pitanje

lizard

Junior member
Učlanjen(a)
04.06.2006.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
inače koristim predveze koji su naravno konusni i dugački od 2 do 3 m i pakirani su pojedinačno! nedavno sam kupio predvez ( 6x) koji je dugčak 25m i namotan na mali kalem! e sad , ja to malo razmotah ali ne vidjeh nikakv konus odnosno deblji i tanji dio! kako se taj predvez koristi, ja to režem ili što? ako ga režem gdje ga moram odrezat, gdje to napravit?!
ako treba slikam ga, pa stavim sliku!
unaprijed zahvalan! :)
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Lizarde aj daj sliku. Po ovome što si napisao da je dužine 25m rekao bih da si ti kupio monofil za predveze. U svakom slučaju neće da se baci ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
To 6x je debljina monofilamenta (strune) obeležena na neuobičajen način. Nije konusna i služi za "tippet". Neće da se baci, koristićeš je za krajnji deo predveza i njome vezivati muvu. Mislim da si odabrao debljinu 0.127 mm, što je super za sitne muve i bistru vodu.
 

lizard

Junior member
Učlanjen(a)
04.06.2006.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
iako je mixmaster odgovorio na pitanje,pa su mi sada stvari jasnije, barem mislim ??? evo i slike
predvezbq8.jpg

ja sam do sada kao krajnji dio pedveza koristio tanki najlon, koje su prednosti ovakvog tippet-a pred običnim najlonom?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nije mi jasno kako sam pogresio za 0.013 mm? :doh:
 

lizard

Junior member
Učlanjen(a)
04.06.2006.
Poruke
29
Broj reagovanja
0
na da a odgovor na pitanje ispod slike? kakve su prednosti ovog tippet-a pred klasičnim najlonom? ???
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Obično materijali koji su namenski radjeni za predveze, tj tippete imaju malo bolje performanse od običnih, zato i koštaju koliko koštaju i pakuju se na male špulne.
Te bolje performanse se odlikuju obično u većoj prozirnosti, manjoj memoriji, većoj nosivost... i ostalim osobinama koje svi očekujemo od monofila vrhunsko kvaliteta.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Taj recept na lipljen.com je maznut sa
http://globalflyfisher.com/fishbetter/henk/henk1.htm
A negde na ovom forumu se može naći i tema o tome kako se prave predeni predvezi.
 

KaGeMuShA

Junior member
Učlanjen(a)
05.10.2006.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
Taj sistem za pravljenje predveza koristim odavno i ja!Super sluzi!  :)
Pozdrav! Pedja!
 
Vrh Dno