Pastrmka 2023

Staniša

Senior member
Učlanjen(a)
17.01.2021.
Poruke
131
Broj reagovanja
119
Lokacija
Kragujevac
I čisto da dodam, nisam okačio video da bih provocirao bilo koga na debatu oko toga šta je ispravno ili ne, što se tehnike i pribora tiče. Poštujem maksimalno svakog mušičara koji se drži svojih principa i obožavam da gledam na vodi profi mušičare!
Okačio sam čisto da vam prikažem svoje putovanje po Nemačkoj, i prelepe vode koje imaju, prepune ribe :)
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.724
Broj reagovanja
1.041
Lokacija
Svilajnac
Pošteno i lepo rečeno. Snimci na yt su ti svakako odlični i lepo je videti nove predele. Bistro na reci.
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
271
Broj reagovanja
36
I čisto da dodam, nisam okačio video da bih provocirao bilo koga na debatu oko toga šta je ispravno ili ne, što se tehnike i pribora tiče. Poštujem maksimalno svakog mušičara koji se drži svojih principa i obožavam da gledam na vodi profi mušičare!
Okačio sam čisto da vam prikažem svoje putovanje po Nemačkoj, i prelepe vode koje imaju, prepune ribe :)
OK pecas tamo gde e dozvoljeno i kako je dozvoljeno....ali ovde je neka grupa ljudi koja musicari klasicnim tehnikama i ne priznaje musicarenje kao svaki ribolov na koji na kraju sistema stavis muvu i kazes evo ja musicarim...ne, ovo je klasicno ultralight varalicarenje bilo da lovis sa tungsten nimfama ili silikonskim nimfama, malim strimerima jigovima i sl....ako se ja namestam u viru skoro pola sata da dodjem do ribe koja je u vrhu vira a ti mi se pojavis sa ultra patrljkom i jig nimfama iza neke stene imali bi problem, sledeci korak bi vrv bio kamenjarka otezana sa tungstenom od 5mm i propelerom kao za meps..i to sam vidjao, kaze covek sta hoces evo nimfa......druga stvar je sto ljudi kod nas klasicnim musicarskim tehnikama love ribe koje u proseku na vecini reka ima 2 na kilometar pa ih ovakav pristup dodatno vredja...ako zelis da predstavis nemacke reke onda snimas reku i predele bez pecanja, ako zelis ovakvu tehniku da predstavljas onda je njoj mesto na varalicarenje.com ili org ili kako vec.....

Bez neke ljutnje ili zameranja ovom klipu ovde nije mesto...da si imao na sistemu tirol ili kuglu...ne bih samo ja kritikovao video....bilo bi ih jos....
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
OK pecas tamo gde e dozvoljeno i kako je dozvoljeno....ali ovde je neka grupa ljudi koja musicari klasicnim tehnikama i ne priznaje musicarenje kao svaki ribolov na koji na kraju sistema stavis muvu i kazes evo ja musicarim...ne, ovo je klasicno ultralight varalicarenje bilo da lovis sa tungsten nimfama ili silikonskim nimfama, malim strimerima jigovima i sl....ako se ja namestam u viru skoro pola sata da dodjem do ribe koja je u vrhu vira a ti mi se pojavis sa ultra patrljkom i jig nimfama iza neke stene imali bi problem, sledeci korak bi vrv bio kamenjarka otezana sa tungstenom od 5mm i propelerom kao za meps..i to sam vidjao, kaze covek sta hoces evo nimfa......druga stvar je sto ljudi kod nas klasicnim musicarskim tehnikama love ribe koje u proseku na vecini reka ima 2 na kilometar pa ih ovakav pristup dodatno vredja...ako zelis da predstavis nemacke reke onda snimas reku i predele bez pecanja, ako zelis ovakvu tehniku da predstavljas onda je njoj mesto na varalicarenje.com ili org ili kako vec.....

Bez neke ljutnje ili zameranja ovom klipu ovde nije mesto...da si imao na sistemu tirol ili kuglu...ne bih samo ja kritikovao video....bilo bi ih jos....
Sad ce neko bas da snima pejzaze fa bi svakom ugodio.... Ako je dozvoljena tehnika.... Nista ne smeta. Fakat nije musicarenje ali isto tako nije ga ni nazvao klasicnim misicarenjem.

To za probleme na reci je malo cudno kako predstavljas.... Meni bi smetalo bilo ko da mi uskoci izmedju mene i ribe... Zna se kako se peca i kako se obilaze ljudi bez obzira koju tehniku upraznjavaju... Ovako kako si ti to rekao je malo nadmeno...
 

