Pendulum cast

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Ovaj zabacaj je vrlo upotrebljiv u siituacijama kad muvu treba ubaciti pod granje koje visi iznad vode, izvodi se iz side casta i u stvari je i vrsta zabacaja ,,sa strane'' stap je nagnut 45 ili vise .Putanja vrha stapa je konkavna linija i sto je plica loop je tanji, loop je postavljen naopacke u ovom zabacaju i to omogucava  da cak i ako konac zakaci u granje muva podleti pod granje. Na snimku je konkavna putanja stapa malo prenaglasena zbog lakseg razumevanja ovog zabacaja.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8khOQZ2N61M[/youtube]
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Tako to rade pravi istruktori...Igore svaka cast  :firends:
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
pendulum je vrlo efikasan ali malo koriscen zabacaj
vrlo se lako izvodi, bas kako si opisao. nema nikakve filozofije
voleo bih da se na snimku videlo i specificno kretanje kanapa sa neuobicajenim (naopakim  :doh: ) lupom, gde umesto regularnog,  fly leg ide ispod rod leg
    :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Za sledeći snimak ti definitivno treba neka tamna pozadina!
Nema veze... i ovde se vidi šta si hteo da izvedeš i moram da priznam da je ovaj zabačaj vrlo koristan u nekim situacijama. Vrlo često svi imamo priliku da pecamo na obraslim rekama gde je overhead nemoguć.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Paul Arden krenuo da obilazi krug oko Australije, sa biciklom i stapom, na 6:50 ovog klipa vidi se primena pendulum casta.
Interesuje me ako neko moze da mi odgovori, posto je zabacaj izveden na juznoj hemisferi kako se racuna da stoje fly leg i rod leg u ovom slucaju? ;)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ui6irfKelik&feature=feedu[/youtube]
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Ha, pa ja nisam ni znao da znam da izvedem ovaj "cast", nisam znao da se tako zove. Na Timoku nizvodno od Svrljiga u klisuri ima dosta mesta sa nadvijenim granama a baš na takvim mestima su se po pravilu krili uvek lepi klenovi.

 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
St.Igor je napisao(la):
Paul Arden krenuo da obilazi krug oko Australije, sa biciklom i stapom, na 6:50 ovog klipa vidi se primena pendulum casta.
Interesuje me ako neko moze da mi odgovori, posto je zabacaj izveden na juznoj hemisferi kako se racuna da stoje fly leg i rod leg u ovom slucaju? ;)

            Up-side-down-side-up ... :D 

            Strelac ja ga izvodim iz uspravnog overheada a sad jedva cekam da se otopli malo pa da vezbam iz sidecasta. A pre ovog Igorovog snimka da mi je neko reko da je moguce voditi kanap obrnuto napred i nazad, kladio bih se u sav pribor, do zadnje udice da nema sanse.... :doh:  :doh: . Sad dok je zima idi ti i podkresi to granje
 
Vrh Dno