Pitanje početnika: pribor za štuku

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Šone je napisao(la):
hvala Seb na odgovoru uglavnom problem je u tome što sam gledao neki video klip  iz Švedske  gde tip izbacuje iz dva puta otprilike i preko 25m strune po mojoj proceni i to sa veoma veoma teškim strimerom ,pa sam se isfrustrirao totalno , 15ak  m ni meni nije problem sa ovim trenutnim priborom ali zbog opreznosti i konfiguracije terena treba mi malo dalji izbačaj ... šta bih dobio recimo da promenim strunu i stavim npr RIO PIKE ili RIO CLOUSER sa kratkim težim glavama ..pretpostavljam da bi imalo uticaja na dužinu izbačaja ili možda nešto drugo od struna ...

p.s nisam imao priliku nikada da gledam uživo nekog ko mušičari štuku sem samog sebe ...jbga

Sone sa strunama tipa rio pike ili clouser dobices bolju kontrolu i lakse zabacivanje vecih strimera za stuku. Te strune imaju kratku glavu gde je tezina pomerena ka prednjem delu glave, takv tip strune lakse okrece strimere. Ja tek od pre neki dan posedujem jaci stap Ross #8 i juce sam imao priliku da ga isprobam na vodi i sa pravom strunom zabacivanje je pesma. Probao sam juce i rio pike na drugarovoj osmici Winston i stvarno je fenomenalna struna ogromne zonkere i divere olako okrece u vazduhu i zabacaji od 20 m nisu problem.
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Pošto sam nov u svemu ovome zanima me da li za predvez moze da se koristi obična varaličarska struna ili najlon, i da li je preporučljivo da se vezuje direktno na kanap?  :smoke:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
nemoj opet potpaljivati vatru ako boga znas....sve ti pise lepo ,uzmi i procitaj.........
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
i ti bi voleo da se zakuva opet oko monofila i varalicarske strune..... :doh: :doh: pa bilo bi  :machinegun: opet
 
Vrh Dno