Papučarski Rock and roll

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
SasaPI koliko je trajna ovakva imitacija? Da li si probao da pecaš?Meni se pokazalo kao nezahvalno.Muva se brzo istroši,ofuca.
A po lovnosti čak i manje je lovnija od nekih prostijih.
Što se tiče majstroluka tu si nenadmašan!
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Traju samo tako jer su lepo zaštićeni hemijom,pecao sam više prošle godine a ove manje jer nisam imao tolko slobodnog vremena.Treba baš dosta ribe i trave da se ošteti muva ,letos sam imao nekoliko lepih klenova na njih i kao slučajni ulov 2 pastrmčice od po 20-cm. koje nisu bile u stanju da ga oštete .Isprave se malo zadnje noge posle nekog vremena ali ga ribe i dalje lepo uzimaju jer su noge od policelona-mekane i ne plaše ribu.Uradio sam ih nešto manje od 500kom. ove sezone na udicama br. 10 sa normalnom dužinom vrata i 1x dužim,tako da su dosta mali i riba ih rado uzima.Svi koji su ih probali kažu da su imali uspeha ,naravno da svaka reka i svaki ribolovac imaju svoje favorite u određenom delu godine ali skakavce bilo kako navezane treba imati u kutiji pogotovu za letnje mesece a na pojedinim vodama lepo love do zadnjih sunčanih jesenjih dana.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Ja kao klinac sam lovio na prave skakvace,a otac me je tjarao da mu skupljam po livadi,tako da je to provjeren mamac.
Hvala na odgovoru,probaću i ja nešto da odradim dugačka je zima.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Tomi,ovakve  imitacije na oko komplikovane i sa vise detalja, mnoge ( koji nisu probali i pravili ) bacaju u sumnju po pitanju i upotrebljivosti cak :(. Neki misle da su samo ''za sesir'' :doh:

Sve je to zavareno superlepkom (za pocetak ),a zastita ima  na puno nacina i svaka stiti kolorit imitacije, a neke cak pojacavaju i plovnost ionako najplovnijim materijalom odradjene imitacije kao sto je ovaj skakavac.

Pecao sam bas na Saletovog slicnog skakavca i pliva  na samoj povrsini. Posle duzeg kontakta sa vodom nogice  omeksaju bas kao prirodne a u vodi zadnj i par daje siluetu skakavca sa ispruzrnim nogama. Klen razvaljuje  :tbumb:

Jedina  mana je duzi vremenski period izrade u odnosu  na druge imitacije,ali kada sumnjicav klen prilazi po bistroj  vodi i suncanom danu pa i u mirnijoj vodi,ne dvoumi se kao kod  nekih  imitacija vec usisava i pliva dalje kao da je uzeo zivog,pa i ne zurim sa kontrom. Kada oseti kontru,onako zbunjen klen pruza  jako lepu akciju na stapu pa makar bio i od 200-300 gr. Ovo vazi za svaku imitaciju koja vuce ka realizmu,trud se isplati  :tbumb:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.288
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
SasaPi objasnio si druze svaka cast :) moram za sledecu sezonu uzeti 2-3 kom da probam cuo sam da se pojavio maconja od 1.5kg procenjen u Toplici  kukaju seljaci ne mogu u ruke da ga uhvate jer je u tom delu plicak :) Inace Toplisa je recica pored Banje Vrujci bas mala i za nju je ovo ne kapitalac nego KAPITALCINA  ;)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Realno.... kad bi of takvih ziveo crkao bih gladan :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.288
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
A koji ce mi klinac 10 kom kad idem jednom godisnje na tu Toplicu a realno ne pecam klena nigde drugde  :D
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
realno nigde i ne pecas  :D malo se salim , znam da ne zameras  ;)
mislim da bi ti bio pun pogodak da pocnes da pecas klena . npr. kolubara ti je da pljunes do nje ...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
mafke , ocekujem ekipu iz jagodine sledece sezone , a nista mi ne fali da i ja skoknem do vas ...nismo preko sveta , nema ni 100km
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.288
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Iz Bg - a nije mada realno prljava je Kolubara. Mrzi me da prljam strunu  :D :D
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Pošto ima interesovanja za skakavce delove sam počeo da spremam još sad za sledeću godinu...jedino me kolje Marić sa ova 2-3kom. jer volim da radim sa okruglim ciframa  :doh: ! Imaću i 2 modela fluorescentnih za sam sumrak i to žuti i zeleni.Na donjoj slici se vide u mraku osvetljeni UV-svetlom.
 

Prilozi

  • novo !.JPG
    novo !.JPG
    177,9 KB · Pregleda: 191
  • UV-lampa.JPG
    UV-lampa.JPG
    133 KB · Pregleda: 152
Vrh Dno