Oholi's flytying corner

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.124
Broj reagovanja
70
Lokacija
Sjenica
TMc koje Veevus konce koristiš? Ja ih bez problema razdvojim.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak

скоро/пр недељу дана/ сам нашао на gff сајту​

Durable flies: Wrapping thread и видим како ми није најасније али ето охоли даде од овога видео али опет на мени неразумљивом језику/и гфф преводи документе али сам​

хтео баш да се зађе у детаље-наравно неком ће користити/. ја сам намеравао ове вевус конце да набавим али хвала колеги који је ово приметио са равноћом конца.​

Cika Rade, dajte link mozda mogu da prevedem.
A potrudicu se ovih dana ako bude moglo od bebe da napisem tekst slican ovom videu sto sam napravio.

Sto se tice ravnih konaca meni je za sada UTC neprevazidjen.... Mada kome treba da siluje GSP konci su odlicni. Ne pokidivi.

Veevus moze da se raspara ali ne na nekoj vecoj duzini..... 5-6cm moze.... Za kragnu i nela tela sasvim dovoljno. Mada istini za volju nije lagano to utaditi...za svaki slucaj sad sam probao i razdvojio toliko veevus 12/0

Veevus je fenomenalan konac, licno ga bas volim.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko

vlado, pretrpan si, vidim da "kontrolises" ceo musicarenje.org, ali evo sta pisem u pretrazi u GLOBAL FLY FISHING

Durable flies: Wrapping thread, tj. link je:

tj. Издржљиве муве: омотавајући конац

veliki ce ti biti posao, inace ja u google chromе idem na Преведи на српски ali nisam bas najzadovoljniji.

и поздрав бистро колеге са, данас баш велике, ГОЛИСКЕ МОРАВЕ/назив наше мораве у 19. веку/
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.697
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
TMc koje Veevus konce koristiš? Ja ih bez problema razdvojim.
Veličina 14/0 najčešće, nekada i po 2 minuta petljam dok razdvojim pa sam batalio i uzeo to zdravo za gotovo da je jednostavno tako i prešao na dubing loop. Kada sam procitao post seo sam uz stegu da analiziram situaciju, očigledno nisam dovoljno vremena posvetio vežbi ide to i brze kada se uhvati ruka. Eto još jednog odlično primera zašto je forum koristan. Posmatrano sada iz drugog ugla obzirom da veevus ipak nije teško nerazdvojiv a obzirom na jačinu možda ga i ne bih menjao.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak

vlado, pretrpan si, vidim da "kontrolises" ceo musicarenje.org, ali evo sta pisem u pretrazi u GLOBAL FLY FISHING

Durable flies: Wrapping thread, tj. link je:

tj. Издржљиве муве: омотавајући конац


veliki ce ti biti posao, inace ja u google chromе idem na Преведи на српски ali nisam bas najzadovoljniji.

и поздрав бистро колеге са, данас баш велике, ГОЛИСКЕ МОРАВЕ/назив наше мораве у 19. веку/
Odlican tekst bas.... Trebace mi vremena.... Ali probacu bar glavne finte da prevedem
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
oholi, tvoj zadnji odlican video i ovaj prilog od moje strane govore o osnovama u oblasti vezivanja( svaki ima od nas svoje sagledavanje, prirodno je) koji se mogu predstaviti u oblicima tekstualnim i putem videa, naravno da ti ili neko zainteresovani to ucini, bolje sto pre. ja sam dosta lepih stvari iskoristio i od al campbell-a, sto saljem u dva pdf spisa/cirilica/, izvor je :

hvala, i samo polako
 

Prilozi

  • navezivanje 1 deo.pdf
    6,9 MB · Pregleda: 52
  • navezivanje 2 deo.pdf
    2,9 MB · Pregleda: 18

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Cika Rade, kako ste ovo preveli? Google translate? Prilicno je dobro... Bar ono sto sam brzinski preleteo.
Mogao bi tako i onaj text sa se prevede pa da se malo doradi?
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
90 посто може, причао сам о ономе пошто ми је ово преведено пријемчивије, да-гуглов преводилац и мислим да је употребљив текст и прилично добар и поучан за почетак -тј. разумевање везивања.

охоли : Mogao bi tako i onaj text sa se prevede pa da se malo doradi?
онде се ради практично око додирних детаља из поменутог твог видеа, имамо времена и не журимо!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Nesto mi trebalo da se uradi. Korisnih saveta ima bas
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
IMG_20210320_002840_089.jpgIMG_20210320_002840_082.jpgIMG_20210320_002840_060.jpg
Tema danasnjeg videa ce biti repici nasih imitacija.... Video je bas dug. Ali opet jedva da sam naceo temu....

I jos jedna lepa okrugla cifra na kanalu.... 🍻🍻
 

Prilozi

  • Screenshot_20210320_085727_com.google.android.apps.youtube.creator.jpg
    Screenshot_20210320_085727_com.google.android.apps.youtube.creator.jpg
    56,7 KB · Pregleda: 10

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.697
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Ako ovo ne prevari te Kineske plašljive ribe neznam šta će, savršeno deluje, odlična nimfa. Čudi me da si je baš takvu izabrao za lov i odlučio da je ni malo ne otežaš, bar olovom?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ako ovo ne prevari te Kineske plašljive ribe neznam šta će, savršeno deluje, odlična nimfa. Čudi me da si je baš takvu izabrao za lov i odlučio da je ni malo ne otežaš, bar olovom?
Zamisli klenove koji krstare jako blizu povrsine.... Bukvalno max 10cm dubine.... To je najcesca situacija... A vrlo cesto se sve desava u 20cm vode. Nekad i manje 😂😂 bukvalno ciljano neotezavam i ciljano koristim udicu za suve.
Bio sam juce al nisam imao uspeha.... Omasio par riba i to je sve. Ulovio sam druge vrste koje me ne zanimaju previse 😂😂
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.697
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Moj drug takve naziva ribo fish, tu je, izgleda kao prava, maše repom, ali da se upeca nema šanse. :doh:
 
Vrh Dno