Pastrmka 2022

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
122
Broj reagovanja
260
Lokacija
Bor
Svaka čast za ulove!!! Bilo bi dobro da se pored slike napiše i na koju muvu je riba uhvaćena, svakako će biti informativnije...🙂

IMG_20220316_220341.jpg


Ova je došla na nekakvo zečije uvo na crnom 4mm tungstenu...
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.698
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Hvala. Generalno dobio sam šta sam prevashodno tražio, veću osetljivost na ribi i brže ispucavanje na kraćim distancama posto je overline za klasu više. Da je moj mx #3 a ne #4 verovatno bi dobio to isto. 2 sata sam bio na reci duvao je neki ledeni vetar i opasno sam se smrzao. Trebaće vremena da vidim koliko će mi koristiti što je oštriji od mx, dan dva celodnevna ribolova i imaću bolji uvid. Za sada mogu reći da sam zadovoljan. Malo sam se plašio da ne bude preosetljiv kao sa st croix imperial #4 koga sam imao i kome je bio problem i tungsten od 3mm međutim ovog ni 4mm ne muči a opet vrlo je lagan na ribi i odlično se savija i amortizuje, drugačiji je tip vrha, izuzetan je recoveri čini mi se nakon opterećenja trenutno se stopira u prvobitnom položaju. Nestvarno lak je po težini a i ono što Ameri zovu swing weight je neprimetno što mi se takođe dopada, imam osecaj dok mašem kao da je 8” a ne 9”. Možda mi se to čini zbog balasta sa čekrkom koji je sada malo drugačiji opet kažem nisam imao puno vremena da sve lepo analiziram. Evidentno je da sam dobio ono sto je najvrednije a to je povećan entuzijazam kao i za sve kada se nešto prenovi i to je najbitnije 🙂
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
661
Broj reagovanja
299
Lokacija
Banja Luka

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Definitivno nisam poznavalac ihtiologije i pojma nemam koje su prave valjevske pastrmke. Ipak, od kako dolazim na Gradac, a to mu sad dođe dosta dug period, mislim da su ovakve bile i ostale najkvalitetnije ribe u reci.

Glavate. Masno peraje i rep obrubljeni crvenim. Crvene tačke mahom raspoređene pravo duž bočne linije uz nešto crnih. Boja varira od zlatno-žute do zelene.
Kao manje su debeljuškase, kad porastu su vidno mršavije. Bore se opako.

Najveća od danas mi se otkačila na metar od meredova. Solidno preko 40 centi. Kačio sam i vadio veće ali ovako ludu potočaru nikad.
Kuvanje na površini, iskakanje, zabijanje prema dnu, beg u tri pravca odjednom :smiley: i za finale, lipljansko okretanje stomaka površini i uvijanje i okretanje.

Sa fibera da mi pobegne... e pa nećemo tako, dolijaćeš ti meni...
 

Prilozi

  • IMG_1970.jpg
    IMG_1970.jpg
    238,6 KB · Pregleda: 34
  • 270420105352 small.jpg
    270420105352 small.jpg
    67,8 KB · Pregleda: 34
Vrh Dno