Staniša

Senior member
Učlanjen(a)
17.01.2021.
Poruke
131
Broj reagovanja
119
Lokacija
Kragujevac
OK pecas tamo gde e dozvoljeno i kako je dozvoljeno....ali ovde je neka grupa ljudi koja musicari klasicnim tehnikama i ne priznaje musicarenje kao svaki ribolov na koji na kraju sistema stavis muvu i kazes evo ja musicarim...ne, ovo je klasicno ultralight varalicarenje bilo da lovis sa tungsten nimfama ili silikonskim nimfama, malim strimerima jigovima i sl....ako se ja namestam u viru skoro pola sata da dodjem do ribe koja je u vrhu vira a ti mi se pojavis sa ultra patrljkom i jig nimfama iza neke stene imali bi problem, sledeci korak bi vrv bio kamenjarka otezana sa tungstenom od 5mm i propelerom kao za meps..i to sam vidjao, kaze covek sta hoces evo nimfa......druga stvar je sto ljudi kod nas klasicnim musicarskim tehnikama love ribe koje u proseku na vecini reka ima 2 na kilometar pa ih ovakav pristup dodatno vredja...ako zelis da predstavis nemacke reke onda snimas reku i predele bez pecanja, ako zelis ovakvu tehniku da predstavljas onda je njoj mesto na varalicarenje.com ili org ili kako vec.....

Bez neke ljutnje ili zameranja ovom klipu ovde nije mesto...da si imao na sistemu tirol ili kuglu...ne bih samo ja kritikovao video....bilo bi ih jos....
NIJE mušičarenje, što sam i naglasio u PRVOJ poruci u kojoj je link do videa.
Video se zove "Potraga za Pastrmkom" i deo je serijala gde idem u različite zemlje i tražim pastrmku. Ovaj forum je nazvan "mušičarenje" a ja pecam na mušice koje sam pravim i koristim, identične onima koje bacam i šnjurom. A to ima neke veze sa temom foruma. Ako se nekome svidi ova tehnika - meni drago, a ako ne, svejedno mi je.
Da sam i šta sam imao, i ko bi ili ne bi kritikovao je šta bi bilo kad bi bilo. Admini su tu da odluče šta se briše a šta ostaje na osnovu onoga što sam okačio.
Ovo sve što si napisao je vrlo suvišno i isključivo tvoj problem.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
926
Broj reagovanja
88
Na UL sam pecao nekoliko puta pastrmku, i tehnika je baš fina, delotvorna i vrlo uspešna.
Jes da nije mušičarenje, ali možda je više no "češkanje" ovde se bar zabaci, i nešto moraš da uradiš.
Podrška svakom lepom klipu pecanja na ispravan način.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
OK pecas tamo gde e dozvoljeno i kako je dozvoljeno....ali ovde je neka grupa ljudi koja musicari klasicnim tehnikama i ne priznaje musicarenje kao svaki ribolov na koji na kraju sistema stavis muvu i kazes evo ja musicarim...ne, ovo je klasicno ultralight varalicarenje bilo da lovis sa tungsten nimfama ili silikonskim nimfama, malim strimerima jigovima i sl....ako se ja namestam u viru skoro pola sata da dodjem do ribe koja je u vrhu vira a ti mi se pojavis sa ultra patrljkom i jig nimfama iza neke stene imali bi problem, sledeci korak bi vrv bio kamenjarka otezana sa tungstenom od 5mm i propelerom kao za meps..i to sam vidjao, kaze covek sta hoces evo nimfa......druga stvar je sto ljudi kod nas klasicnim musicarskim tehnikama love ribe koje u proseku na vecini reka ima 2 na kilometar pa ih ovakav pristup dodatno vredja...ako zelis da predstavis nemacke reke onda snimas reku i predele bez pecanja, ako zelis ovakvu tehniku da predstavljas onda je njoj mesto na varalicarenje.com ili org ili kako vec.....

Bez neke ljutnje ili zameranja ovom klipu ovde nije mesto...da si imao na sistemu tirol ili kuglu...ne bih samo ja kritikovao video....bilo bi ih jos....
Apsolutno se slažem sa ovim postom. Mislim da ovim materijalima nije mesto na ovom sajtu. Mene su smorili...
 

Staniša

Senior member
Učlanjen(a)
17.01.2021.
Poruke
131
Broj reagovanja
119
Lokacija
Kragujevac
Moje izvinjenje,
Neće ih biti više, a ovaj ne bih brisao da ne obesmisli zadnjih 10ak poruka. Samo zažmurite kad naiđete na taj komentar sa videom :)
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
224
Broj reagovanja
408
Lokacija
Minhen
IMG_3122.jpegStaniša, tvoj video je svojevrsna demistifikacija musicarenja. Jedan drugačiji pristup, koji očigledno daje rezultate. Ovo što ti radiš se ne razlikuje mnogo od euro-nymphinga. Onda se postavlja pitanje, gdje je granica prihvatljivosti, šta je musicarnje (Fly fishing), a šta nije.
Ova je tema uopšte sveprisutna na ff forumima online, ali sam nekako do sada uvijek bivao suzdržan, jednim razlogom što mislim da je drugima nebitno šta ja (ili bilo ko drugi ima za reći), a drugim što stvarno nemam namjeru ulaziti u rasprave koje nikud ne vode.
Medjutim, ovdje osjećam potrebu da stanem tebi u stranu, jer smatram da si bez razloga napadnut.
Koliko ja znam, na ovom forumu se i radije pričalo o čistom varalicarenju. Sada odjednom je problem što neko zabacuje nimfu na UL varalicarski pribor.
Fly fishing nije način života, grana filozofije ili nauka. To je tek jedna ribolovna metoda, ma kako neprihvatljivo zvučalo za neke.
Ribari (svih vrsta) su prvoshodno ljubitelji prirode i očuvanja okoliša. Stoga, mislim da bi svi zajedno trebali imati više respekta jedni prema drugima.

