevremeno fatastican text o tome i kako kaze to je pecanje na zvuk.Imao sam prilike da probam to ali u blagom obliku i nisam bio na nekoj bogatoj vodi.Vanja iz S.Banje mi je pricao o takvom ribolovu u Avgustu na Visocici po malom vodostaju kad ribe nije bilo nigde celog dana a pocela je da aktivno radi od 21h.
I kako Puskadija rece to nije nista manje sportski nego dnevni ribolov i oni koji to propagiraju su najcesce licemeri ili zive u propagandi r.udruzenja koja su nesposobna da cuvaju svoje vode nocu.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Zaboravio sam da dodam da bi bilo pozeljno muvu koja je cesto krupnija povlaciti tj cimati, doduse ne nonstop nego odmah posle pada ili ponekad u sred voznje.
Imao sam prilike da citam da su na ovaj nacin lovljene pastrmke sto sam i sam proverio.Nemam informacije za druge ribe.
 
Z

Zakula

Guest
gringo je napisao(la):
Zaboravio sam da dodam da bi bilo pozeljno muvu koja je cesto krupnija povlaciti tj cimati, doduse ne nonstop nego odmah posle pada ili ponekad u sred voznje.
Imao sam prilike da citam da su na ovaj nacin lovljene pastrmke sto sam i sam proverio.Nemam informacije za druge ribe.

Apsolutno!"X" puta mi se desavalo,da povrshinski aktivna pastrmka odbija sve muve koje vodim "dead driftom",narochito kada su u pitanju krznokrilci...U tim situacijama sam pribegavao visoko plivajuchoj imitaciji i skittering-u i dobijao ribu.Takodje,produktivna tehnika moze da bude i nizvodni wet fly swing,sa nekim emergerom,spider-om ili pupom na kraju predveza...
 
Vrh Dno