PERESTROJKA ???

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ajmo mali uvod - želeo sam ovih dana da prosledim link do galerije (naravno sa ovog sajta) nekim mojim prijateljima da bi videli fotke. I naravno, ne mogu da vide nijednu fotku dok nisu ulogovani.

Da li je došlo vreme da sajt (galerija, forum) ponovo bude otvoren za gledanje svim posetiocima?
Iskren da budem nikada mi nije bilo jasno zaključavanje foruma za neregistrovane posetioce  ???
Pretpostavljam da je bilo uzrokovano zaključavanjem drugih foruma, ali većina najkvalitetnijih svetskih mušičarskih foruma su potpuno otvoreni za gledanje/pretraživanje.

Čemu zaključavanje - da bi se skupio što veći broj registrovanih korisnika u statistici koji ionako ne doprinose ničim?
Mislim da bi se otvaranjem postigao još veći broj poseta pa i veći broj korisnika koji bi se tek po uvidu u sadržaj registrovali da bi nešto pitali, postavili, otvorili galeriju,...

Možda Anketa o ovom pitanju?

Šta Vi mislite o ovome, kako administratori/moderatori/gazda Lucky tako i ostala sirotinja raja :)
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Protivnik sam bilo kakvog zakljucavanja foruma ili galerije. Sa druge strane ne svidja mi se ni prevelika sloboda clanova u samom organizovanju galerije jer na taj nacin postoji mogucnost da se neki clan "naljuti" i obrise svoju galeriju koja je ipak sastavni deo ovog sajta i kao takvu nebi smeo niko da je obrise osim administartora.

U svakom slucaju pretpostavljam da je ovo samo propust koji ce biti brzo ispravljen.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nisam znao da je galerija zaključana za ostatak sveta. Ja vidim da slike iz ovdašnje galerije veoma teško mogu da se pronađu preko Google-a ili Yahoo-a. Ovde ima odličnih slika koje niko osim nas ne vidi.
Inače, mislim da je dobro što svako može da uređuje svoju galeriju, baš kao što bi to učinio na bilo kom sajtu za image-hosting.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Nisam znao ni da je zaključavan forum. Ja sam čitao sve na forumu više od mesec ipo dana pre nego što sam se registrovao. Da nije bilo tako nikad ne bih prešao u mušičare. Samo je galerija bila zakljičana.
Treba da bude dostupno neregistrovanim posetiocima - neka se čuje i priča o sajtu što više i što dalje. Biće sve kvalitetniji i bolji.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Pazi stvarno forum nije zaključan :doh: Da li je uopšte bio :hmmmm: Više ne znam ni sam :eek:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Milanče je napisao(la):
Pazi stvarno forum nije zaključan :doh: Da li je uopšte bio :hmmmm: Više ne znam ni sam :eek:

Nisi Milanče bio skoro na pecanje, vidi se, uhvatio te izgleda mushicharitys glavobolus  :D zeznuta boljka, mene drma u najveće  :doh:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Milanče je možda pomešao musicarenje com i ovaj forum. Com je zaključan za neregistrovane.
Ovde je problem što su naše galerije zaključane i naše slike sakrivene za ostatak sveta.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milanče je napisao(la):
Pazi stvarno forum nije zaključan :doh: Da li je uopšte bio :hmmmm: Više ne znam ni sam :eek:

Nikad org nije bio zakljucan, samo je galerija clanova namenjena za registrovane korisnike. Zato se valjda i zove "Galerija clanova" :D Mislim da nije jednostavno preraditi tu galeriju da bude javna.
Moj forum je zakljucan pa si verovatno pobrkao, a razlog tome svakako nije statistika ali nema veze.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
kako ti, bre, Simšpsone zaključan forum. Pa ja sam ga juče čitao.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Izvinjavajte za greške, malo smo kafanisali od sabajle.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
.COM forum nije ni sad zaključan, može da se čita.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.133
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Milanče je napisao(la):
Ajmo mali uvod - želeo sam ovih dana da prosledim link do galerije (naravno sa ovog sajta) nekim mojim prijateljima da bi videli fotke. I naravno, ne mogu da vide nijednu fotku dok nisu ulogovani.

Da li je došlo vreme da sajt (galerija, forum) ponovo bude otvoren za gledanje svim posetiocima?
Iskren da budem nikada mi nije bilo jasno zaključavanje foruma za neregistrovane posetioce  ???
Pretpostavljam da je bilo uzrokovano zaključavanjem drugih foruma, ali većina najkvalitetnijih svetskih mušičarskih foruma su potpuno otvoreni za gledanje/pretraživanje.

Čemu zaključavanje - da bi se skupio što veći broj registrovanih korisnika u statistici koji ionako ne doprinose ničim?
Mislim da bi se otvaranjem postigao još veći broj poseta pa i veći broj korisnika koji bi se tek po uvidu u sadržaj registrovali da bi nešto pitali, postavili, otvorili galeriju,...

Možda Anketa o ovom pitanju?

Šta Vi mislite o ovome, kako administratori/moderatori/gazda Lucky tako i ostala sirotinja raja :)
Kakva perestrojka, šta je to??? E Milanče druže, ožeže ti po nama baš onako...
Forum nikad nije bio zaključan, kao što ste i sami zaključili. A i galerije nikad nije bila zaključana.  :)

http://www.musicarenje.org/galerija/main.php?g2_itemId=371

main.php
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Na Milančeta utiče ova pauza.  :(
Ako neko ne je.., a mnogo dr.. može da oslepi ili mu porastu dlake na dlanu.  :hammer:
Isto tako, ako se ne peca, a mnogo se čita o pecanju i gledaju se ulovi, sjebe ga memorija pamćenja, pa počnu čoveku da igraju veverice pred očima. :'(
Ili na pecanje ili u kafanu. :whistle:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Jr je napisao(la):
...E Milanče druže, ožeže ti po nama baš onako...
Forum nikad nije bio zaključan, kao što ste i sami zaključili. A i galerije nikad nije bila zaključana.

Galerija je zaključana kad niste ulogovani i samim tim vidljiva samo ulogovanim članovima foruma!!!A za forum sam pogrešio, izvinjavam se :doh:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.133
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ajd opet. Ovaj link neće raditi za neregistrovane korisnike:
http://www.musicarenje.org/index.php?action=gallery&g2_itemId=371
To je tako, i ne verujem da će biti promenjeno u skorije vreme a razlozi su tehničke prirode tako da ne smaram sa njima.
E, ovaj link

http://www.musicarenje.org/galerija/main.php?g2_itemId=371

radi za bilo koga. Takođe svaku sliku iz galerije možete da postavite bilo gde drugde ili da bilo kome pošaljete link. Desni klik na sliku i kopirajte link.

http://www.musicarenje.org/galerija/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=672&g2_serialNumber=2

Nisam siguran, al mislim da sam pisao o ovome, mada sad ne mogu da pronađem. U svakom slučaju, nadam se da sam objasnio sve nedoumice.  :bye:
 
Vrh Dno