Orvis 2018.

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
        Nikakva, osim sto uvek ima nekog ko eventualno moze da ti kupi i donese, nasih je u okruzenju mnogo, mozda i sam odes u neku zemlju u blizini pre nego u USA, organizovani autobusi za male pare voze svake nedelje u shoping za Austriju, ili sa cetvoricom kolega u kolima - za par sati ste u okruzenju, troskovi minimalni, kupite robu na gomili, dobijete tax free nazad. Ja volim da pre nego sto nesto kupim propustim isto kroz ruke, vidim mozda nesto novo, cujem neki pametan komentar ili tip, likovi koji drze musicarske prodavnice imaju ogromno iskustvo i nisu svi bas u fazonu da ti samo uvaljuju, vole da pricaju i pomognu ti pri izboru, mozes da probas stap ispred radnje, na parkingu ili na livadi preko puta... ja sam malo stariji i old fashioned guy, volim kontakt sa prodavcima. Narucujem samo ono sto vec znam i sto mi je znacajno jeftinije nego u radnji ili jeftine sitnice koje mogu da prezalim ako promasim kupovinu.
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
626
Broj reagovanja
102
Radio sam do 16h, pa ti sad vidi koliko mi je trebalo da nađem jeftinije Heliose :D.

Evo ovaj ga nudi po kataloškoj ceni od 849$, uz slanje za Srbiju od smešnih 10$:
https://www.ebay.com/itm/Orvis-Helios-3-Fly-Rod-9-5wt-4-pc-3D-Version/152743971435?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649
Kad dodaš maksimalne troškove uvoza koji te mogu snaći (32%) izađe mnogo manje nego kod dilera.

Ovaj slično, samo što traži skromnih 23.5$ za slanje u Srbiju:
https://www.ebay.com/itm/Orvis-Fly-Fishing-Helios-3-Series-3F-Finesse-Fly-Rod/202054672123?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=502172000722&_trksid=p2060353.m1438.l2649
Opet osetno jeftinije nego diler.

Pazi ovog ... prodaje novog za plafon 725$, uprkos priči o "betoniranoj" ceni:
https://www.ebay.com/itm/ORVIS-HELIOS-3-fly-rod-6wt-4-Piece/112841461089?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649
Da ne pominjem da će otići za još manje pare od tih 725$.

Ko voli uzbuđenje pri kupovini tu je još jedna licitacija, uz razumnih 49$ troškova slanja do Srbije:
https://www.ebay.com/itm/Orvis-HELIOS-3D-Fly-Rod-4-Weight-9-Ft-4-pc-BRAND-NEW/282864699416?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649
Kladim se da neće dobaciti ni 700$.

Mislim da više nama potrebe da tražim ...  8)
Apsolutno se slažem sa tobom da je lepše kada možeš da prodrmaš štap pre kupovine, a ne ovako na neviđeno ... ali brate mnogo im skupa ta ekskluziva. Ako mi, kako ti reče, neko donese iz Nemačke - opet kupujem na neviđeno. Ako "skoknem" do Austrije da kupim štap i to nije baš besplatan put - izaći će me taj Helios kao solidan auto. :)
Da ne bude da sam dosadan i čangrizav ... jasno je meni da fly-shop u EU mora imati nešto više cene nego u USA, ali malo su ga preterali. U redu nekih 20%, ali skoro 50% je nedopustivo. Pa u jednoj Srbiji si mogao da kupiš štap Made in USA kod distributera po kataloškoj ceni! U Taimenu možeš da kupiš Sage po ceni za nijansu većoj nego što je u USA.
Na kraju, svima koji bi da kupe Helios predlažem da sačekaju da prođe ova početna groznica, moći će on da se nađe po daleko razumnijoj ceni. Na stranu što je meni nenormalno da štap za pecanje košta 1000€, kakav god da je.  :hammer:


 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.009
Lokacija
Svilajnac
Ja sam uzeo u lav md st croix po istim cenama kao sto je na st croix sajtu čak sam dobio i fiskalni uz garanciju sve regularno ništa ispod žita. Ako u Srbiji to može onda definitivno nije realno da na zapadu maržiraju toliko puno ne verujem da su globe toliko veće nego je to to, robe ima u velikim radnjama koje pak imaju monopol i drže neku svoju preporučenu cenu i nema niže ili kupi ili biraj drugi štap.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.009
Lokacija
Svilajnac
Da ne bude da ih javno reklamiram ali sam smatrao da takva politika zaslužuje pohvalu
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
        Bas si se potrudio Falco, za svaku pohvalu, nema sta. Ja licno ne volim eBay i kupovao sam na pocetku pre dosta godina ali odavno vise ne. Licitacije me pogotovo ne zanimaju. U svakom slucaju eto prilike za svakoga ko zeli vrhunski stap na nekoj od ovih stranica da ga naruci.

