Oholi's flytying corner

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.316
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Oholi.. bravo za ideju kako radvojiti isperke da uredno stoje!
koliko dugo izdrže ovi isperci od Coq de leon pera, koliko lipljana?
nisam ih nikad koristio, da li su trajniji, jači/deblji nego od nekog običnog pera petla (indian sadlle)?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
Oholi.. bravo za ideju kako radvojiti isperke da uredno stoje!
koliko dugo izdrže ovi isperci od Coq de leon pera, koliko lipljana?
nisam ih nikad koristio, da li su trajniji, jači/deblji nego od nekog običnog pera petla (indian sadlle)?
Hvala puno... Mislim da bi jazavac bio bolji izbor... Tek sam krenuo sa ovim da se igram. Lipac verovatno nece mnogo da zajebe muvu. Ja sam testirao na Arawani.... Ona ima zajebane zube, sece i tipet... Lipca necu skoro loviti... Sa arawanom izdrzi jednu ili par riba.... Zavisi gde se zakaci... CDL je krt malo pa se cini mi se lomi malo. Videcu jos malo da eksperimentisem... Sad za vikend Boze zdravlja napokon opet na pravo pecanje....

Da dodam..... Cdl je jaci od petla... Manje isperaka bolje drzi muvu... IMG_20210701_224806.jpgIMG_20210701_224757.jpg

Evo slike te arawane...
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
690
Broj reagovanja
324
Lokacija
Banja Luka
Tako se i za ruznu zenu kaze... "zanimljiva" ili "ima nesto"
Mada dzaba i ljepota, ako nije borbena 😜
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
690
Broj reagovanja
324
Lokacija
Banja Luka
Esi ga poslozio... Baja si, ne'a sta!
Jesi radio sa jednostranim ili citavim perom za parasut?
Samo sta je sa teorijom da nam rep treba drzat ravnotezu nazad..?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
Ovako slaganje reqlno jednostrano ide. I jos je realnije da ljudima sluzi za skupljanje lajkova. 😂😂
Video koji sam uradio se fokusira na manje fensi postupak... U principu ista stvar...

Teorija stoji i dalje. Ali kod parasuta je stabilnost mnogo bolja. Kod jednodnevki gde je oslonac vise napred rep sluzi da dodatno stabilizuje muvu. Ovde je emerger u pitanju. Takav i bolje lovi ako se vise umoci u vodu.... Zato su krive udice pravi izbor.
 
Vrh Dno