Nova klasa: 000wt

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
511
Broj reagovanja
157
Sage je izbacio 000wt-da, dobro ste procitali, sa tri nule. AFTA (AFTMA) propisuje standard za 1wt og 60 (+-6) grejna. Sage je patentirao 0wt od 54 grejna (sto je i dalje 1wt po AFTMA), 00wt od 43 grejna i 000wt od 32 grejna.

Da li ovo znaci da ce hipoteticka 0000wt klasa (koju ce verovatno izbaciti za godinu dana) teziti 21 grejn?

Marketing je cudo!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Treba li da ocekujemo za koju godinu, ultra lake stapove klase -1 i -2 ? :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Sage txl od 000 do #4. Superfine serija!
Lep fini štap. Loviti kapitalne ;-) bodorke, crvenperke pa i jazeve do 5kg sa ovim bi bio pravi gušt! Naravno, naravno isto lipljane i pastrmke! :)

Nešto jeftiniji je od z-axis serije, samo 515$!

Volio bih isprobati nešto takvo u ribolovu. Samo sa obzirom na cenu teško če da biva! Da dižem kredit za štap morala bi neka poštena "gripa da me lupi" :lol:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ja imam TXL 3710-3 i tesko mi je da nadjem reci hvale za taj stap. Kanim se da napisem ceo clanak (ili bar novi topic) za njega. Cudo, na njega sam mislio kada sam davno u nekom postu napisao da "TROJKA MOZE SVE". I to sa neverovatnom lakocom. Ova moja je bacala i otezane nimfe i strimere i naravno suve muve na 18-tici i predvezom 0,10. I prizemljila lipljene od 45+cm i pastrmke tih velicina. Jednostavno stap sa kojim imate osecaj da mozete SVE da uradite. I da bacite 25m i da spustite muvu besumno na duzinu stapa od Vas. U kombinaciji sa Sage Quite Taper strunom i LOOP Original Midge cekrkom ovo je smrtonosno oruzje ukupne tezine 64+78=144grama + struna!!!
Sebastian i ostali, ako mozete da probate ovaj stap, jos i sa odgovarajucom strunom i na vodi - verujte da cete krenuti da obijete prvu banku da bi skupili pare za njega ;-)
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
511
Broj reagovanja
157
Drago mi je da si zadovoljan stapom!

Moj komentar je bio u vezi Sage-ovog marketinga i izmisljanja novih klasa (dodavanjem nula) koje niko drugi prakticno ne proizvodi. Medjutim, nije lako ziveti od musicarenja, i da sam na mestu Sage-a, verovatno bih i ja to radio.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
koja riba se peca sa tim nulama ,bas me interesuje a imam pitanje za O S H ,(off topic) imam neke kanape kuci S.A.
ne znam jel 5 ili 6 nemaju kutije mislim da su ultra3
kako da proverim jel 5 ili 6
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
511
Broj reagovanja
157
Evo ga link sa tezinama prvih 30 fita struna u grejnima:

http://www.cortlandline.com/technical/tech-general.html

Idi na nize, po sredini stranice videces tabelu. Odmotaj 30 fita (oko 9 metara) strune i stavi je na neku precizniju vagu. Izmeri tezinu u gramima. Pomnozi sa 15.43 (1 gram = 15.43 grains) . Uporedi sa velicinama iz tabele.
 
Vrh Dno