Nova stega

HITNA

Senior member
Učlanjen(a)
04.12.2005.
Poruke
166
Broj reagovanja
0
Odlučio se počastiti novom stegom ...sta kazete na ovaj model i ima li tko iskustva
Stonfo Morsetto Flytec Leva Rotary Vice 516



Uploaded with ImageShack.us
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zanimljivo izgleda a čeljusti su vidim ovako po izgledu iste kao i od SAVA stege s tim da se ovome čeljusti stisnu pomoču "klipsne" i pretpostavljam da je pritisak uvek jednak dok kod moje SAVA stege to radi pomoču matice gde pritisak mogu regulirati...ova mi deluje veoma lepo i kvalitetno...probao nikad nisam. Što se tiče dizajna vidi se talijanski karakter :tbumb:
 

Rista

Junior member
Učlanjen(a)
30.03.2008.
Poruke
32
Broj reagovanja
0
Lokacija
Ogulin, Hrvatska
sebastian je napisao(la):
zanimljivo izgleda a čeljusti su vidim ovako po izgledu iste kao i od SAVA stege s tim da se ovome čeljusti stisnu pomoču "klipsne" i pretpostavljam da je pritisak uvek jednak dok kod moje SAVA stege to radi pomoču matice gde pritisak mogu regulirati...ova mi deluje veoma lepo i kvalitetno...probao nikad nisam. Što se tiče dizajna vidi se talijanski karakter :tbumb:
  :tbumb: :tbumb:.............izgleda lijepo i dobro!! javi kako se pokazala....
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Neke teme su bas odavno zapostavljene...
Dodje na red da promenim stegu, pa vrteh po internetu sve sto je bilo u opticaju...Nekako nisam bio za opciju rucno pravljenih iako ih postujem, nisam hteo polovnu a nisam hteo ni da bacam nenormalnu lovu na nove sa stranih sajtova... Dodjoh na sajt Freetime i vidim imaju solidnu ponudu Stonfo stega, sirokog cenovnog i fukcionalnog spektra.

Odlucim se gledajuci testiranja na YT za Stonfo Kaiman, prema onome sto su pricali to mi je bilo to. Kad je stigla dobio sam potvrdu realnosti testova za koje sam cesto mislio da su pristrasni ili placeni, izuzetno jake celjusti, rotira se ali samo u jednom polozaju moze da bude prava osna rotacija. Volim sto je velika i viskoa, sa masivnim postoljem i lepe boje (gun metal). Posle par dana na Taimenu porucim dodatke za odmaranje bobine i parasut musice, sa nekoliko sipkica za razne kombinacije, kompletirao sam je i posle dva nosenja na ribolov zakljucim da je to preglomazno a komplikovano za rasturanje i sklapanje na svakom putu...

Onda resim da kupim neku travel varijantu i naravno opet na Freetime i odaberem njihov jedini travel model Stonfo Mairone... Jos uvek nisam vezivao na njoj pa nemam pravi komentar o upotrebi iste ali je tako dobro spakovana i zauzima malo mesta u alatu i materijalima kada se putuje. I ona je kvalitetna i lepa kad se rasklopi...

Ako koga bude zanimalo detaljnije oko ovih stega mogu u nekom trenutku da ih detaljno slikam i okacim slike. Vodio sam se idejom da kupim nove stege koje nisu kopije i replike a ne opterecuju me cenom da ih cuvam toliko da mi bude zao da ih koristim bas za to zasta su i namenjene i da mi sam cin nabavke ne bude mucenje nego klik na "kupi" i prijem postara. Rekao bih da su skuplji Stonfo modeli jos bolji, finiji i fukcionalniji ali meni to nije bilo potrebno pa sam preskocio...
 
  • Like
Reagovanja: eko

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.124
Broj reagovanja
70
Lokacija
Sjenica
Posedujem Stonfo Elit stegu već 5 godina i prezadovoljan sam. Nabavio i čeljusti za sitne muve, mada na njih vežem sve pa i strimere.
Inače posedujem dosta Stonfo alata i prezadovoljan sam.
 

