Pastrmka 2014

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Još 15tak dana i otvara se nova sezona na pastrmku. Jeste li spremni. Moje kutije sa mušicama su sve pune krcate i čkaju ko' zapeta puška. Kanap je namazan i jedva čeka da poleti. Štap jedva čeka vežbe razgibavanja....a ja, mene več debelo trese ovisnička kriza od FF-a  :doh: :hammer: Od prošle godine nisam izašao na vodu  :'(

Kod mene če otvor sezone biti najverovatnije mršav jer če vode biti visoke i mutne snežne nikakve..buđave ali nema veze, jedva čekam, važno je da otvor čekam spreman  :smoke:
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Ima li nekih izvestaja, peca li se pastrmka negde?
 

ILIJA

Senior member
Učlanjen(a)
29.06.2011.
Poruke
131
Broj reagovanja
0
Ja sam sezonu otvorio.  :bleh:Reka Raan-Helsingborg.Prva reka u Svedsku koja se otvara na 1.1.2014.
pzzw.jpg

Ali ne vazi se jer je riba pojedena zato sto je kalifa. :blush:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Dućka otvorio fly sezonu na Visočici, koja je bila malena i bistra ko rakija, riba plašljiva i skrivena ko zna gde. Ali se ipak upisao!  :tbumb:
 

Prilozi

  • ducka.jpg
    ducka.jpg
    169,1 KB · Pregleda: 474

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Ajde bar neki info, strasno da  niko nista ne postavlja :doh:
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Odlične ribe Mlinka, evo jedne moje sa Lašve od juče
1957554_819775754716815_777866224_n.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
bravo KLENAROS, jako lepa pajkica!  :tbumb:

Na cega pade?
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Sve koje sam taj dan uhvatio su pale na nimfice 12-14,samo nek ima zlatnu glavu lovi :D
A ova je uhvaćena na Benjaminovu nimfu mislim na 14# tijelo lateks i thorax sivkasti dubing,a tijelo pređeno epoxiem :tbumb:

A strimeri su me razocarali pola dana sam bacao bugere i nista,cim je nimfa dosla to je bilo to :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
strimeri uglavnom za predvece I u cik zore mada love I preko dana...ovisi kada gde I kako...

ja jos nisam izasao na vodu mada pravi ribolov za mene pocinje tek od aprila kada se otvore jos neka mesta  :lol: mart je vise kod mene za isteravanje zelje koja se nakupila preko zime  ;)

Mozda sad u cetvrtak odem na jednu malu recicu da se I ja malo zabavim I upisem za pocetak sezone ...
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
I mi smo upravo iz tog razloga išli,probuditi malo reflekse,kao sto kazes pravi ribolov je od aprila :tbumb: :tbumb:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
lepe ribe momci svaka cast zavidim vam...mlinka opasna je kalifa,ja mislim da sam ja jedini ovde koji bi pre lovio kalife nego potocare :yeswink: :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Divlja zdrava kalifa je isto i na izgled predivna riba a sto se tice borbenosti je u samom vrhu...takvi komadi od 50 i 60 cm su doslovno lude ribe. One vece su tek prica za sebe ;)
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
643
Broj reagovanja
1.328
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
ove godine je sezona odlično počela, uz svu gužvu od ribića i akcije spašavanja koleginog štapa koji mu je ispao iz ruke kad se poskliznuo u vodu (akcija trajala više od 2 sata), uspio sam uloviti 15-20 riba, od čega je pola preko 30 cm, najvećih nekoliko oko 40 cm, imao sam još 4 ribe preko 45 cm na udici, koje su nakon nekoliko bjegova i skokova jednostavno otpale... jednu sam umarao oko 5 minuta i još nije bilo tragova predaje, ispoćetka se ponašala kao mrena samo je tiskala u dubini, a zatim se dala u sprintove po 10 metara popračene skokovima i preko metar iznad vode, i nakon toga se opet zaljepila za dno i na kraju otpala bez nekog posebnog razloga... (kalifa preko 50 cm), i nakon toga sam ostao smiren i zadovoljan, jer se približavam trenutku kad ću imati znaja i vještine svladati takve ribe...

Klenaroš: krasna potočara...
 
Vrh Dno