Pomoc pocetniku!!!

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Najbolje je da sam istrazujes i listas stranice Interneta, gledas video snimke Romana Mosera, Douga Swishera, Olivera Edwardsa..., jer se od saveta nasih musicara, vezanih za nimfarenje lipljena i pastrmke u Bosni, neces mnogo ofajditi.
Mozda bi bilo dobro da potrazis Aleksandra Lukica sa Plive, za koga kazu da je vrstan poznavaoc nimfarenja.
Dobra ti je kombinacija duzine i tezine stapa i konca. Tu nisi pogresio.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nisam mnogo iskusna musicar ali prve mouve koje sam koristio su bile bas nimfe pa strimer, tek onda suve.
Moje dosadašnje iskustvo je izgrađeno najviše experimentisanjem i gledanjem gore navedenih vido snimaka itd.
Također, po tom pitanju nešto sam naučio i sa ovoga našega foruma.
Nimfu puštam da ju nosi vodeni tok pri tome pazeči da je struna što ispravnija (dakle ne umršena niti najmanje). Time imam bolju kontrlou nad sistemom, odnosno lakše vidim riblji udar posebo ako se ne koristi indikator udara i time se lakše udara kontra. Bacam uvek blago uzvodno, nekada popreko reke, sve ovisi koju ribu lovim i na kako brzim delovima reke. Može se bacati i uzvodno i onda nimfom loviš kao običnim strimerom...povlačenjem. Uobičajeno nifarim takod a je to kombinacija puštanja i povlačenja. Kada mi je nimfa več uzvodo u toku onda ju povlačim ali sa kratkim trzajima, recimo po 10cm izvlačenja strune. Nekada je alo cimnem i kada ju puštam. Indikator nisam koristio ali ove sezone planiram i to. To ti dođe ko plovak :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ps.
Toplo ti preporučujem da odgledaš video snimke od Olivera Edwardsa. Čak i da kupiš njegove DVD-e neće ti biti žao dati novac. http://www.essential-skills.tv/ tu imas sve od njega. U Essential Skills ima lepo pokazano nekoliko nacina nimfarenja.
Izuzetno praktično.
 

begginer

Newbie
Učlanjen(a)
24.03.2007.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Ok,hvala vam.Poslije ovog snijega voda je malo nadosla i zamutila se.Cim se voda izbistri izlazim na probu.Javicu vam rezultate.Pokusat cu i da nabavim te DVD-e jer sam se jako zagrijao za flyfishing.
 
Vrh Dno