pomoc oko cekrka

Exquis

Junior member
Učlanjen(a)
05.03.2013.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Kako da znam da li je cekrk podesen za levu ili desnu ruku? Da li klaparenje treba da se cuje kada se namotava od stapa ka sebi ili od sebe ka stapu?
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
kad pritegnes kocnicu unda vidis. Ako zateze pri motanju unapred ( levom rukom odozgo na dole od tebe) onda je za levake
 

Exquis

Junior member
Učlanjen(a)
05.03.2013.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Mislis za levake koji drze stap u levoj ruci ili za desnjake koji drze stap u desnoj a namotavaju levom?
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
Exquis je napisao(la):
Mislis za levake koji drze stap u levoj ruci ili za desnjake koji drze stap u desnoj a namotavaju levom?
koji drze stap u levoj ruci. Valjda su to levaci :D
 

Pishta

Junior member
Učlanjen(a)
20.01.2014.
Poruke
53
Broj reagovanja
0
Lokacija
Jagodina,okolina
  Ponajem musicara levaka (drzi stap  levom rukom),a klasici cekrk za desnjake je okrenuo kontra i peca bez prolema godinama :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Slike vrede 1000 reci.....
Kod mog klasicnog modela je ovako:
 

Prilozi

  • HardyMarquis lwh.jpg
    HardyMarquis lwh.jpg
    352,1 KB · Pregleda: 224
  • HardMarquis rwh.jpg
    HardMarquis rwh.jpg
    359,5 KB · Pregleda: 227

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
Da ali to je Hardy  :tbumb: nije kakva krs cegrtaljka kakve se valjaju za sitne novce...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
  :hammer: :D jeste vala čegrtaljka ali od svih čegrtaljka koje sam mogao prije da probam ova je jedina koja mi se baš dopada i sa tim čegrtanjem a o izgledu da i ne govorim. To je fantastični Hardy Marquis Salmon 2. Prezadovoljan sam njim. Koristim ga na mom Switch štapu.
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Najstariju Hardy cegrtaljku kupio sam prije tocno prije 40 godina. Koristim ju i danas kad god lovim priborom klase 3 ili 4, sto je dosta cesto. Izvadila je tone riba. Sto je osobito zanimljivo, kroz sve to vrijeme podmazao sam ju manje od 10 puta. Radi ko nova. Osim te prikupio sam vremenom kolekciju od jos nekoliko komada raznih velicina od kojih je najmladja oko 20 godina u uporabi. To je nepoderiv komad pribora, a sto cegrce nimalo ne smeta. Jedan poznati pisac, jos prije puno godina, je to nazvao:"Song of a little Hardy". Iz ribolovnog iskustva mogu reci da ta vrsta muzike obicno vise uznemirava bliznje cije role ne pjevaju, a manje vlasnika crgrtalice dok vadi ribu.  :D
 

Prilozi

  • hardy.jpg
    hardy.jpg
    83,1 KB · Pregleda: 236

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
"Iz ribolovnog iskustva mogu reci da ta vrsta muzike obicno vise uznemirava bliznje cije role ne pjevaju, a manje vlasnika crgrtalice dok vadi ribu."


:D da znas je bas tako  :yeswink: :tbumb:

Sto se tice cekrka, do sada su bas mnogi prosli kroz moje ruke. neki manje a neki vise....u posjeti USA imao sam priliku da probam neke modele koje ovde nisam moga da vidim ni u izlogu nego samo na internetu. To su neki modeli kao npr. od: Abel, Tibor, Islander, Lamson, Bauer, Nautilus, Saracione, Galvan, Hatch i Waterworks....dok sam razne Loopove, Danielssone, Sage i druge vec ovde kod nas probao.

Najvise sam odusevljen sto se tice "odnos cena, kvalitet I meni dopadljivost" sa Vosseler cekrcima a takodjer I sa Hardyjevim klasicnim kao sto je Marquis i Hardy Lightweight - L.R.H. a volio bi jako da probam i Hardyjev Wide Spool Perfect i Hardy Bougle Mk VII (mada ova dva zdanja i nisu bas jeftini).
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
Slušajte Vas dvojica  :D :D :D daću Ja vama čegrtaljka, nemoj da mi izvlačite iz konteksta reči koje nisam rekao  :) :) :) :nowink:
Redovno se prepucavamo, naravno na drugarskoj bazi sa pajtosima koji su sledbenici tihe vožnje svojih čekrka...teze kao uplašiće ribu itd ne piju vodu, bar kod mene...sa druge strane "volem"da čujem čegrtanje tako da sam sledbenik bučnih makina...samo ne tip Orvisovih plastikanera Clearwothera i sl....al da uvek sve od Hardy-ja, Sage-a itd...Uhhhhhhhhhhhh male bebe http://www.highpeaksmercantile.com/home/index.php/component/virtuemart/?page=shop.browse&category_id=222
:doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Jako volim cekrke da bi napravio cak I zbirku ali nije vreme za to  :lol:

Ma jeste cegrtaljka ali ne u onom negativnom kontekstu.....ovo cegrta na nivou  ;)  :smoke:

Za vreme bozica me udarilo nko ludilo I malo mi falilo da bi sa e bay narucio jedno predivnog crnog Marryat-a CMR 5/6. Ali sam ostao trezan pa sam odustao  :doh: :D
 
Vrh Dno