Perlodes microcephala u drugačijem ruhu

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Akvaristika je veoma bitna za proučavanje hidrobiologije. Evo i jednog dokaza. Danas sam došao do fantastičnog otkrića iz života larve velike kamenjarke. Nisam mogao da verujem svojim očima kada je odbacila košuljicu i sva požutela. Larve insekata se povremeno presvuku, dok rastu, i tad manje'vise promene boju i postaju ranjivije. Pogledajte je kako je izgledala, a kako sad izgleda!!!! Da, da, to je ta ista nimfa.
 

Prilozi

  • Nimfa velike kamenjarke- Perlodes.jpg
    Nimfa velike kamenjarke- Perlodes.jpg
    25,3 KB · Pregleda: 507
  • Nimfa velike kamenjarke- Perlodes menja kosuljicu.jpg
    Nimfa velike kamenjarke- Perlodes menja kosuljicu.jpg
    32,2 KB · Pregleda: 276

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
fly_clap fly_clap fly_proff izuzetno koristna informacija... ko lovi nimfama ova spoznaja je jako važna. Mix, fenomenalan topic. Ako takve stvari ili jos vise i detaljnije budes opisao i pokazao u svojoj knjizi veruj mi ima da se ta knjiga prevede i u engleski jezik i tko zna još koji drugi...možda i slovenski ;-) Može biti extra na našem mušičarskom tržištu diljem evrope. Napred Mix!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Apsolutno fascinantno!!! U kutijama bosanskih mušičara sam viđao takve orgomne žute nimfe i nikako mi nije bilo jasno šta imitiraju!!! Mislio sam da su fantastične,kad ono HIPER REALISTIČNE. Verovatno je tada nimfa kamenjarke najranjivija i najlakši zalogaj!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
sada mi je jasno zašto je žuti bambulj ili ti bosanka tako otrovna nimfica. Jos jednom, fantastično!!!
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
mix moram da odam priznanje tvojoj posvecenosti musicarenju, a bile bi od velike koristi one slike presvlacenja jednodnevki koje posedujes , pa ako nije neki problem pokazi nam i to .
pozdrav
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hvala, momci. Biće toga još. Ja još uvek čuvam neke slike i štekujem ih za knjigu. Međutim, ne mogu a da ne podelim sa vama ovako bombastična otkrića.
Svakodnevno se bavim hidroentomološkim istraživanjima. Danas sam bio u Sićevačkoj klisuri i u brzacima Nišave lovio razne životinjice dna. Istovremeno, iz akvarijuma su mi izleteli rojevi kamenjarki, koje sam pohvatao i čekam sutrašnju obdanicu da ih što bolje slikam. Baetis rhodani će uskoro da mi pređe u imago stadijum, tako da ćemo imati i slike njegovog trula-višnja red spinera...
 
Vrh Dno