Oholi's flytying corner

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.096
Broj reagovanja
913
Blavit i izmisljati mozemo do u beskraj ali da li je to lovnije od onog sto je jednostavno provjerano i lovno sumnjam da je bolje 1000 puta dokazano i neoborivo
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
@silvio ove krejice su ubitacne muve.... Za majske muve gde ne treba extremna plovnost.... Realno bolje ne rreba..
Sto se vezivanja tice i izmisljanja... Vezuje m jer voliim... Izmisljam i palamudim jer se verovatno potajno nadam da cu nekad izmisliti nesto drugacije.. Sto je skoro nemoguce.. 😀😀
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.721
Broj reagovanja
1.039
Lokacija
Svilajnac
Interesantan koncept, ne vidim razloga da ne lovi jer odlično izgleda jedino me plaši hoće li cdc svaki put izdržati pri padu na vodu da kuka ostane gore.
Tanka je linija između hoće neće. Sama mušica izgleda fenomenalno, javi kada je isprobaš 🙂
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak

Nesto sto mi se vrtelo po glavi... Merenje duzine konca, pa onda loop koliko da bude dug da bi se u jednom prolazu sve uradilo. Posle je sve paste., paste...
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Budući da imaš dosta stranih pratilaca, jesi li razmišljao o tome da napraviš neki mini-serijal u kome bi predstavio mušice sa ex Yu podneblja ?

Tipa zelenaš, padavac, sovjak, grbica, bambulj, suvodolka, šaš...

Mislim da bi to bilo zanimljivo, a i da vide da na Balkanu nismo baš tikve bez korena. :smiley:
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
252
Broj reagovanja
327
Lokacija
Ključ, BiH
Zanimljiv prijedlog :) sacekat cemo malo sad ce Jo na 100.000 subs pa ce motat bar dva puta nedjeljno :) throwback thursdays tema sovijak :) treba ugrabiti priliku gurati se prije ceha slovaka i poljaka na scenu, spanci su se ugurali sa svojim moscama, za engleske legendarne svako zna, a tu je catskill varijante na malim vratima
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Jesam razmisljao ali ja licno ne znam previse o tim muvama.
Nemam recepte, nemam uzorke muva... Ili bar slike. Ako neko ima slike tih muva... Ja bih jako rado uradio serijal.
Vec sam radio neke varijacije krejice.

Tako da ovo je poziv za vas da ko ima neke textove, slike, nacin lova, bilo sta sto mi moze pomoci da mi salje.... Ja cu da radim klipove 😃😃
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Mušičar je lepo obradio neke od poznatih mušica:





https://www.musicar.rs/grbica/

Slike insekata ti ja mogu poslati. Konačno sam saznao "ime i prezime" tulara koga zelenaš (gara, vrana) imitira. Sericostoma personatum. :smiley:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Moracu alternative raditi jer neke materijale nema sanse da nadjem ovde. Ali ovo ke super
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ušaru je i ovde teško naći, njeno pero mu dođe nešto kao sveti gral.

Od drugih vrsta sove se nekako i nađe, čak može i da se poruči. Ovi ih prodaju, da ih staviš na šešir. :grin:

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Nesto slicno sam u kini nasao isto. Al nema pera kao sa linka od musicara. Mislim da je od one krem sove
U mom selu je kukuvija zovu.
 
Vrh Dno