Novi izgled foruma

vlajkoni

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
128
Broj reagovanja
2
E sad,
tesko je kritikovati nesto sto svi ostali prihvataju i pozdravljaju.
Ja sam napisao - sto sam napisao kao putokaz za jos bolji sajt.
Licno mislim da je font izvrsno izabran(radio sam pripremu za stampu). Na zalost Vi ne znate kojim putem treba da idete. Probali ste da napravite kompromis sa onima koji gledaju sajt sa monitorima od 14 inca (kojih vise i nema) i onima koji imaju vece monitore. Ja imam sa svake strane po par santimetara sivog a sliku ne mogu da prepoznam dok je ne otvorim. Na primer mixmasterov avatar mi ima scrol bar i gore i dole. Toga ranije nije bilo. Slike u postovima su toliko male da ne moze da ih prepozna ni onaj koji ih je postavio, a kamoli neko drugi.
Verujem da ce biti bolje obavezno.
Pozdrav
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Slazem se sa vlajkonijem oko skrolova na avataru. To bas ume da nervira.
Ono sto je po meni najvaznije je funkcionalnost sajta. Dakle, i oni sa dial-up konekcijom i oni sa brzim konekcijama bi trebalo da imaju dobru brzinu otvaranja stranica. To nije moguce ukoliko su slike velike. Ukoliko je moguce da se svakom user-u dodeli opcija za dimenzije prikazane slike (nisam siguran da je to moguce) to bi bilo najbolje a ako ne onda je na administratorima da procene koji je format najbolji.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Stvar je u tome što se koriste stari avatari tj. podešeni za stari forum. Potrebno je samo da se uploaduje avatar ponovo.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bogdan je napisao(la):
Ne svidja mi se to sto ne mogu lako da vidim sta je postovano poslednjeg dana a razlog tome je verovatno i sto je boldovano "last post" a odmah zatim i npr"Today"...ne vidim razlog da reci "last post" budu boldovane...

nekako mi se cini i da velicina fonta treba nekako da se menja...ne znam kako...bilo mi je pre preglednije...

cekao sam neko vreme da ovo napisem ne bih li se navikao na novi izgled ali jos uvek minesto ne stima...
Htedoh da napišem par redova o novom izgleda, pa rekoh da prvo pročitam sve komentare i naiđoh na ovo. U dlaku sam hteo isto da napišem. Ono "Today" je bitna informacija koja treba da bude vidljiva. Boldiranjem "Last post" smanjuje se izražaj boldovanog Today.

Evo kombinacija, trenutna:

Last post on Today

i moj i Bogdanov predlog:

Last post on Today

Možda ima smisla boldirati i naslov poslednjeg komentara.

Trenutno:

Last post on March 22, 2008, 04:30:09 PM
by sebastian in Re: Zaštita

Predlog:

Last post on March 22, 2008, 04:30:09 PM
by sebastian in Re: Zaštita

Takođe ja bih izbacio automatsko generisanje reči Re u naslovu poruke, tj. ovako bih želeo da izgleda gore navedeni redić:

Last post on March 22, 2008, 04:30:09 PM
by sebastian in Zaštita

Tj, jedna kombinacija po mome, za slučaj da je današnji komentar:

Last post on Today
by sebastian in Zaštita

Predpostavljam da ovo može da se podešava? U stvari sigurno može ako može da se menja css.

Što se boje i ukupne preglednosti tiče, i meni nešto ne štima, ali nisam siguran šta tačno. Čini se da zelena boja slova na beloj pozadini malo zamara oči... Ne znam ni sam, ima teorija o tome, mož' se nađe na netu.

Puno pozitivnih stvari je urađeno, ali po meni ovo nije dovoljno dobro za konačno rešenje.

Koji su razlozi za izbor zelene boje? Da li ste još neke kombinacije boja probali i koje? Čini mi se da je na trenutak bila neka crvena, ali mi se i to nije svidelo. Šta mislite o nekoj plavoj?
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Dizajn je odličan. Zelena boja je od samog početka sajta i neće se menjati. Možda nešto i promenimo, ali otom potom. Radimo na bitnijim stvarima, tako da budite dobri i fini!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Laki (ja inače mLogo volEm ZELENU boju) možda bi trebali da promenite nijansu zelene. Nešto malo manje drečavo, možda nije loša ona zelena koja malo vuče na SMB, kojaje u XP-u jedna od mogućih za tool barov-e pored plave i srebrne!
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Cekaj nesto mi ovde ne pase..
Mozda ispod ovog zastarelog postera o izlozbi musica bi malo bolje bilo da idu slike u malo  vecem formatu a ispod njih vec nesto da se osmisli tipa logo sajta ili nesto samo da ne stoji ovoliko praznog prostora.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Već sam negde napisao... Svi članci su tu, čekaju sređivanje. Problem je u tome što i Laki i ja imamo puno obaveza i ne stižemo da to uradimo. Izvinjavam se zbog čekanja, ali još malo strpljenja i naslovna strana će dobiti potpuno novi izgled, uključujući i članke.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Gde su članci o kojima se raspituje Toni?
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Problemi

- ne sumira se broj postova. video sam po skoro registrovanom clanu da ima dva posta a pise total post 0
http://www.musicarenje.org/index.php?topic=2150.0

- kod mene prijavljuje: 1 new message ali te poruke nema



 
Vrh Dno