      Helios je u USA 850 dolara plus ca. 25 dolara slanje plus kako si naveo 32% carine iznosi 1155- dolara sto je ca. 945.- evra.
   
      Helios u EU kosta 995.- evra minus 20% tax free koji dobijes kad ga izneses van granica unije sto iznosi 796.- evra. Autobus od Bg do Graz-a kosta 30 evra ujutru stignes uvece krenes nazad imas ceo dan na raspolaganju. Na kraju je to approx. 830.- evra. Carina?! Kakva carina!? Ovi sto vuku krpetine iz shoping centra Seiesberg kupuju za duplo vise i niko ih nista ne pita na grani.

      Ja pored najbolje volje i zelje ne vidim dobit kupovine preko eBaya, naprotiv. Prvo sto platis i ne znas hoces li uopste dobiti robu, u radnji izvadis kintu platis, stap pod misku, odmah ti ga u radnji registruju i do vidjenja. Drugo sto je ipak u EU na kraju jeftinije.
      Tacno je da treba sacekati sigurno ce Helios biti posle izvesnog vremena nesto jeftiniji tako da ce biti jos atraktivniji.

      Orvis, Shimano i jos neke firme jednostavno ne daju robu povoljno na veliko i zato njihovih proizvoda najvise klase i ima najmanje po prodavnicama, nikome se ne isplati da zarobi novac u skupe stvari i da mu came vecito iza staklene vitrine. St. Croix daje robu mnogo povoljnije i tu krajnji prodavac moze da konkurise internetu ili da je samo malo skuplji toliko da ti se ne isplati da narucujes. Ja vec odavno pecam sa St. Croix spin stapovima a imam i jedan 8'6'' 5# i stap je sasvim uredan. Za svaku je pohvalu sto ih ima kod nas, apsolutno se slazem. I u EU mozes da kupis St. Croix po istim cenama kao u USA, mozes i da se cenjkas ali konkretno Orvis nece da ti daju jeftinije, ja to vec ponavljam vise puta. Jeste globe su vece, zemlje EU su NORMALNOG sistema, ljudi rade i zaradjuju dovoljno da mogu da plate sve racune i sebi nesto usput priuste. Nasa zemlja je ruinirana odavno i kod nas vise nista nije normalno, na zalost, na zalost!!!
     
    Zasto kod nas nema nigde Orvis proizvoda, ni jedan jedini. Sve sto stigne ili je pokradeno ili je iz trece ruke, ili sa zapadnog internet buvljaka... Naravno da ima ljudi koji mogu sebi to da priuste ali je to toliko mali procenat da se krece sferi statisticke greske. Zasto nema nigde Sage u radnjama, Winston, Simms, Loop... you name it. Zasto?
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.009
Lokacija
Svilajnac
Prevashodno zato sto i ribe ima sve manje i manje, ribolovaca takođe sve manje a musicara ponajmanje bar je tako u mom kraju i ne verujem da je u ostatku Srbije puno drugačije. Mislim da musicarenje kod nas nema još uvek tu popularnost pa je i ponuda robe mala a kad na to dodamo kupovnu moć dobro je i ovo sto se može naći. Simms se može kupiti kod nas ali je to verovatno zato sto oprema odgovara bilo kom tipu ribolova. Za ostalo...pa valjda će mo se i mi nekada opametiti i dovesti u red, biće :)
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
626
Broj reagovanja
102
@Neo
E pa neću tako da se igram :D ... sebi si računao da ti vrate PDV, a da pri tom ne platiš carinu nego ćeš da prošvercuješ, a meni si računao maksimalne uvozne troškove. Pa mogu i ja da švercujem, ako ćemo tako da računamo. Računaš mi full cenu za štap, a naveo sam ti da možeš da ga kupiš već sad za 15-20% manje od kataloške. Nije ti prirodno da kupuješ iz fotelje, ali jeste da sedneš u bus i skokneš 600-700km u inostranstvo da kupiš štap. Kako god ... ne bih dalje da polemišem, ljudi neka vide da li su im interesantne radnje koje si naveo. Ja mislim da je definitivno preskupa za*ebancija i u tom svetlu sam se i uključio u diskusiju. Pročitaj ponovo svoj prvi post - izneo si stav kao da je kupiti štap u Nemačkoj za 1000€ jedina prirodna opcija, pa htedoh da kažem samo da meni uopšte nije :) ... toliko.

