Pastrmka 2010

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Danas sam otvorio pastrmksu sezonu..uglavnom manji primerci kao na slici...,sve na razbojnika vel 10.. :tbumb: :tbumb:...Bacano je jos dosta toga..ali ni da pomirise.. :-*..Lep dan...

Pozdrav.
Marko.

 

Prilozi

  • Pastrmka..jpg
    Pastrmka..jpg
    117 KB · Pregleda: 873

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ova riba zdravo liči na makedonsku (egejsku) pastrmku!

Gde si je upecao?

Ako kažeš, ja ću priznati da sam sezonu 2010. otvorio na jezercetu na Grzi sa ove dve ribe!  :D

2010prvaB.jpg


2010druga.jpg


 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Znači dobro sam skontao da je makedonska pastrmka, samo što ja ze razliku od ovih naših iz Nišave i Jerme ova autohtona vrsta tu gde ti pecaš!  :tbumb:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Moj početak pastrmke sezone je bio na Gradcu ,da nebi duplirao fotografije koje sam već postavljao tu je i link http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=7.msg61626#msg61626


,,,,,,

Danas smo bili ja i Sale Gitara na Gradcu (nije revirski deo) ,pastrmice su jako slabo uzimale ,ja sam imao par promašaja na epoxy strimera i još nekoliko promašaja na adamsa i jednu mkinijaturnu potočaricu sam dobio na majsku  ???
Fotke sutra kada se probudi kamerman inače nije bilo ništa za fotkati al ajd ,jedna Saletova je doduše imala baš lepe pege ..
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Nije neka slika ali eto rijeka Bregava na samoj granici s republikom srpskom Stolac prema Berkovićima BiH :whistle:
 

Prilozi

  • DSC00342.JPG
    DSC00342.JPG
    23,3 KB · Pregleda: 440

Ico

Junior member
Učlanjen(a)
17.03.2009.
Poruke
69
Broj reagovanja
0
Klokot Bihac - u ponedjeljak

bilo nas je cetvero i dobro se ispecali

grizle kalife i tu i tamo koja potocara

kalife pretezno oko 50 + / - cm s repom

probali smo na sve i svasta, nista nije hjelo osim jajceka narancastog

DSC02743.jpg


DSC02744.jpg


DSC02746.jpg


sve u svemu dobio sam taj dan 27 riba
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
294
Lokacija
Svrljig
Prave lepotice  :yeswink: :tbumb:

I samo na GLO BUG? Zanimljivo.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
ovaj Ico odmah da se banuje... pa nije lepo da kaci onakve pastrmke... pobi nas ko motkom  :doh:

Ico druze nas, to nije lepo, moras da saosecas sa nama a ne da nas ubijas u pojam jos vise  :'(

Okaci neki SBS i sedi miran, pusti pastrmke od 2kg, neka ih na tvom HD  :bye: ;)
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Sta kukas! Pa imas na Vrelu u Peruccu tolike kalife plus jedu na suvu i nimfe ali su poprilicno selektivne i namzane pogotovo kada se napravi guzva!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
I ne samo u Vrelu vec i u Gradcu imas potocare od 4kg i to mnogo jeftinije nego na Klokotu.
 

Ico

Junior member
Učlanjen(a)
17.03.2009.
Poruke
69
Broj reagovanja
0
sta da vam kazem..i mene iznenadilo kako je grizlo :doh:

zasto glo bug?

iznod Klokota postoji ribogoiliste iz kojeg dvije cijevi odvode vodu u Klokot
u tim slapovima skupilo se dosta ribe koja je nesto kupila

prvo sam probao sa stimerima, wollay bugger crni, zuti, bijeli, ljubicasti (jesam majke mi i tog bacao :hammer:), ribe su pratile stimer  i nisu htjele uzeti - frustracija na 16-u, kad ti kalifa veca od ovih koje sam dobio prati i odustane, ko da me netko maljem maznuo po glavurdi

onda sam probao fazanke, pa princa, pa cesku nimfu, kucice, pinki gamarusa..nista

ovo sam ja radio, a vidio sam i ostalih troje da nemaju uspjeha - ne znam sta su oni bacali

nakon toga stavio sam glo bug i gdje sam vidio ribu prebacio je i pod povrsinom jednolicno povlacio glo bug preko nje, nisam pustao da struja nosi i da struja sve odradi za mene jer sam lovio na deblju strunu, vec bacao uzvodno i preko ribe jednolicno povukao glo bug

shema u mojoj glavi je bila - hit and run, vidi di su i na prepad je nadmudriti

ocito je to palilo kada su tako udarale, a nakon toga i ostali su se prebacili na glo bug i svi se dobro ispecali

voda je bila ogromna i mutila se te od jutra do predvece narasla je metar

eto kratko sto je bilo, ribolovni dan za pamcenje



 
Vrh Dno