Pleteni predvezi

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Drugovi,
cuo sam da neko u Nisu pravi dugacke upletene (predene) predveze, preko 3-4 metra. Da li je to istina i ako jeste, gde ih (kod koga) mogu naruciti.

Hvala unapred!


 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Druže koky, sajt musicarenje.org ima deo Mali oglasi koji služe za ovakve akcije. Verujem da nisi znao, ali ubuduce ga koristi. Ako želiš sam da praviš predvez, onda pitaj, ovaj  deo foruma je idealan za to!
 
Z

Zakula

Guest
Ja sam ranije pravio i koristio pletene predveze...Sada ih skoro uopshte ne koristim...
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
dr.lucky je napisao(la):
Druže koky, sajt musicarenje.org ima deo Mali oglasi koji služe za ovakve akcije. Verujem da nisi znao, ali ubuduce ga koristi. Ako želiš sam da praviš predvez, onda pitaj, ovaj  deo foruma je idealan za to!

Zahvaljujem se i ujedno izvinjavam, tek se uhodavam :doh: Nadam se da me razumete ...
 

KaGeMuShA

Junior member
Učlanjen(a)
05.10.2006.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
Ako nekoga interesuje pleteni predvez mogu ovde na sajtu da nabacim jedan recept,pronadjen na netu, koji sam isprobao i koji je strava.Posao bude gotov za 5-10 minuta.Inace recept je za predvez duzine 2,23 i 2,45 m bez vrsnog dela.I ne treba niko da ti asistira vec sve sam zavrsavas dok kazes keks.Ja koristim takav predvez i nemam nikakvih problema u pecanju ali nisam jos probao  drugacije predveze posto sam pocetnik tako da...Pozdrav!!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Iako sam ja odavno odbacio pletene i predene predveze, vidim da su veoma popularni. KaGeMuSha, odmah postavi recept, ništa ne pitaj. Znam da ga mnogi sami prave, ali znam i ko je to prvi radio u našim krajevima. To je član ovog foruma Edi, koji mi je svojevremeno pravio i "custom made" predveze za moje raznorazne namene.
Hajde momci, dajte recept! :tbumb:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Danas sam opet probrao po predvezima i pogledao one raznih proizvodjaca. Posebno sam se zadrzao na pletenim predvezima koje najvise i koristim. U wallet-u su mi ostali samo predvezi "vania" i "panicfly". Video sam skoro da su se pojavili predvezi proizvodjaca koji nisu do sada pravili predveze (Borada), a na Fly Casting Day u Beogradu video sam predveze koji su radjeni u Lazarevcu (ili Arandjelovcu?). Imao sam do sada priliku da vidim i Orvis, predveze Save Martinovica, Dexove (Valjevo). Nekima sam bio razocaran, a nekima prijatno iznenadjen iz raznoraznih razloga. Vidim da kroz postove u ovoj temi nije bas detaljno pisano o svojstvima, nameni, dobrim stranama, manama i vrstama, tj. materijalima od kojih se prave.
Kako 99% vremena pecam pastrmku na Gradcu, pleteni predvez do 2 m duzine bez tippet-a jaceg i duzeg butt konusa mi vise odgovara jer odlicno prenosi sa snjura i roll cast-ove sa vecim suvim muvama i nimfama (najcesce me mrzi da skidam predvez kad prelazim na nimfu) sto sa duzim tippet-om obezbedjuje najvecu mogucu univerzalnost i komfor u ribolovu. Pored ovoga, i trajnost ovih tippet-a, cak i kod terena na malim kamenitim recicama kakva je Gradac, ume da se priblizi veku trajanja struna: jedan predvez krositio sam tri godine, penzionisao i na kratko reaktivirao u krajnjoj nuzdi prosle godine!
Jos jedna dobra odlika im je da nemaju memoriju, sami se isprave posle par zabacaja, ne treba ih itezati i "peglati".
 

ekozelj

Newbie
Učlanjen(a)
02.07.2006.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zajecar
Mix wrote: ...To je član ovog foruma Edi, koji mi je svojevremeno pravio...

