Peacock Hearl Midg - SBS

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Za ovu jednostavnu i skromnu imitaciju vam treba samo jedna paunova fibra koju ogulimo do zadnje dlačice. Ukrivljena udica i ako želimo otežanje može tungsten perlica od 1mm ili 2mm ovisno o veličini udice. Ja inače ne koristim nikakva otežanja jer ovakve imitacije koristim uglavnom u mirnoj ili sporotekučoj vodi i dugačkim tankim predvezima ;) Blago kontriram kada vidim da je riba nešto pokupila i ako je to moj midž onda je riba gore  :lol: ha kakva mudrost  :hammer:

Na kraju se ta imitacija može prelakirati, premazati epoxy lepilom ili kako ja to radim sa UV lepkom (clear cure go). I to je to. U ostalom evo slika pa sami pogledajte....mada to je toliko prosto da ni slike nisu baš nešto potrebne za one koji su malo duže vezači.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    53,2 KB · Pregleda: 249
  • 2.jpg
    2.jpg
    51,7 KB · Pregleda: 247
  • 3.jpg
    3.jpg
    50,1 KB · Pregleda: 255
  • 4.jpg
    4.jpg
    52,3 KB · Pregleda: 260
  • 5.jpg
    5.jpg
    47,3 KB · Pregleda: 276

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Ipak bih ja ovo otežeao  :whistle: Šalim se,vrijedi probati ko zna kako će riba reagovati!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Odlično!  :tbumb:
Nego ja nikako ne volim badrljicu pauna (iako je naravno koristim)... Kida se pri vezivanju, puca pod zubima pastrmke ako nije lakirana,... Imate li neku adekvatnu zamenu, ja je stalno tražim!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja imam i otežane ali volim kada prirodno potone i voda ga nosi u sloju kao i sve ostale....ako ih voda nosi u srednjem sloju tamo ih i riba kupi, tako je bilo zadnji put na ribolovu.... tanak predvez i bacim uzvodno popreko oko 3m od ribe i vodeni tok uradi svoje... Otežani su isto super, voli ih i lipac. Valja ih imati na raznim brojevima. Mnogi koji ne poznaju dovoljno ovu imitciju su skeptični zbog njene skromnosti ali ribe vole da pokupe takav zalogaj kojeg voda jednostavno nosi i ne mogu ništa osim da malo mrdnu i trznu...lak zalogaj.

Mito, ja koristim "clear cure go" uv lepak, mozes da naneses jako tanak sloj također a tvrdo je kao i epoxy


ps.
što se otezanja tiće super zna da bude neotežani sa tonućim liderom ili jednostavno samo kakva sačma. I ono što ja mislim da je najbitnije je to da ove mršavice treba ribi ponuditi onda kada se riba njima hrani aktivno. Kada voda nosi midževe to je pravi trenutak. Inače ih ne forisram mnogo nego tu i tamo i njih okupam pa mi donesu po koju ribu ali ono pravo je kada ih riba skuplja....najlepše je kada vidite ribe da ih kupe u srednjem sloju a voda nije dublja od 1,5m i polako teče ;)
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Odlicna musica Sebastiane  :tbumb: . So simple a tako efektivna.
Ja ih koristim u tandemu sa suvom gore ( poluindikator  :D ) i u uglavnom mirnijim vodama.

Milance, umesto pauna koristim latex. To su neki lastezi iz GL asortimana i samo ih prelekiram obicnim lakom na kraju. Nema sanse da strada, bar ne brzo, a mislim da ni malo ne zaostaje za paunom. Nisu mi materijali pri ruci ali mogu da ih slikam kasnije da vidis na sta mislim.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
pa milance i ovaj latex ako se lakira to ti je isto ko paun....i njega kad prelakiras dobar je, mada mene to mrzi pa samo stavim kap super lepka pre motanja, dok namotavam badrljicu ona gura ispred sebe onu kapljicu i rasporedjuje je....tako je dovoljno cvrsto
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala nesp, i mene zanima kakav je taj lateks. Ovde kod mene nije dozvoljeno imati dve i više udice na sistemu ni na  jednoj vodi  :blush: Tako da ti tandemi kao i klasično češko sa tri muve otpada.

Ja sam inače jako zadovoljan sa tom paunovom badrljicom od kako koristim "clear cure goo" LINK

Sa time je sve tako lepo i brzo gotovo. Reč je o par sekundi posla.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Spanflex se zove u stvari. Ima tu jos nekih materijala bas za ove buzzere, ali mi je spanflex, za sad, najbolji.
 

Prilozi

  • CIMG0501.JPG
    CIMG0501.JPG
    133,9 KB · Pregleda: 238

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Ako uredništvo dozvoli evo kako upotrebljavaju taj materijal (spanflex):

http://www.flyforums.co.uk/fly-tying-patterns-step-step/16851-two-tone-spanflex-buzzer-bodies.html
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala neps i tommy.... vrlo zanimljiv materijal...

spanflex
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qJsM9gZFlaQ[/youtube]

paun
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pwu7eIkVvMY[/youtube]
 
Vrh Dno