Polar Fibre Streamers

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sintetička vlakna sve uspešnije zamenjuju prirodnu dlaku na strimerima. Evo jednog strimera na kome sam primenio materijal i tehniku koje sam prvi put video na strimerima čuvenog austrijskog mušičara Romana Mosera.
Ovo čudo može i da se boji flomasterima i da mu se dodaju raznorazna perca u boji i fleševi, ali ja ću ga ostaviti ovako, jer sam ubeđen da je za mušičarenje i štuke i bucova baš ta boja smrtonosna.
P.S.
Opasno se dosađujem ovih dana, čekajući da završim sa registrovanjem svog automobila. U gradu sam, umesto u ribolovu. Nadam se da vam nisam dosadio (preko)brojnim postovima i mudrovanjima. Više volim da mušičarim nego da sedim iza stege i motam "novokomponovane" muve.
 

Prilozi

  • MIXMASTER- White Moser Streamer.jpg
    MIXMASTER- White Moser Streamer.jpg
    63,2 KB · Pregleda: 345

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odmah sam ga probao na Nišavi. Ima odličan "rad". Hoće malo da popije vodu, ali već pri prvom zamahu u prazno, otrese se. Ostaje samo da se proveri koliko je otporan na štučije zube. To će najverovatnije sačekati drugu polovinu septembra.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
odlično ovo izgleda. probaj napraviti to u kombinaciji sa marabuom...ja imam dva closera od marabua i kristal fleša, marabu predivno radi a kristal fleš totalno suklađeno sa marabuom...za sada sam ga uspešno koristio na grgečima i pastrmkama (potočne, zlatovčice i kalife) a zbog bead-chain-a ide cik cak.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Baš sam merkao ovo malo marabua što imam, ali to je čokoladna i crna boja, jer tu pticu koristim samo za pastrmske muve. Možda grešim, ali čini mi se da su pera marabua suviše nežna za ribu koji najčešće lovim strimerom, štuku. I pored toga, nabaviću krvavo crvenog marabua, pa makar ga prva štuka izmljackala.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Auuu, opasan ovaj polar! Još nije proradila štuka kako treba, ali pale su prve na "Promo Pilota" i ovog strimera. Jednu sam zadržao (oko 45 cm).
Oduševljen sam ovim materijalom. Odmah ću da smotam nekoliko komada, a od ovog sa slike sam se oprostio, jer je završio na visokoj grani iznad bare. :doh:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo jedne kombinacije polara, syntetic haira, crystal flasha i flashabou accenta. Sam sam napravio ove prizmatične 3D oči, iznutra je osnovni konac od kevlara, a nisam štedeo ni epoxy. Toothy Critter Pike Wire odmah je instaliran, jer biće koje će uskoro da kontaktira sa ovim Lakijem ima strašne zube.
Dao sam mu ime Lucky iz više razloga. Prvi je kombinacija boja, narandžasto, roze, bela i ljubičasta. :hammer: Drugi je to što će mi doneti puno sreće u životu. :lol: Treći je što štuke koje ću s njim da trtim žive ispod Lakijeve kuće. :-*
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jeste, liči na pikavac i ja jesam prevarant naivnih štuka. Hvala ti na komplimentima. Živ bio, Luka! Nastavi tako. :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mnogo sam se navukao na ove moje "pikavce". Juče sam opet lovio štuke na ovakve strimere. Još uvek nije promrdala kako treba, ali pred mrak počne da napada, ali još uvek ne na površini, već blizu dna. E, tu je "pikavac" car!
Cim, cim, cim, pa staneš. Pa opet cim, cim, cim, pa staneš. Pa opet cim, ci...kad nema strimera. Nešto ga guta dole u tmini. :lol: CUG! :hammerhead:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/VS5G2rJ_INo[/flash]
Malo živog rada.  :)
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Mix super izgleda strimer ja pravim isto bjele strimere koje zovem Duh i lovim pastrmke na njih,naravno ove pustane......
 
Vrh Dno