Perije

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Planiram da narucim metz genetic saddles (grizli). Nazalost neznam koja klasa mi je potrebna, koja boja i da li je ovo najbolji izbor za moje potrebe (suve muve velicine 16-10).

I jos jedno pitanje, da li ima toga kod nas i koja im je cena ili da narucim preko interneta.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Imas kod Kize u Valjevu grizli sedlo, ali Whiting i cini mi se da je 3800din ako ga nije vec prodao. Za te potrebe ovo bi ti zavrslio posao. Ako hoces da pravis sitne muve 16-18-20-22 onda bih ti preporucio skalp (vrat petla) i to imas kod Kize takodje Whiting po istoj ceni.
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
moj predlog za kupovinu, metz-a, ako nadjes ovde, ti je pakovanje od dve boje, kombinacija braon i grizli, ti su se pokazali nekako univerzalni kod nas. e sad za brojeve 18-12 ti je dobar metz skalp, a od 12-8 i neke strimere velicine oko 4-ke ti je najbolje sedlo 2. klase.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Takva kombinacija je mozda i najbolja. Samo mi se cini da je cena previsoka (3800din) ili mozda gresim?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Sto se tice cene metz polovice petlovog sedla 2kvalitete kod nas kosta 34eura. Cene su tu negde. Ovde se mogu naruciti za detaljnije informacije im se moze pisati prek' e-maila, jer ima stvari koje nisu izložene na stranici. http://www.faunabled.com/trg/artikli.php?GLSK=10&SKUP=26

Visoka cena, hehe :) Meni recimo su sve te stvari skupe, jer znam da je to samo perije, ali u drugu ruku kada sracunas sve ostalo i nije bas tako strasno. Prvoklasna perija/skalpovi/sedla... su oko 100eura i vise. Meni je to mnogo i kod nas to uzme par kolega pa si ga razdele na jednake delove.
Da mi se ukaže nekakva prilika za nekog lepog petla odero bi ga odma, perje sa kožom raširio i osušio. Ovaj mesnati deo bi završio u supi ;-) :lol: Ali ovde gde živim nemam baš neke mogučnosti za to. No ako mi se ipak ukaže da se dokopam nekih petlova hmmmm hehehe ;-) znate več drugi deo priče...
Supa za ručak i perje za MNOGO muva :lol:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ja sam prosle zime dosao do pet svezih petlovih glava :lol: koje sam odlozio u frizider. Nazalost moja zena ih je po kratkom postupku eliminasala jer je vladao pticiji grip :hammer: .

Imam jedan skalp od crvenog petla ali cini mi se da je ipak velika razlika u kvalitetu izmedju njih i genetickih petlova.
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
Pazi, s obzirom na to da od celog metz sedla mozes da izvuces negde oko 800-900 musica, a od skalpa negde do 300, onda mu cena i nije tako visoka za nase uslove. Najvise se isplati ako npr. sedlo kupe dvojica. A sto se tice razlike, mnogo je velika, metz se mnogo duze drzi na vodi od obicnog domaceg skalpa, i to bez predhodnog mazanja. Moj ti je savet da se ne ustrucavas, nego dresi kesu i kupi metz, veruj mi neces se preci.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Istina, ako se ima love za takvo ulaganje onda je u svakom slucaju bolje kupiti nesto kvalitetno i vec gotovo...
Inace nemam iskustva sa perijem tipa seci petlu glavu, suši skalp...blabla, Kupovno je dobro, sada koliko je to genetički koliko samo marketinške fore koje bi nas trebale privuči stvarno ne znam. Znam da trgovac po svaku cenu želi da proda svoj proizvod i da nema veliku konkurencu, ili još bolje da je nema, ali šta je tu je---- mi trebamo perije :lol:
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
3800din za onakav skalp i sedlo nije skupo, ako zelis da kupujes vani, uracunaj u carinu, PDV i ostale troskove, ne verujem da ce ni priblizno izaci ovoj ceni.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
zanima me koje muve pretezno pravis, i za koju ribu jer metz je fenomenalan za neke stvari a za druge djene-djene ali se ne moze reci da je los. A cena je ta odavno, secam se kod vanje pre 7-8 kodina 70 DM.
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
ako ste zainteresovani za metz, idite na www.e-ducan.com, to je nasa firma iz beograda koja pored ogromnog broja stranih i nasih firmi saradjuje i sa cabeas-om, pa se raspitajte kod njih, putem mail-a, za nacin porucivanja,(mnogo ce te da dobijete lep odgovor, verujte mi) a mislim da se se kupljenoj robi do 100 e ne naplacuje carina, a i oni sami se ne grade mnogo, e nisam siguran dali traze da imas platnu karticu. porucena roba bi trbalo da stigne na kucnu adresu za najvise 20-tak dana. to vam je najbolja solucija, bar za sada, ali ipak proverite. :lol:
 
Vrh Dno