Samo još moram da se osvrnem na ovo:
Neo je napisao(la):
Zasto kod nas nema nigde Orvis proizvoda, ni jedan jedini. Sve sto stigne ili je pokradeno ili je iz trece ruke, ili sa zapadnog internet buvljaka... Naravno da ima ljudi koji mogu sebi to da priuste ali je to toliko mali procenat da se krece sferi statisticke greske. Zasto nema nigde Sage u radnjama, Winston, Simms, Loop... you name it. Zasto?
Ovako ... taj Orvis si mogao regularno da kupiš U Srbiji pre 15 godina!!! Recimo T3 koji je u to vreme bio vrh vrhova, nešto kao danas Helios. Bio je samo nekih 15% skuplji od kataloške cene!!! Više se ne prodaje jer je nas strašno malo da bi ikom bilo zanimljivo da ga uvozi. Sage možeš i danas regularno da kupiš u Srbiji, stvarno više nemam živaca da preturam po sajtovima, ali čini mi se da je možda 20% skuplji nego u USA. Tu ćeš takođe naći i Simms. Ja sam recimo nekad legalno kupio Ross u Beogradu po stvarno korektnim cenama ... tako da nije baš kako ti kažeš. Zato mi je neprirodno da jurim po Nemačkoj štap koji je skoro 50% skuplji od kataloške cene, pa je nagurao na 1000€. Eto ... srdačan pozdrav i srećan početak sezone!  :tbumb:
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
      Falco kolega, ne polemisemo nego konstruktivno razmenjujemo misljenja i stavove :) Ja sam samo izveo racunicu iz podataka koje si mi dao, nisam nista izmislio. Napisao si maksimalni troskovi carine koji mogu da me zadese 32% - to je  spekulacija, zar ne? Znaci moze i ne mora da ti se desi, a 20% tax free je de facto i nema druge. Nemoj sad da vrdas, nije ti fora :) Cenu za stap sam ti naveo tacno po Orvis shop-u, nece ti je dati jeftinije, to mozes komotno da zaboravis a i kako? - kupujes virtuelno. Licitacije polovne robe se ne racunaju i nema smisla da ih pominjemo. Pricamo o  novim stvarima. Ja sutra mogu da naletim na narkomana koji ce iz ocaja da mazne stap u radnji i da mi ga iza coska proda za 50 kinti. :D Ja sam ti naveo koliko te kosta stap da ga sam kupis ili ti neko donese bez carine, pa valjda ti je u interesu da jeftinije prodjes ili ces stvarno da ga pokazes na ulazu u Srbiju. Ajde kolega, nemoj molim te :)

      Jesam ti naveo da stap u DE kosta toliko ali je poslednja cena niza od tvoje varijante, to ne mozes da pobijes, racun je cist.

      Drugo to sto Srbija stoji na listi zemalja u koje dasa salje stap ne znaci nista, Stoji i Azerbeijan, Irak, Uzbekistan, Cambodia (he, he), Turkmenistan, ovo je najbolje Jemen!! rokaju ih dronovima svaki dan a lik sedi pod zemljom i narucuje Heliosa a jos bolja fora Amer mu ga stvarno salje - ovaj vic nema cenu! Da ne nabrajam  dalje banana zemlje? Stvarno mislis da ce da mu posalje stap u pustinju? Pa kad mu legne kinta iz zemlje za koju nikad nije ni cuo da postoji  bice odmah - so long, suckers! Ja ti zaista zelim mnogo srece i uspeha pri narucivanju stapa. Nerealnio je i pomisliti da ce neko da ti posalje stap za 10 dolara preko okeana u Srbiju. Registruj se, ukucaj sve podatke i pre nego sto platis pogledaj koja je poslednja cifra. Ne mogu da verujem da ce neko da ti posalje robu osim ako svesno ne pristane na manju zaradu. Privatno mozda, ni jedna firma sa neta to nece da uradi.

