Пастрмка 2024

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Vrati i vratiće ti se.... isto mesto, ista riba, nedelju dana kasnije ;)...pliva i dalje...:)
Прелепа риба 👍

Покушај само да избегнеш полагање пастрмке на траву/земљу/гране или било коју површину даље од воде. Пастрмке су прекривене слузи која их штити од болести, посебно гљивичних инфекција, а контакт са површинама (укључујући грубе мреже) ће уклонити слуз.
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
224
Broj reagovanja
408
Lokacija
Minhen
Slažem se sa @nespetro, kako za ribu, tako i za komentar u nastavku.
I sam sam u nekoliko navrata htio ukazati na to kolegama ovdje na forumu, ali nisam bio siguran kako će se kritika primiti, pa stoga i nisam.
Dakle, @Ivaninja najdobronamjernija moguća sugestija...

p.s. i sam sam ribar od kako sam se rodio, ali nisam znao da se riba ne smije dirati suhim rukama, niti odlagati na suhe površine sve dok nisam pohađao kurs i polagao ribolovacki ispit u Njemačkoj. Kod nas u Bosni, a vjerujem i drugim ex-Yu državama, se slabo ili nikako obraća pažnje na to.
 

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
130
Broj reagovanja
285
Lokacija
Bor
Hvala i na savetu i na komentarima, poznato mi je to ali eto...obično ribu ni u meredov ne ubacujem već odmah puštam...
 

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
130
Broj reagovanja
285
Lokacija
Bor
Na žalost, živa istina...kod nas većina, ne samo ribolovci, prvo treba da prođu obuku čemu služe kante za smeće i kontejneri....:(
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
... po mojem iskustvu, ribe koje planirate pustiti, najbolje uopće ne vaditi iznad površine vode i odlagati na suhe obale i sl.. najbolje sve obaviti, skidanje udice i fotografiranje, da je veći dio ribe u vodi, uvijek se nađe neka priobalna vodena trava ili neki pličak zgodan za stavit ribu s meredovom da se obavi skidanje udice i fotografiranje a da se riba ne iznese na suhu obalu, ako ne svaki put, barem kada je vani toplo ili je jak vjetar, ako baš treba za fotografiranje maks 10 -15 sekundi cijelu ribu držat iznad vode mokrim rukama, pa nazad u meredov u vodu, pa opet ponovno fotografiranje ako treba
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
699
Broj reagovanja
328
Lokacija
Banja Luka
Zadnji put kad sam zelio dobronamjerno da ukazem na ono sto i sam par godina nisam znao a vracao sam ribu, bio sam krivo shvacen i skoro uvucen u nepotrebnu diskusiju. U nasem magazinu Musicar sam citao: jako lose za ribu je pritisak rukom iza/ispod skrga preko stomaka... kad se cuje ono kkkkhhh iz ribe, mi smo joj pola zivota vec istisnuli iz nje... ponavljam, dugo sam i sam pravio tu gresku jer ne volim kad se puno koprca i u zelji da je otkacim sto prije. Sad najcesce uhvatim samo za udicu prstima il peanom i uvrnem bez da je uzimam u ruke iz vode...
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Скоро гледах како човек ухвати мало већу младицу и да би је сликао ухвати је реп и тако подиже једном руком. Сликао се и пустио је.

Мислим се... Боље да ју је млатнуо чекићем, однео кући и појео него што ју је пустио са сломљеном кичмом назад. Нула шансе да преживи пар недеља.
 
Vrh Dno