radodeyan

Senior member
Učlanjen(a)
10.08.2006.
Poruke
142
Broj reagovanja
31
Moje mišljenje je da treba razdvojiti profesionalno vezivanje mušica i hobi.
Za ovo prvo su potrebne malo ozbiljnije stege, sa dobrim čeljustima, da izdrže vezivanje hiljade muva.
Hobi je nešto sasvim drugo. I tu treba razmisliti o spajanju kućne varijante i vezivanja na vodi.
Ja sam u jednom trenutku imao i Barakudu i Rennzzeti Traveler. Dvoumio sam se šta da ostavim, i prevagnula je hobi varijanta, tj. Traveler. Mada iskreno, vezivanje na vodi nije to što bih radio.
Uveče u kafani ili smeštaju, možda.
I još da dodam, pre ovih imao sam i Snowbee. Za hobi varijantu, ne vidim neku razliku. Kada vežeš stotinak muva godišnje, sve stege su dobre,ako imaju rotaciju. Naravno, to je samo moje mišljenje.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Mislim da ce stonfo da valja i za profi vezaca.... Ja imam renzetti traveler preko 10godina... Bog zna koliko sam muva vezao na njoj.... I dalje sluzi kao nova. Patinirala je ponegde od znoja verovatno al ne smeta mi ni najmanje.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
Realno smo se ubedili u nesto u sta zelimo da verujemo, nasli opravdanje da to kupimo i tako nam je lakse a sustinski nije neophidno. Svaka kvalitetna u srednjem cenovnom rangu ce zavrsiti idlican posao i uz adekvatnu upotrebu se nece dugo dugo ostetiti. Sustina posta je da iskustveni kazem ljudima da je za taj novac novac Stonfo stega vrhunska stvar.

Sa druge strane merak nema cenu... jednom profesionalnom igracu bilijara je omiljeni stap od slonovace optocen dragim kamenjen a realno bi nas odrao i sa bilo kojim drvenim koji stoji u polici... Gitaristi jure Gibsona ili sta vec a svaku dobro ustimovanu gitaru bi razvalili podjednako dobro, ima nijansi i to cini uzitak boljim ali koga to finansijski opterecuje ne treba gubiti glavu i ceznuti kad ima odlicnih stvari u srednjem cenovnom rangu...
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Moja prva stega radjena pre 21 godinu od delova koji su odbačeni i bačeni (scrap metal)..Valjala je nekoliko dobrih godina..i vezala sigurno 5000-6000 musica.I na njoj naučio osnove vezivanja.
Čeljusti su se prozevale i male musice nisu mogle da se vezuju.Nakon toga stigla je kopija regalove stege ali zaista dobrog kvaliteta..i danas je u funkcije kada se rade neki strimeri.
2009 ili 2010 godine prvi put sam uzeo ozbiljnu stegu sa dozivotnom garancijom, radi se o Renzetti 4010C.
Neko napisa merak nema cenu, tačno je ..i dalje se secam tog osecaja kada sam je setapovao i prvi put seo za sto i vezao nekoliko musica, ta preglednost, rotacija, siroka baza na stolu..zaista jedno uzivanje u vezivanju u svakom aspektu istog.
Nakon nje sam probao sve sto Renzetti proizvodi, seriju aprentice, 2000 traveler, 2200, 3000 koja umesto poluge ima rotacioni točak, uzeo sam jos jednu iz serije 4010 i na kraju sam uzeo Renzetti Master ~ koji je priča za sebe.
Masters sam prvi put probao kod Sase Stosica kada mu je Aca Ivanovic doneo jedan promerak iz US sa sajma u Denveru...to je ljubav na prvi pogled...posebna siva boja i masivne a precizne čeljusti su apsolutno uzivanje za vezivanje.
Inače sve čeljusti u serijama renzetti se rade od posebne legure koju je razvila Nasa i zaista do sada nisam imao problem ni sa jednim.
Takodje imao sam i Apex stegu koja je zmaj koliko je jaka i kvalitetna..koliko se secam imala je dva mala zuba..na celjustima za vece strimerske i za manje standardne udice.
Imam i Peak (non rotary) sa postoljem i samo reci hvale, mala postojana i precizna stega izuzetno zgodna za putovanja.
Neko pomenu profesionalne vezače, za mene to bi bili ljudi koji iskljucivo žive od toga i od toga se izdrzavaju, pa ne mislim da bi samo oni morali imati kvalitetan alat.
Stonfo ima lepe stege, iako su im čeljusti kopije renzetijevih, po dizajnu.Sto se tice kvaliteta to mogu da govore korisnici nakon 15 000- 20 000 muva.
Stege Sava su takodje lepe i vrlo jedinstvene, znam par korisnika koji kazu da su celjusti neunistive.
Home made stege su takodje odlicno rešenje ko je vičan na strugu i zna da napravi to je tek uzivanje.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Bravo Marko.... Isto sam se osecao kad sam sklopio mog renzettija.... Probao sam petitjean stegu, sava, TMC, stonfo.... Stonfo mu dodje kao golf. Sava. I nije legla, al je bas mocno uradjena. Tmc je prica za sebe.....
Voleo bih Jay vice da probam...
 
Vrh Dno