I evo na kraju, da ne idem previše u off topic...
Dvije ljepotice uhvacene na suhu muhu (floating WF line, kunem se 😀) od vikenda iza nas.

Živi bili! 🍻IMG_3182.jpeg
 

Staniša

Senior member
Učlanjen(a)
17.01.2021.
Poruke
131
Broj reagovanja
119
Lokacija
Kragujevac
Koliko ja znam, na ovom forumu se i radije pričalo o čistom varalicarenju. Sada odjednom je problem što neko zabacuje nimfu na UL varalicarski pribor.
To je istina, što sam i uzeo u obzir kada sam imao dilemu da li da okačim video ili ne. Namera mi je bila iskrena i nepretenciozna, hteo sam da podelim neke nove vode sa ekipom. Tako da svakako ne osećam grižu savesti. Ali poštujem mišljenje ljudi koji su ovde dosta duže od mene i svakako neće biti ovakvog sadržaja u budućnosti.

Tebi hvala brate na podršci i samo daj slike novih ulova još da se maknemo od ove prethodne teme :D
 

TMF #4

Senior member
Učlanjen(a)
21.01.2020.
Poruke
209
Broj reagovanja
233
Reka Gradac...
Veoma sadržajno ribolovno prepodne...u svega par sati...
Dry fly

Neke od riba:
 

Prilozi

  • 20230717_111751.jpg
    20230717_111751.jpg
    284,4 KB · Pregleda: 13
  • 20230717_111723.jpg
    20230717_111723.jpg
    165,2 KB · Pregleda: 14
  • 20230717_090251.jpg
    20230717_090251.jpg
    166,1 KB · Pregleda: 13

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Staniša, tvoj video je svojevrsna demistifikacija musicarenja. Jedan drugačiji pristup, koji očigledno daje rezultate. Ovo što ti radiš se ne razlikuje mnogo od euro-nymphinga.
Ovo sa klipa se od eurobunarenja ne razlikuje suštinski nimalo. Sve te euro-zajebancije izgledaju kao da je ultralight varaličar zaboravio kući mašinicu pa pokušava da peca, jer mu se ne ide kući.

Eurobunarenje je jedna toliko zahtevna disciplina da se u 90 odsto vremena izvodi jednom rukom, a kako čujem i sve češće vidim, puno je bitniji "nožni rad".
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
926
Broj reagovanja
88
Pa ne mogu se složiti sa tobom @MM
Ovde ipak treba preciznije i dalje da se zabaci, treba malo osećaja, u eurobunarenju ne treba.
I ovde imaš malo više kreativnosti, radiš vrhom štapa, dok namotavaš, imitiraš skok sa dna nimfe, gamarusa, strimera, u eurobunarenju je kao u masturbiranju, radiš gore-dole 🤣
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Apsolutno se slažem sa ovim postom. Mislim da ovim materijalima nije mesto na ovom sajtu. Mene su smorili...
Ovo je licemerno... Imamo temu o pravljenju varalica. Nisam video da se iko bunio. Moze da bude u posebnom podforumu. Ali ovako je cisto licemerje.
O tome sta smara koga... Je prosto... Ne citas.
Ja nikada ne citam oglase. Retko citam o opremi... TV ne gledam... Biram sta zelim i to gledam. Do sad si to mogao nauciti.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Ovo sa klipa se od eurobunarenja ne razlikuje suštinski nimalo. Sve te euro-zajebancije izgledaju kao da je ultralight varaličar zaboravio kući mašinicu pa pokušava da peca, jer mu se ne ide kući.

Eurobunarenje je jedna toliko zahtevna disciplina da se u 90 odsto vremena izvodi jednom rukom, a kako čujem i sve češće vidim, puno je bitniji "nožni rad".
Uz duzno postovanje, znas da te cenim, ali realno koliko puta si upraznjavao pomenutu tehniku?
Slazem se da nije atraktivna kao suva ali se ne bih slozio da je prosta.
Prosto jer se za razliku od suve prezentacija odvija u tri dimenzije.. Ima mnogo vise struja koje uticu na dobar drift.
A to za muljarenje nogama se slazem 1000%. Sa razlogom je zabranjeno.

Razlog zasto nimfa bolje lovi od suve je prost. Nije zato sto je nimfarenje i euronymphing lakse vec zato sto se ribi prezentuje hrana koju ona cesce jede. Suve su relativno mali procenat ishrane riba.

Super je to romantizovanje suve... Ali to je daleko od realnosti.to je vec licna stvar ko sta voli. Sto Admir rece, musicarenje je samo jedan deo pecanja. A pecanje za cilj ima da se ulovi riba...
 
Vrh Dno