Pecanje u kini

MafkeDryFly

Junior member
Učlanjen(a)
03.11.2022.
Poruke
92
Broj reagovanja
87
Jao bratiću moj, pa šta bih dao za onakve beovice na #2 priboru ALI na suvu samo.

Drugo ne bih ni pecao s' obzirom da su jake i pružaju jak otpor.

Hvala na pažnji i fotosu mamuta beovice !
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Ove ogromne vidjam povremeno. Svaki put gadjaju suvu i spadnu.... Idu u parovima.... I oprezne su... Lovio sam velike u hong kongu. Imam i video.. Al nisam ovako velike.
Lude su skroz
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Prekrasno!!! ko da sebe gledam...obožavam ovakve ribolove
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Hvala Silvio. Zao mi je sto ne umem kako treba da editujem, da prenesem atmosveru.... Al pecanje je stvarno vrhunsko.
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
223
Broj reagovanja
408
Lokacija
Minhen
Nemoj zezati, snimak je super! Baš se osjeti atmosfera. Bitno da nema Rambo muzike, da se čuje voda itd.
Ljudi nose dronove u ribu, pa snimaju odozgo, pa edituju. E to onda već nije ribolov, nego snimanje... 😄
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Hvala druze. Znaci mi da znam sta misle ljudi. Jer samo mogu da znam svoj ugao dok editujem.... Ne bih da smorim. Dron je vec ozbiljna zajebancija al ume da da super snimke bas....
 

MafkeDryFly

Junior member
Učlanjen(a)
03.11.2022.
Poruke
92
Broj reagovanja
87
Vlado bratiću dobri, brže nabavljaj štap #000 i uživaj. Samo što je skup baš, baš.
Ovo me podseća na " klenića ". On raste oko 15-ak cm i jači je od klena i brži iako
su iste veličine. I jaz ili protfiš, iako je primerak od 15-ak cm duplo jači od klena i upire se repom ka obali.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Ne znam druze, nikad mi se to nije mnogo dopadalo da ciljano idem na male vrste bez nade za vecom ribom
Mozda povremeno.... Videcu...
 

MafkeDryFly

Junior member
Učlanjen(a)
03.11.2022.
Poruke
92
Broj reagovanja
87
Brate što volim ove rečice uuhhhh. Umeju da iznenade lepom pastrmkom.

Što se tiče pomenutog pribora #000, #00, je jako fin ali Ameri pecaju s tim priborom i krupne basove i svašta nešto.

Znaš da postoji ceo forum samo za UL Fly Fishing, od #000 do #3 se računa pod UL.

Budi realan i reci za ovakvu rečicu lepoticu šta ti treba jače od npr #1-ce ili #0. Razlika u snazi pribora između npr #00 i # 1 nije kao

što smo navikli na dve klase jači pribor kao #4 i #6 gde je razlika drastična. Oko ovih nula silnih samo su neka nijanse u pitanju i

koristeći #0, " odgovorićeš " i ribi kilašici a uživaćeš u pritokama i mirnim vodama. Samo ta prokleta cena brate.

HVALA na klipu koji daje volju da se istrči do prve teke. Samo poplave su bile i tek danas mogu na manjoj reci da pokušam jer sam juče spazio da je ogromna voda

iz Morave uselila velike klenove. Juče sam posmatrao orijaša od dosta preko 50 cm u reci širokoj 2,5m.

Pred mrak ili ujutru Bože zdravlja leteće bubetina crna na udici šestici .

Prikradanje obavezno jer je velika voda odnela i travu ateži pribor zbog vetra i eventualnih kapitalaca iz V. Morave.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Brate što volim ove rečice uuhhhh. Umeju da iznenade lepom pastrmkom.

Što se tiče pomenutog pribora #000, #00, je jako fin ali Ameri pecaju s tim priborom i krupne basove i svašta nešto.

Znaš da postoji ceo forum samo za UL Fly Fishing, od #000 do #3 se računa pod UL.

Budi realan i reci za ovakvu rečicu lepoticu šta ti treba jače od npr #1-ce ili #0. Razlika u snazi pribora između npr #00 i # 1 nije kao

što smo navikli na dve klase jači pribor kao #4 i #6 gde je razlika drastična. Oko ovih nula silnih samo su neka nijanse u pitanju i

koristeći #0, " odgovorićeš " i ribi kilašici a uživaćeš u pritokama i mirnim vodama. Samo ta prokleta cena brate.

HVALA na klipu koji daje volju da se istrči do prve teke. Samo poplave su bile i tek danas mogu na manjoj reci da pokušam jer sam juče spazio da je ogromna voda

iz Morave uselila velike klenove. Juče sam posmatrao orijaša od dosta preko 50 cm u reci širokoj 2,5m.

Pred mrak ili ujutru Bože zdravlja leteće bubetina crna na udici šestici .

Prikradanje obavezno jer je velika voda odnela i travu ateži pribor zbog vetra i eventualnih kapitalaca iz V. Morave.
Mafke, drago mi je da ti se dopada klip
Bice ih jos. Ovaj stap sto koristim je 7.6ft, 1/2wt.
Te neke nule ne bih kkristio iz vise razloga. Prvi je jer cesto bacam krupnu muvu... 000sage sam probao i to je neupotrebljivo sa iole krupnijom muvom. Drugi razlog je manjak kontrole nad iole pristojnom ribom. Lenok je kvaran 😀 neverovatno brzo se podcenjivali pod kamen... A reka je prepuna krupnog kamenja.... Mora cesto da se siluje... Maltretiranje ribe predugim zamaranjem je dodatan razlog.. Slazem se, osecaj je odlican. Al treba to cuvati za reke gde je sitna riba ubedljivo dominantna. Ova reka to nije. Sad je tako ispalo manje vise ali zbog vodostaja koji je bas nizak i plus sam ja prilicno zardjao.

Bistro sa klenovima 😀 cekam izvestaj
 

MafkeDryFly

Junior member
Učlanjen(a)
03.11.2022.
Poruke
92
Broj reagovanja
87
Ma za mene je praznik za oči svaki planinski potok i sinonim čistoće a i
ff - a.
Nisi zarđao, dosta ti je 20 - tak minuta da se resetuješ😆. Ne gubi se osećaj tek tako.

One nulice jedinu manu što imaju je da i
slab vetar pravi problem inače Ameri su
baš fanatici po pitanju tog minimalizma u
priboru. Problem kontrole nad ulovom ima i 2 - ka ful flex
i najlepše ribe sam izgubio zbog bega ribe u
travu ili ševar.
Ameri pecaju iz čamca pa nemaju problema.
Bogu hvala pa se produži dan i mogu posle
posla na sat, dva na klena.
Prespavao sam dan kao deda a pribor spremljen za jutros još visi na stolici.

Kiša dosadna i grmljavina + blato i odlažem za par dana.

Pozdrav druže!!!
 
Vrh Dno