Novosadski bucovi

skeg

Junior member
Učlanjen(a)
12.09.2006.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
ahoj,

na nekom drugom forumu jedan ex-Yu drugar je napisao, da oko novosadskim mostovima ima dosta bucova i do 10 kila...
sta je sad situacija tamo?
razmisljam da skocimo dole i probamo nesto da uradimo iz camca... :roll:

sta mislite, da li vredi?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Bucov od 10kg. Oh! Oh! Zbunio si me kolega! Dajte mi recite da li je to moguce. Ja sam cuo i citao da bucov maksimalno naraste do 7kg. Licno sam video, sa svoja dva oka, komad od 6,5kg kojega je uhvatio jedan moj kolega na kedera u Dunavu kod Vukuvara. Bio je prava ala od ribe. Mogu tek da zamislim takvog od 10kg. Ako je to istina...jooooj! Sta sam propustio na Dunavu! Recite da to nije istina bit ce mi lakese!!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uf sada sam malo pretražio po internetu o Aspius aspius-u, lele naraste i do 15kg. Izgleda da sam čitao staru literaturu, zastarele informacije. Istina zadnji put sam o njemu čitao pre 5godina. Nije ni čudno ovo moje ne znanje. :-(
 

skeg

Junior member
Učlanjen(a)
12.09.2006.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
...mada.

pa zato sam se i ja uznemirio... :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
vidim...joj i ja sam. Cini mi se da cu uskoro ja u Hrvatsku u Vukovar :-D
Na http://sl.wikipedia.org/wiki/Bolen kaže da naraste do 120cm. Ljudi pa to je ala od ribe, a i slike koje sam vidio malo pre ... ma kakvi losos, to je naš slatkovodni tarpun!!!!
 

skeg

Junior member
Učlanjen(a)
12.09.2006.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
ovo je aspius vorax ...iz Irana. :-o uh, ide mi se.
 

Prilozi

  • unkifish.jpg
    unkifish.jpg
    16,8 KB · Pregleda: 393

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bucov je izuzetno atraktivan bas zbog toga sto ga malo ribolovaca lovi. Zamislite koliko ga ima u ex- SSSR, Iranu i Turskoj, kada ga i u slivu Dunava ima dosta.
Losos je pederska riba u odnosu na ludog ASPIUSA!
 

vjaksic81

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2006.
Poruke
63
Broj reagovanja
0
Posle bomabardovanja 1999. u Novom Sadu , na brzacima oko srusenog Zezeljovog mosta, hvatani su svakodnevno komadi od 6kg i tezi , tako da je vrlo moguce da tamo ima i vecih "torpeda". Samo taj kad te zakuca, rastavice ti Sportex 100gr a kamoli musicarski pribor, zato OPREZ :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
skeg,
Probaj bocnuti kakvog bucova sa nekim drečavim poperom kada odeš na Dunav.
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Ti sruseni mostovi su bili cudo bar koliko znam iz price, a i video sam slike lepih bucova koji su tamo uhvaceni. Cini mi se da je najveci kog sam video na slici uhvacen na tom potezu negde oko 7,5kg! Ali otkako su ostaci mosta izvadjeni necujem nesto da se hvale sa tako lepim bucovima! A price o tim ogromnim bucovima su mi malo nerealne! Ja mislim da ne vredi dolaziti, a ako budes dolazio obavezno se javi posto sam ja u Novom Sadu! Ja bucova retko pecam i to uglavnom na Dunavu na terenima oko Bezdana (nedaleko od granice sa Madjarskom), ima ga dosta ali krupan se vrlo retko uhvati, uglavnom preovladjuju oni do 1kg!

P.S
Najlepsih bucova sam se nagledao na stranici koju je skeg naveo kao homepage!
 

skeg

Junior member
Učlanjen(a)
12.09.2006.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
...nisam znao da su ostaci izvadeni... :roll:
al' fala na poziv. i za komment.
 

PetarNS

Newbie
Učlanjen(a)
09.10.2006.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
U zadnjih mesec dana jedan od 5kg ispod mosta "Duga" i jedan od 4kg ispod Djave.
 
Vrh Dno