Pomoc prilikom izbora cekrka - Vision Deep ili Vision Koma?

dovla84

Senior member
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruke
135
Broj reagovanja
0
Zdravo kolege,
Potrebna mi je pomoc oko izbora cekrka.
Skorije sam kupio svoj prvi musicarski stap : Vision Vipu 8' #4.
Od iskusnijih kolega sam saznao da je za njega idealan kanap klase #5 pa bih trebao kupiti cekrk za tu klasu.
Za sada u obzir dolaze dva cekrka:
Vision Deep 5/6, tezina 162g - cena oko 60e
Vision Koma 5/6, tezina 177g - cena oko 70e

Malo me brine to sto na Vision Koma staje manje bekinga jer je vrlo verovatno da cu u neko dogledno vreme
pozeleti i neki duzi stap klase #5 ili #6 pa ne znam sta ce biti ako mi zatreba taj beking.
Smatram da nema  potrebe da kupujem dva cekrka ako moze jedan da mi pokrije oba scenarija (mislim da nisam
u stanju pecati sa dva stapa istovremeno).
Razlika u ceni je mala tako da to nije odlucujuci faktor.

Posto nemam puno iskustva, svaki savet iskusnijih kolega bi mi znacio.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
315
Lokacija
Svrljig
Nemoj da te sekira količina bekinga koja staje na čekrk. Ja na mojim imam namotano po 20ak metara monofila 0,50mm i nikada mi se nije desilo da zafali, verujem da neće ni tebi sem ako ne misliš da pecaš negde losose od po 10 kg štapom od 8fita klase 4. Kupuj onaj koji ti oko hvata i koji ti najbolje odgovara štapu.
 

dovla84

Senior member
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruke
135
Broj reagovanja
0
Strelac je napisao(la):
Nemoj da te sekira količina bekinga koja staje na čekrk. Ja na mojim imam namotano po 20ak metara monofila 0,50mm i nikada mi se nije desilo da zafali, verujem da neće ni tebi sem ako ne misliš da pecaš negde losose od po 10 kg štapom od 8fita klase 4. Kupuj onaj koji ti oko hvata i koji ti najbolje odgovara štapu.

Hvala za savet. Moj problem je sto ne znam koji bolje odgovara stapu sobzirom da nisam u mogucnosti da isprobam cekrke. Pretpostavljam da Koma ima kvalitetniji mehanizam i sama je malo kvalitetnija dok je Deep laksi i ima spulnu veceg kapaciteta.
Zanima me misljenje ljudi koji imaju iskustva u odabiru posto ja mogu samo pretpostaviti sta je OK.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
druze dovla,kad sam ja pocinjao da musicarim imao sam istih problema oko odabira cekrka,kupio sam ih do sada 5 ili 6 i kod ni jednog nisam pogresio svi sluze dobro i imaju svoju svrhu..sto se tice backinga to nemoj da te buni veruj mi nemoj se opterecivati sa tim,kao sto strelac rece,mozda ti nece nikad ni zatrebati..da sam ja biram  ja bih izabrao laksu varijantu jer ne volim teske cekrke....imao sam i jeftinijih cekrka od tih tvojih vision-a pa sam bio super zadovoljan i jos uvek sam ,tako sta god odaberes neces pogresiti..ako vec biras izmedju ta dva kupi onaj koji ti je lepsi na oko i neces pogresiti..
javi obavezno kad se odlucis da vidimo pazar :yeswink:
 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Sto lakshi cekrk uzmi.Druze 160 grama je mnogooo za osmicu #4,nece da bude u libelu ;)


Predlazem  Vosseler RC2  117gr. al malko skuplji jbg.Kupuje se jednom u zivotu pa dok ga ne izgubis ili poklonis,tek ondaK kupis opet :) Ja imam RC1 i mogu reci da je neunistiv,prelep dizajn,obrada,kvalitet......sve najjjj

http://www.americanflyandtackle.com/Vosseler-RC-Fly-Reel-p/aft601-100.htm
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
RC2 odlican cekrk a kod nas moze da se dobije cak i nesto jeftinije nego na ovom linku :)
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
marko dobro rece 160grama je puno za #4...a ovaj voseler sto ti preporucuju je opasna stvar...daleko bolji izbor od vision bar po meni..prelep cekrk a jos mu nisu nasli mane....
 

dovla84

Senior member
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruke
135
Broj reagovanja
0
Gde mogu kupiti Vosseler RC2 i po kojoj ceni? Ima li ga neka radnja u Srbiji?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
A bre kako tesko kad je vrlo lako. Ja radim Vosseler po porudzbini i cekrke i alat i stege, pa ko voli... :hammer: cak nesto jeftinije nego kod Hebeisena :D

Dovla imas PM!
 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Epa odlicno,eto ti opcija.ili ako imas nekog u inostranstvu da ti kupi i posalje.

A ewo nesto o Vosseler-u:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N3x5suZ1Kjo[/youtube]
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Kad smo vec kod Vosseler cekrka, oni predstavljaju mozda jedan od najboljih odnosa cena-kvalitet-performanse medju savremenim cekrcima. Od kvaliteta izrade, pouzdanosti u radu i veka trajanja.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Eto dovla ako imas  novca za ovaj cekrk resio si problem ja ti isto preporucujem inace to ce biti moj sledeci cekrk milion posto....

Sent from my NEOBOX using Tapatalk 4 Beta

 

dovla84

Senior member
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruke
135
Broj reagovanja
0
Problem je sto nemem dovoljno novca. Poslusacu savet @simpson H , pazaricu neki jeftin cekrk
i skupljacu novac za neki stvarno kvalitetan (vec sam se nameracio na Vosseler RC2). :)
Hvala na iskrenim savetima.
 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Od jeftinijih a vrlo pouzdanih cekrka-metalaca imas Robinson.Odlican je i kosta ispod 3000 din. Mnogi musicari na forumu koriste bas taj.
Kupis ovaj i skupljas kintu za Vosseler


http://www.pkvm.co.rs/image/cache/data/wa-500x500.jpg
 
Vrh Dno