pijavica, crv i glista

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Gle, opasna tema, a ne vidim svoje postove! :( Vi ste ovo pisali dok sam ja kovao klenove u saradnji sa traktoristima, na Belom Timoku, prošlog leta! :doh:
Imitacije pijavica već postoje. Ubeđen sam da je Wooly Bugger baš to. Crvi su super, a veštačke gliste mogu da se kupe u ribarskim prodavnicama. Samo kupiš i natakneš na udicu. Nisam ih probao, ali hoću.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Zasto bre da kupujes vestacke, plasticne i nikakve gliste u ribarskim radnjama kad mozes da ih smotas?
Ja jos nisam video neku muvu sa toliko varijacija kao Bloodworm
bloodworm_apps_lr.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Drago mi je da je oživela i ova tema :)

Stara i proverena muva San Juan Worm je isto nesto fenomenalno sto može da imitira i glistu i male duguljaste vodene crviće i pijavice, sve ovisno o veličini i debljini chenila kojim vežemo...boja pa i debljina chenila mušičarskim trgovinama kojega se da kupiti je ogromno. Evo jedan za primer, link:  http://www.danica.com/flytier/jduran/san_juan_worm.jpg
 

Ico

Junior member
Učlanjen(a)
17.03.2009.
Poruke
69
Broj reagovanja
0
crvic.jpg


nadam se da ce i ovaj moj bucko od crva koju babusku ili crvenperku prevariti
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Ico imitacija crva razbija sve od  babuske, deverike, bodorke, bandara, balina,crvenperke... ma sve sto mrda u vodi ide za crvom ko ludo.
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Evo nasao iz plovkaroskih dana
Neku gumeni crvici, bice dobri za imitacije, zalepis i voziiiii
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Gumene crvice samo na plovak... :mad:    :D

Onaj za pastrmku je za mozda dublje delove vode. Ako vec zelis da im ponudis imitaciju dvokrilaca pri povrsini izaberi neki emerger.  Ne buzzere ili ovaj bloodworm.
Eve jedne ideje. nesto sto sam koristim...
 

Prilozi

  • DSC05608.JPG
    DSC05608.JPG
    28,7 KB · Pregleda: 236

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
tehnicki gledano i gumeni crvic je vestacka imitacija ali nije kreacija pa u mom slucaju definitivno otpada, uhvatice ribu sigurno ali mi nije merak kao kad ja smotam neku karakondzulu pa ufatim ripce  :blush:
 
Vrh Dno