Eeeee jes vala. Lepo je setiti se tih vremena. Cim nadjem malo vremena napisacu clanak sa detaljnim uputstvom za izradu, mada ga ima i po Net-u da se nadje na engleskom.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
pedja je u pravu da ovakvi predvezi lepo legaju na vodu i ispravljaju se, lepo prenose tezinu . Dobar je za manje reke npr Gradac, ali nije za dalja bacanja. Onako debeo i od dosta niti fijuce i pravi veci otpor u vazduhu. Druga mana im je da u slucaju ribolova u ne tako cistim rekama (sve Morave i sl) brzo skupljaju necistoce :drool: medju svim onim istim nitima i vrlo ga je tesko ocistiti i oprati..
Izbegavam njegovo koriscenje, ali mi stoji u prednjem levom dzepu prsluka za ne daj boze










 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Da li se nekom desilo da u pokusaju otkacinjanja zakacene muve sa grane ne pukne tippet, vec pleteni predvez? Meni jeste. Nije mi namera da pominjem proizvodjaca i da mu pravim antireklamu, vec da primetim da taj predvez, kupljen kao "ultrafine" i plivajuci nije bio od najlona (monofila), vec od nekog sivkastog konca i bio je dosta skup. Naravno, bio je i vrlo fin, ali ne toliko da bih ocekivao da na recimo drugom pecanju tako lako pukne (na stapu i struni #4). Od tada izbegavam... ma ne kupujem takve "koncane" pletene predveze. Takodje sam skoro cuo komentar da takav predvez (smatralo se da je od neke tanke pletenice) bez dodatnog mascenja ne moze samo od sebe da pliva jer popije vodu i oteza, pa tone. I meni se nekako cinilo da mi taj predvez koji je bio pukao pomalo zabusavao pod povrsinom vode, ali nije mi to tad bila zamerka, valjda zato sto nisam hteo da priznam da sam se zeznuo sto sam ga toliko platio.
Ponovo se mogu naci predvezi slicni ovome kod nas u prodaji. Kakva su vasa iskustva? I postoje li uopste pleteni tonuci predvezi? AKo postoje, je li ih neko sretao kod nas i kako sluze svojoj svrsi u odnosu na mono-predveze?
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
pleteni predvezi su za suve musice najbolji ,
a najbolji medju najboljima je orvis braided , 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pedjabg je napisao(la):
Da li se nekom desilo da u pokusaju otkacinjanja zakacene muve sa grane ne pukne tippet, vec pleteni predvez? Meni jeste. Nije mi namera da pominjem proizvodjaca i da mu pravim antireklamu, vec da primetim da taj predvez, kupljen kao "ultrafine" i plivajuci nije bio od najlona (monofila), vec od nekog sivkastog konca i bio je dosta skup. Naravno, bio je i vrlo fin, ali ne toliko da bih ocekivao da na recimo drugom pecanju tako lako pukne (na stapu i struni #4). Od tada izbegavam... ma ne kupujem takve "koncane" pletene predveze. Takodje sam skoro cuo komentar da takav predvez (smatralo se da je od neke tanke pletenice) bez dodatnog mascenja ne moze samo od sebe da pliva jer popije vodu i oteza, pa tone. I meni se nekako cinilo da mi taj predvez koji je bio pukao pomalo zabusavao pod povrsinom vode, ali nije mi to tad bila zamerka, valjda zato sto nisam hteo da priznam da sam se zeznuo sto sam ga toliko platio.
Ponovo se mogu naci predvezi slicni ovome kod nas u prodaji. Kakva su vasa iskustva? I postoje li uopste pleteni tonuci predvezi? AKo postoje, je li ih neko sretao kod nas i kako sluze svojoj svrsi u odnosu na mono-predveze?

slično iskustvo, isto takav kupljen od nekih sivih vlakna/konca...
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
imam pleteni predvez na kojem strši par vrhova monofila (posljedica lošeg zabačaja u betonsku konstrukciju  ::)  ), zanima me kako sanirati taj problem jer bojim se daljnjeg raščupavanja predveza. Rekoh bolje prvo pitati ovdje prije nego upaljačem potpalim nestašne stršeće vrhove  :yeswink:
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Najbolje resenje u ovom slucaju je -baci taj naceti , a na konac stavi novi koji nije raspuckan i koji ce ti biti pouzdan, i koji te nece izdati kad se najmanje nadas. Ili ipak nemoj da ga bacas nego ga sacuvaj da sa njime treniras po livadi ili slicno.
Ako su neke niti pokidane, znaci da je nacet na jos nekim mestima, a to znaci da ce isti nastaviti da puca , i puca, i puca.
Ne podrzavam silne filozofije i zajebancije zarad trenutnog resenja problema.
 
Vrh Dno