Pocetnicki stap za Drinu

Cveja

Newbie
Učlanjen(a)
16.08.2023.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Trazim stap za Drinu za pocetnika
da li je Vision eka 7’6’’ #3 korektan.
200e
 

mikimiki

Junior member
Učlanjen(a)
28.04.2012.
Poruke
56
Broj reagovanja
9
Lokacija
Cacak
Nije. Eka nov košta 150 evra. Za drinu šestica, fast. Kao što ti je Falco već odgovorio. Pogledaj oglase.
 

mikimiki

Junior member
Učlanjen(a)
28.04.2012.
Poruke
56
Broj reagovanja
9
Lokacija
Cacak
Poslužiće. Takođe, imaš na oglasima
g loomis, winston, rst ponuđeni u zadnjih par dana. Rst i winston su kvalitetniji od eke. G loomis tu negde. Najbolje da napišeš odakle si, sigurno će se javiti neko iz tvog mesta ili bar blizu tebe. Svakog od nas je posavetovao neko iskusniji. Živa reč je nešto neprocenjivo.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.298
Broj reagovanja
325
Lokacija
Beograd
Sto brate #6. Moze i #5 npr Cts X ili Sage Igniter.
 

mikimiki

Junior member
Učlanjen(a)
28.04.2012.
Poruke
56
Broj reagovanja
9
Lokacija
Cacak
Naravno da može. Samo što mu je 200 eura budžet. Naravno da gleda da prođe što povoljinje.
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
271
Broj reagovanja
36
Danas sam slucajno probao malo van vode....bez cekrka i kanapa...MAX CATCH sky high....sestica od 9 stopa....kinez...torray blank....dobre karike snakeguide....dobar lep halter...kvalitetna pluta...sve u svemu stap mnogo lepo izgleda.....

Ostar jak..pa kao sestica....ali brz i najvise me podseca na helios zg, cak i oznaka 9.5 tip flex..da je pisalo orvis zg poverovao bih....

Ko hoce stap..manji budzet...evo preporuke mada kinez....u tom pogledu nije ni malo jevtin...kod nas izadje oko 20000 din......ali vredi do svake banke....

Jos nesto...ne postoji pocetnicki stap za Drinu....ni reka nije za pocetnike, mnogi dobri musicari su na njoj slomili zube....kao sto neko rece...za Drinu treba sestica fast...evo rekoh vec....20000 dindzi....
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.298
Broj reagovanja
325
Lokacija
Beograd
Danas sam slucajno probao malo van vode....bez cekrka i kanapa...MAX CATCH sky high....sestica od 9 stopa....kinez...torray blank....dobre karike snakeguide....dobar lep halter...kvalitetna pluta...sve u svemu stap mnogo lepo izgleda.....

Ostar jak..pa kao sestica....ali brz i najvise me podseca na helios zg, cak i oznaka 9.5 tip flex..da je pisalo orvis zg poverovao bih....

Ko hoce stap..manji budzet...evo preporuke mada kinez....u tom pogledu nije ni malo jevtin...kod nas izadje oko 20000 din......ali vredi do svake banke....

Jos nesto...ne postoji pocetnicki stap za Drinu....ni reka nije za pocetnike, mnogi dobri musicari su na njoj slomili zube....kao sto neko rece...za Drinu treba sestica fast...evo rekoh vec....20000 dindzi....
Ili 5 ca. Zavisi kako gledamo na to. Npr Gt four catapult #5 baca #6 strunu npr a znamo svi kako to i gde Marsovac sa tim baci musicu i na koliko metara. Ja pecam sa #5 Cts X ili Helios Zg mada imam i #6 Helios ZG. Ponekad uhvatim ponekad ne jebem ga ali to mi nije toliko ni sustina odlaska na Drinu ;)
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
271
Broj reagovanja
36
Sustina odlazaka na Drinu je individualna stvar....ako pricamo o musicarenju nismo svi Marsovci. Perfektna tehnika i mozes da bacis gde treba sa cim god....poenta je da mi sa losijim tehnikama nadjemo nacin da uradimo to sto treba. A to je zabacaj 20+ metara koji je upotrebljiv...odn kada bacis da to padne i legne muva kako treba...sledece je kontra...treba brz stap koji ce ispraviti kanap pre nego ubode ribu....treba #6 da u matici ga lipljan od 40cm ne savije u drsku pa posle ne znas kako da ga vadis, odn nemas vise amortizaciju.....moze neka dobra petica ali odmah znaci vise novca.....jos nesto jako vazno... #5 znaci vise mahanja a ako pecas ceo dan nije isto da bacis 20m sa 4-5 mahanja i sa 8...cilj je pecati i sutra....

I na kraju zakljucak...brza #6 od 9 stopa, kanap prilagoditi tehnici bacanja...expert distance ne znaci odmah sam po sebi 25m...po pravilu znaci bacac koji moze da glavu od 18 ili 19 m drzi van stapa pre nego baci....bolje kraca glava jer se lakse kontrolise a lakse se baci ko nema dobru tehniku....

