Odabir kanapa za savršene zabačaje

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Uvek volim da se drzim sustine i onoga od cega se polazi pa cu to uraditi i u ovoj situaciji.

Koja je svrha savrsenog zabacaja, da li je to puno srce ili publika koja sedi iza i aplaudira ili upecan maslacak na nekoj livadi, moram da primetim da se ljudi cesto zaborave u svojim razmisljanjima...
Sve sto se radi u musicarenju je vezano za lov ribe. FT ne sluzi za pravljenje izlozbe musica nego za imitiranje priodne hrane ciljane ribe. FC ne sluzi da bi neko drzao casove ili pravio manifestaciju nego da prezentira musicu pri lovu ribe. Sve ostalo su pratece pojave i tako i treba da se tretiraju, ovde se izmedju redova provlaci vecito pitanje o nastanku jajeta i kokoske.

Ranije su ljudi lovili ribu sa kanapom od konjske dlake i mnogo vise uzivali nego pojedini danas. Da se razumemo, ne trebamo da se vratimo u kameno doba ali mene sa mesta A na mesto B preveze i Fiat i BMW i to sa jako malo razlike.
Imajte u vidu da mnogi mladi citaju ovaj forum sa zeljom da postanu musicari pa mogu da steknu utisak da samo struna od 70e izlazi iz provodnika a ostale ni iz cekrka ne mrdnu.

Licni stav - kad budem poceo da koristim skupu opremu necu biti nikakav musicar, postacu maneken koji je na vodi zbog drugih a ne zbog onoga sto me je i navelo da pocnem da se bavim ovim divnim sportom :nowink: ...i da, i struna od 10e hvata ribu  i nekog cini najsrecnijim covekom na svetu u tom trenutku
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Aco, ako dođeš do dežele bit če mi zadovoljstvo provesti barem jedan dan sa tobom i ostalom kompanijom koja bude tu... pa ako bude tako da i ja ispravim neke moje krive drine.

Što se tiče samog fly castinga...mene strašno oduševljuju prelepi i dugi i precizni zabačaji. Po takvim zabačajima se mušičarenje u stvari i razlikuje od svih ostalih metoda. Vremenom se je mušičarska tehnika mnogo usavršila. Isto tako i pribor....sve je tehnički daleko naprednije nego nekada. Posebno kada gledam neke DH tehnike, pa kada lik nekih 30-40m rolne odjednom ceo onaj kanap i sve glatko....samo mogu da se divim. Ako smo vešti u takvim savršenim zabačajima onda i naša prezentacija je mnogo preciznija a za nas udobnija. Tako raste i naš užitak. Sečam se prvog mog ff šarana prošle godine. Vetrovito jutro, voda blago valovita i namreškana i tik ispod vode vidim par lepih šarana. Iza mene su neki čamci i drveće, iznad mene su široke krošnje a šarko od mene dosta daleko....ostaje mi samo neki roll cast...i šta ču, probam ovako, pa onako i tako jedno 4 ofrlje zabačaja...vel gledam dal ima ko da me gleda...ne bi da se brukam i prezentiram mušičarenje kao neki smotan sport ili sebe kao takvog. Tu se riba malo još više odmakla od obale  :doh: Pratim im zonu kretanja i predviđam gde će ponovo doplivati. Koncentracija, štap postavljam vodoravno nad vodu jer ga od krošnji ne mogu držati vertikalno. I tako nekako sa dva neka mini rolla dobijem več lep ritam i dosta strune u zraku a treći put nešto kao duži roll cast izvedem, rio gold wf7, sve je bilo savršeno, sam se sebi divim i več zaboravljam i na te ribe, uživam u tom zabačaju maksimalno ali kratko  :D (toliko koliko zabačaj traje). Ma od početka do kraja sam sve odlično odradio, sve je bilo "veri smut"  :D. I prezentacija je bila precizna samo tako, glo bug pade baš tamo gde sam hteo...šarko več pliva u tom pravcu, zaustavlja se, nastavi sa plivanjem ka mušici i srk....borba...i na kraju šarko od nekih 15kg osmehne se objektivu kamere pa nazad u vodu.

E, onda si ja mislim, kada bi svaki moj zabačaj bio takav, a nije  :blush:, svaki ulov bi za mene bio još lepši, pa i kada ga ne bi bilo opet bi imao taj užitak u lepoti zabacivanja mada sam uveren da bi sa savšenom tehnikom zabacivanja bio još uspešniji...jer bi svoje ideje ili zamisli umeo i da realiziram.

Često vidim ili znam gde i šta bi mogao da ulovim ali moje FC veštine mi to ne omogučavaju. U svakom slučaju, snađem se ja....ali,  :blush:, to može biti daleko lepše! I tu je smisao toga FC-a (barem za mene). 
 

Aco Ivanovic

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
190
Broj reagovanja
0

Potpuno se slažem sa tobom, Seb! Smisao FC je upravo u tome da ti pruži apsolutnu slobodu kretanja i razmišljanja dok si na vodi ... i svaki ulov je daleko lepši i potpuniji kad mu prethodi dobra prezentacija, kao posledica divnog zabačaja! Još ako je tvoja imitacija na vrhu predveza ... pa još i predvez tvoj ... pa čaša vina posle toga ... pa osmeh lepe dame usput ... e onda je ceo svet tvoj! Sve je tvoje !!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
npr. čaša domačeg refoška ili još bolje terana  ;) (što se tiče slovenije).
 

Aco Ivanovic

Senior member
Učlanjen(a)
18.03.2009.
Poruke
190
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
npr. čaša domačeg refoška ili još bolje terana  ;) (što se tiče slovenije).

Bolje Teran - to je autentično slovenačko vino ... Refošk nije from Slovenia, koreni su mu iz severoistočne Italije, tačnije iz Istre (kada je istra bila talijanska, pre Tita!) ali nikada nije bilo popularno vino u Italiji, zbog čudnih aroma koje su bile posledica jeftine proizvodnje ... verovatno je iz istih razloga i privaćen u Sloveniji. Međutim, u novije vreme su ga Slovenci "pročistili" tako da Refošk ima prijatnu aromu i punog je ukusa ...

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Da, tačno je to glede Refoška i neki privatnici imaju stvarno jako dobar i ukusom bogat Ref. a Teran je stvarno odličan.
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
Popiste li vi to piće???

Seb,dođi u NS,imam struna za dva života,pa da probamo,a skupit ćemo i ostale na livadu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Jao zekooo, da znaš da bi vrlo rado došao samo da mi je moći' ali ne mogu sada nikako... :blush: hvala na pozivu ali ako mi se ukaže prilika možeš me sigurno očekivati.
 
Vrh Dno