Pocetnicki stap

Mlava

Newbie
Učlanjen(a)
12.08.2023.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
Pozdrav,

Vision keeper #5/6 ili Vision Fisu 2 (#4,#5 ili #6) kao pocetnicki stap za reku Mlavu i Drinu.

Hvala unapred na misljenju i preporuci :)
 

mikimiki

Junior member
Učlanjen(a)
28.04.2012.
Poruke
56
Broj reagovanja
9
Lokacija
Cacak
Pre korone sam na reci sreo kolegu koji je imao keeper. Probao sam ga i moj utisak je da je pretežak i predebeo.
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
Pozdrav,

Vision keeper #5/6 ili Vision Fisu 2 (#4,#5 ili #6) kao pocetnicki stap za reku Mlavu i Drinu.

Hvala unapred na misljenju i preporuci :)
Bolje dva stapa...jer jedan a tako gledano 4-6, teesko..
Imas CTS MX 864 u prodaji..Pecao sam u pocetku sa 86 duzinom u velicini 5...Drinu je pokrivao sa duzinama do 20m, uspevao sam..
 

mikimiki

Junior member
Učlanjen(a)
28.04.2012.
Poruke
56
Broj reagovanja
9
Lokacija
Cacak
Jedan štap za dve toliko različite reke, mnogo teško.
Kreneš sa klasikom petica of devet stopa.
Kasnije ćeš za Mlavu verovatno tražiti trojku, a za Drinu možda čak i sedmicu.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.298
Broj reagovanja
325
Lokacija
Beograd
Za Mlavu zavisi da li ces nimfariti ili ces pecati suvu. Za suvu za Mlavu 8 fita ili 8.6 #3 ili #4. Ako uzmes #3 onda za Drinu uzmi #5. Ja sam poceo na Drini da pecam 2007 i to sa Sage Launch 9 fita #5. I radio je odlicno posao. Posle se nalozis i zine ti dupe i pocinjes da bacas novac na neke nove satro bolje stapove a sustina je da ces isto loviti i sa jednim i sa drugim ako ides na vodu.
Ako kuois #4 onda uzmi za Drinu #6. I to je to.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.298
Broj reagovanja
325
Lokacija
Beograd
Ako ces nimfu onda uzmi neki kao byron multilenght #3 i imas 4 duzine u 1 stapu i 90% ces pecati na 9.6fita
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
643
Broj reagovanja
1.328
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
za početnički štap nikako #3 na 9,6 ili 10 ft. uzmi klasu 4 na 9 ft, medium fast štap, najskuplji koji si možeš priuštiti, po meni greys daje najviše za najmanje novaca, kad bi našao rabljeni greys streamflex, za 150-200 eura to bi bilo top, sage lounch isto, možda orvis clearwater, winston pasport... štapovi koji su se pokazali odličnim kroz dugo godina a nisu bili preskupi ni u startu...
samim time ga duže vrijeme nečeš mijenjati... rolu tek tolko da imaš... može ona i za 30 eura, štap nesmije biti fast akcije.. nije loše uzet ni komplet s rolom i žnorom... riješiš se dosta muka i uštediš barem 50 eura... s takvim kupovnim kompletom imaš solidno usklađen komplet... ali slabe kvalitete... oni štapovi koje sam naveo su ko dobri očuvani ww pasati... ako ga paziš uvijek ga možeš prodat za istu lovu koju si platio, sem sagea njemu cijena konstantno raste...

ako misliš bacat streamer, pecat bucova, smuđa, štuku, šarana i istim štapom loviti lipljane i pastve uzmi klasu #5 na 9 ft....
i uživaj u svakoj ribici, beovici, lipljanu, pastrvi, klenu, crvenperki...

stavi gore najobičniju wf žnoru... i kad naučiš bacat i navikneš ruku.. i stekneš dobro iskustvo, već će se isprofilirat što ti treba, nimfaroški ili long cast štap za drinu..
a long cast nije do štapa nego do bacača, a ako neznaš bacat daleko s klasom 4 nečeš znat ni s klasom 6 ili 8 ili 12.... lakše je s težim klasama ali bez tehnike ništa ne znači... a tehnika zabacivanja se dugo usavršava... a ne nakon par you tube savjeta
 

mikimiki

Junior member
Učlanjen(a)
28.04.2012.
Poruke
56
Broj reagovanja
9
Lokacija
Cacak
Uh Mariću. Napisah, kreni sa peticom, a tamo nekad kasnije kad naučiš i skontaš šta ti treba, možda kupiš i sedmicu. Nisam napisao kupuj sedmicu za učenje na Drini.😃😃😃
 

mihajr

Newbie
Učlanjen(a)
13.01.2024.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Pozdrav ljudi!
Nikad sam probao da mušičarim ali planiram ove godine da pokušam.
Da li je ovo dobar izbor za prvi štap?
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.298
Broj reagovanja
325
Lokacija
Beograd
Planiras da musicaris ili da češkariš? Ako planiras da českaris ok ti je 10' #3.
Ako planiras da musicaris onda 8.6 #4 neki za nase vode i to je to.
Naravno ti mozes da bacas suvu i sa ovim 10 ft #3
 

mihajr

Newbie
Učlanjen(a)
13.01.2024.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Planiras da musicaris ili da češkariš? Ako planiras da českaris ok ti je 10' #3.
Ako planiras da musicaris onda 8.6 #4 neki za nase vode i to je to.
Naravno ti mozes da bacas suvu i sa ovim 10 ft #3
Šta je českarenje, ne mogu da nadjem izraz na googlu :doh:
Planiram da uzmem nešto unverzalno za mušicu, nimfu i suvu.
Znači neću mnogo omanuti ako uzmem ovaj 10ft?
 
Vrh Dno