I na kraju jedan savet...ako probate stap i kanap na livadi setite se da nikada ali nikada na Drini necete bacati kanap sa obale...nego bar iz vode do kolena....znaci kada probate stap kleknite na travu da budete blizi zemlji....kao da ste zagazili u vodu....20m iz stojeceg stava u klececem izgleda malo dalje.....

Ima mesto gde zagazis skoro do vrha kombinezona, riba je na 25m i mozda koji metar dalje....covek zagazi i sa rukama u vazduhu zabaci (ako spusti ruke laktovi mu dodiruju vodu i ne moze da mase).., uzme mu riba i uhvati,....pola od toga spadne jer je vuce iz daljine u jakoj vodi...a ja kao mozda malo bolji prosecan musicar sednem na obalu i gledam tu lepotu...ne pokusavam....
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
271
Broj reagovanja
36
Najveca greska koju mozete da napravite u izboru stapa, ne samo za Drinu nego uopste...je ''DOBAR JE ZA TE PARE...ILI DOBIJAS DOSTA U NIZOJ CENI....''

Kanap ne baca ni karika, ni boja..ni ovakva ili onakva pluta ili halter.....najvazniji je blank, cenovna klasa (norm.skuplji stapovi imaju bolju (citaj skuplju) opremu.....i stap koji VAMA odgovara odn vasoj tehnici, onda je izbor kanapa i sa ne mnogo muke mozete da dohvatite dosta riba...moci cete sa malo vezbe da bacite tih famoznih 20+...
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.298
Broj reagovanja
325
Lokacija
Beograd
Ako vidis stapove sa kojim pecam jasno se vidi da su svi fast cak sta vise i ultra fast ( pricam o X-u CTS). Ne volim kad mi stap kleca kad dizem odredjenu duzinu kanapa sa vode. S tim sto ljudi moraju da shvate da ostar stap ne trpi greske pri zabacajima tj manje trpi greske nego Medium fast ili medium. Ali bih uvek za Drinu izabrao fast.
A sto se tice distance po meni iskreno i 15m je dosta ali da to lepo izgleda, Sto moras svakog lipca koji se javi da nabodes.
 

FlyTyer

Senior member
Učlanjen(a)
19.02.2016.
Poruke
144
Broj reagovanja
17
Lokacija
Nis
Danas sam slucajno probao malo van vode....bez cekrka i kanapa...MAX CATCH sky high....sestica od 9 stopa....kinez...torray blank....dobre karike snakeguide....dobar lep halter...kvalitetna pluta...sve u svemu stap mnogo lepo izgleda.....

Ostar jak..pa kao sestica....ali brz i najvise me podseca na helios zg, cak i oznaka 9.5 tip flex..da je pisalo orvis zg poverovao bih....

Ko hoce stap..manji budzet...evo preporuke mada kinez....u tom pogledu nije ni malo jevtin...kod nas izadje oko 20000 din......ali vredi do svake banke....

Jos nesto...ne postoji pocetnicki stap za Drinu....ni reka nije za pocetnike, mnogi dobri musicari su na njoj slomili zube....kao sto neko rece...za Drinu treba sestica fast...evo rekoh vec....20000 dindzi....

vec cele sezone pecam sa Maxcatch Skyhigh 906, i stap je odlican

blank je odlican, akcija je fast, ima brz recovery
komponente su okej,

ja ga nisam platio 20k ~ 170e, vec 120e

za te pare se dobije odlican "ribarski" stap, odlicna garancija, + uvek salju neke poklone (kanape, kackete, gace za stap, bekinge...)

na drini nisam pecao, ali je zato cele godine uposlen na juznoj moravi, zabacaji 25m, bambule, bucovski strimeri, manji strimeri za stuku..., sve radnje radi🙂

lepo je izbalansiran, nije tip heavy

lepo mu je lego Maxcatch Nymph #5 kanap (#6 mu je preteska), tako da eto preporuke za jeftin a okej kanap

jos jedna stvar jer diskusujete da li je 905 ili 906 za drinu, skyhigh 5wt i skyhigh 6wt su dosta drugaciji stapovi.
komponente su im iste, a razlika u blanku je 12 grama,
5wt je, bar kako sam cuo jer nisam imao prilike da ga probam, dosta nezniji stap od sestice
odlican je stap sigurno ali za neke druge vode, mislim da je za drinu ipak ova jaca sestica
SmartSelect_20231013_104038_Gallery.jpgSmartSelect_20231013_104221_Gallery.jpgSmartSelect_20231013_104258_Gallery.jpg
 

SinkTIp

Junior member
Učlanjen(a)
05.12.2019.
Poruke
50
Broj reagovanja
17
Poslužiće. Takođe, imaš na oglasima
g loomis, winston, rst ponuđeni u zadnjih par dana. Rst i winston su kvalitetniji od eke. G loomis tu negde. Najbolje da napišeš odakle si, sigurno će se javiti neko iz tvog mesta ili bar blizu tebe. Svakog od nas je posavetovao neko iskusniji. Živa reč je nešto neprocenjivo.
Prijatelju koji ima G.Loomis na oglasima?
Da li si mislio na Lomiss & Franklin?
 
Vrh Dno