      Osim toga zaista me zanima ko ce ovde sa foruma iz fotelje da izdvoji ca. 875.- dolara za stap iz Amerike i igra rulet sta ce biti na kraju kad mu carinici sa sekirama zakucaju na vrata ili ce da sedne u bus i odveze se za male pare pare u Austriju a sutra ujutru se vrati sa novim stapom i jos prodje jeftinije nego iz fotelje. Zdrav razum mi ne dozvoljava da prihvatim prvu opciju.

    To sto je bilo pre petnaest godina nema vise nikakvu tezinu, i ja sam tada bio mnogo mladji :) - bilo pa proslo, zivimo u present tense, ne mogu da dodjem juce i kupujem. Vec nekoliko puta je ovde pominjano da ima Simms  da se kupi kod nas. Ja sam trazio po svim znanim radnjama i osim jedne jedine jakne nisam nista nasao. Gde ima da se kupi, molio bih za podatke?

      Neprirodno ti je da juris stap u Nemackoj koji je 50% skuplji naravno jer nije toliko skuplji, molim te budi fer i iznesi istinite podatke.  Nisi u pravu kad kazes da je to preskupa zajebancija. Ja sam ti lepo napisao koliko te kosta ali ti to jednostavno ne zelis, ne meni, nego sebi da priznas. Ukoliko si zaista zainteresovan da kupis stap ja ti iskreno savetujem da jos jednom dobro razmislis gde i kako ces ga kupiti.

      Svako dobro, zdravlja mnogo i mega uspesan pocetak sezone takodje.

