Penasta krila

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
No, kako i naslov nakazuje rec je  o DRY FLY imitacijama sa FOAM krilcima. Ima sada vec par dana kako nesto kontam i reko da pogledam na internetu jer je 300% neko vec nesto tako radio i pronađoh ovu imitaciju.
Foam-Wing-Caddis-Tan-side.jpg


Ja sam imao malo drugacijezamisli ali opet dosta srodne ovoj ideji. Uradit cu samo jednu takvu za probu. Zanima me da li ste probavali nesto takvo...sa krilima od foama ovako uzdignutim ili slicno i kakva su vasa iskustva ako ih imate?


Doduše, prvi put sam nešto takvo "smandrljao" 2006-te  :lol:
Red Spiner u spent varijanti
index.php


Ali ove moje ideje koje mi se roje po glavi su malo drugacije. Odoh probati nesto da navezem...dok sam jos uvek pod nadahnucem  :blush: :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo, ovako sam nesto zamislio. Ali obavezno na ovog idu jos i grizli nogice od petla jer bez toga nema ni prave plovnosti ni lovnosti. Ovakva krila bi sluzila kao indikator i dodatni detalj koji doprinosi njenoj plovnosti. Inace sam ljubitelj no hackle dry fly musica ali ovakvoj trebaju.
 

Prilozi

  • FWING.jpg
    FWING.jpg
    28,7 KB · Pregleda: 286

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Dobra stvar za emerđzere i klinkove.
Ja pecao prošle godine sa klinkom a umesto perceta uvezao zečje osje i policelon za krila ili ti indikator. super sam prolazio.
Najveći problem što sam uvek imao zamenu za pravi foam pa plovnost uspevala uz maštenje.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
marta ču da probam ovakvu jednodnevku na jednoj maloj rečici...tamo uvek dobeo lovim na adamsa u to vreme pa ču da uradim ovako "modifikovanog adamsa". Doduše tamo je riba več od 40cm pravi kapitalac ali i takve malecne pastrmke  umeju da razbucaju ovakve mekane detalje kao sto je foam samo tako.
 
Vrh Dno