 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
626
Broj reagovanja
102
Neo je napisao(la):
Falco kolega, ne polemisemo nego konstruktivno razmenjujemo misljenja i stavove :)
Ako konstruktivno razmenjujemo stavove onda moraš pažljivo čitati šta pišem jer ću, u suprotnom,  pomisliti da me za*ebavaš. Ja sam precizan čovek i jasno se izražavam. Nisam planirao više da objašnjavam, jer nemam vremena da ispravljam sve netačne stvari što si izneo. 'Ajde pokušaću još jednom, ako nije dovoljno - predajem se ...
1.
Neo je napisao(la):
Koja prodavnica sa eBay salje Helios-a za Srbiju? Pusti mi link molim te.
U roku od 5min sam ti našao 4 prodavca koja šalju u Srbiju i to pod prilično korektnim uslovima. Da sam imao 8 sati (koliko tebi u busu treba do Graza) našao bih ih 400! 
2.
Neo je napisao(la):
Autobus od Bg do Graz-a kosta 30 evra ujutru stignes uvece krenes nazad imas ceo dan na raspolaganju. Na kraju je to approx. 830.- evra. Carina?! Kakva carina!? Ovi sto vuku krpetine iz shoping centra Seiesberg kupuju za duplo vise i niko ih nista ne pita na grani.
Neo je napisao(la):
Napisao si maksimalni troskovi carine koji mogu da me zadese 32% - to je  spekulacija, zar ne? Znaci moze i ne mora da ti se desi, a 20% tax free je de facto i nema druge. Nemoj sad da vrdas, nije ti fora :)
A tebi je fora da tvrdiš da ćeš sigurno da prošvercuješ štap od 1000€ na granici, a meni ćeš da računaš maksimalne troškove koji čoveka mogu da zadese?! Pa mogu i ja da se dogovorim sa prodavcem da na paket umesto 850$ stavi vrednost 150$, pa da umesto 300$ dažbina platim 50$. Misliš da je to mnogo teže od tvog sakrivanja štapa na granici?! Pazi, to je na mom ukupnom kontu 200€ manje!!! ... ako ćemo obojica da muvamo. 
3.
Neo je napisao(la):
Cenu za stap sam ti naveo tacno po Orvis shop-u, nece ti je dati jeftinije, to mozes komotno da zaboravis a i kako?
Ja ti dadoh link gde možeš ovog sekunda da kupiš novi Helios 3 za 725$, a ti me ubeđuješ da mi niko neće dati ispod 850$. 
4. 
Neo je napisao(la):
Licitacije polovne robe se ne racunaju i nema smisla da ih pominjemo.
Kakve bre polovne robe, dao sam ti licitacije isključivo za nove, novcijate štapove?! 
5. 
Neo je napisao(la):
Drugo to sto Srbija stoji na listi zemalja u koje dasa salje stap ne znaci nista, Stoji i Azerbeijan, Irak, Uzbekistan, Cambodia (he, he), Turkmenistan, ovo je najbolje Jemen!! rokaju ih dronovima svaki dan a lik sedi pod zemljom i narucuje Heliosa a jos bolja fora Amer mu ga stvarno salje - ovaj vic nema cenu! Nerealnio je i pomisliti da ce neko da ti posalje stap za 10 dolara preko okeana u Srbiju. Registruj se, ukucaj sve podatke i pre nego sto platis pogledaj koja je poslednja cifra. Ne mogu da verujem da ce neko da ti posalje robu osim ako svesno ne pristane na manju zaradu. Privatno mozda, ni jedna firma sa neta to nece da uradi.
Ja sam ti dao web adresu čoveka koji šalje Helios za Srbiju za pišljivih 10$!!! Pazi, ja sam do sada naručio preko neta bar 20 (dvadeset) uglavnom vrhunskih štapova iz USA i Japana, a ti mene ubeđuješ da oni u stvari ne šalju, nego se samo šale?!?! 
6. 
Neo je napisao(la):
Osim toga zaista me zanima ko ce ovde sa foruma iz fotelje da izdvoji ca. 875.- dolara za stap iz Amerike i igra rulet sta ce biti na kraju kad mu carinici sa sekirama zakucaju na vrata ili ce da sedne u bus i odveze se za male pare pare u Austriju a sutra ujutru se vrati sa novim stapom i jos prodje jeftinije nego iz fotelje. Zdrav razum mi ne dozvoljava da prihvatim prvu opciju.
Ovaj forum postoji X godina ... pitaj slobodno kolege koliko je njih iz Srbije išlo autobusom u Austriju, naoružanih sendvičima, da kupi štap od 1000€.
7. 
Neo je napisao(la):
Zasto kod nas nema nigde Orvis proizvoda, ni jedan jedini. Sve sto stigne ili je pokradeno ili je iz trece ruke, ili sa zapadnog internet buvljaka... Naravno da ima ljudi koji mogu sebi to da priuste ali je to toliko mali procenat da se krece sferi statisticke greske. Zasto nema nigde Sage u radnjama, Winston, Simms, Loop... you name it. Zasto?
Napisao sam da ima Sage i Simms, a da je Orvisa bilo do pre 10-ak godina. 
Neo je napisao(la):
Vec nekoliko puta je ovde pominjano da ima Simms  da se kupi kod nas. Ja sam trazio po svim znanim radnjama i osim jedne jedine jakne nisam nista nasao. Gde ima da se kupi, molio bih za podatke?
Neću da ti kažem! Ja i kad ti ti dam normalan link, ti to proglasiš za prevaru. 
8. 
Neo je napisao(la):
Neprirodno ti je da juris stap u Nemackoj koji je 50% skuplji naravno jer nije toliko skuplji, molim te budi fer i iznesi istinite podatke.
Nisam napisao da je 50% skuplji, nego "skoro 50%" skuplji od kataloške cene! (tačna cifra je u stvari 44%). Možeš to shvatiti kao stilsku figuru, čisto da se naglasi nešto što je neuobičajeno. 
........

I za kraj ... potrošio sam 3 sata života za ovo sr*nje od priče. Neću potrošiti više ni minut, makar ti sad napisao da sam peder.  :bye:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
falco je napisao(la):
I za kraj ... potrošio sam 3 sata života za ovo sr*nje od priče. Neću potrošiti više ni minut, makar ti sad napisao da sam peder.  :bye:

E odavno se nisam ovako nasmejao na forumu  :hammer:. Falco  :tbumb:
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
          Dobro je kolega Falco, nemoj da se sekiras u pravu si. Nisam nigde nista proglasio za prevaru, biraj reci kulturno, nemoj da vredjas, nije korektno, da ne repliciram vise itd. itd. Iskreno mi je drago sto imas vrhunske stapove i sto ih narucujes sa neta. Ja cu kao i dosad staromodno sa covekom tet a tet, pa makar i skuplje prosao. Zasto da napisem da si peder, jesi li? Cenim tvoje misljenje i stavove i ako se ne slazem sa njima i ne upadam u vatru, nemoj ni ti.

:) :) :)

Ziv bio
 
Vrh Dno