Pomoc

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Drug ima Simms sa vibram djonom koji se izlizao i poceo da se kliza.Cuo je da postoje neki srafovi ili slicno koji se usrafe u djon pa da li neko zna nesto vise o tome.U sustini bilo sta mu treba samo da resi problem a da ne kupuje nove cokule
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Imas na netu svuda da kupis pa i u taimenu npr srafove za cipele,a mnogo daleko jeftinija varijanta su srafovi samoresci iz bilo koje gvožđare,imaju poveću glavu ,uzme samo najkraće da mu ne probiju đon
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Koliko znam postoje tungsten srafovi za cipele i mogu da se kupe kao i filc za djonove

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
329
Lokacija
Beograd
Vidi sa Saletom iz Cacka on je imao neke Vision. Eurofish Cacak/
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
http://www.taimen.com/en/ue/product/taimen-tungsten-carbide-studs_99930305/102786

Al realno manje vise isti k,ko i obicni srafovi,nadji neke samoresce sa vecom kockastom  glavom( jer realno samo da ima kockaste ivice da se ne kliza) i plati 5 din po srafu
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
To što Neba kaže imaš u uradi sam. Zove se "šestougaoni štaf za lim".
9-sraf-za-lim-hex.jpg
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
329
Lokacija
Beograd
Neco pa ovo mi se cini da ce tek da se kliza???
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Nisam probao  :D ali vidim da je ovaj patent dobio nagradu za najbolje rešenje u ovoj godini. Evo šta kažu za njega:

"RockTreads are basically a set of aluminum disks that attach to the bottom of any boot that can be studded (and even some not designed to be) with a single screw. The discs come in various sizes to allow you to customize your setup. And they work. Really well." Hatch mag

https://www.rocktreads.com/


 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
ko zna moguce da i radi odlicno,ne kosta vise od 100 din da se proba  :hammer:

ja kad sam uzimao prve godine,uzeo sam  samorezce (zato sto mnogo dobro drze kada se usrafe) ,i nesto ovako laicki ,a i po izgledu ovih sto se kupuju,logicnije mi deluje da sa ostrim kockastim ivicama imaju bolji efetak gripa nego sa okruglim,evo nasao sam sliku tih sto sam uzimao,ko zna moguce da nije tako

jos kad bi neko mogao da me prosvetli,u cemu to prednjace srafovi od tungsten karbida u odnosu na regularne gvozdene (da ne kazem prohromske)

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
jedina prednost moze da bude tvrdoca . ali ako se uzme u obzir cena ovih sa slike nije nikakva prednost. cesto koristim ovakve srafove za razne namene . iz iskustva savetujem da se odsece burgija na vrhu srafa i da se malo naostri pri upotrebi u mekim materijalima . mnogo cvrsce drzi sraf
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
Najkraci "samorezac" kojeg sam nasao je 16 mm (duzina navoja + ovo sto imitira burgiju). Kratio sam ih nanekih 12 mm i srafio u gumeni djon. Nema klizanja
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
329
Lokacija
Beograd
Ala vam klinac za dosetku, meni ne bi Palo u zivotu na pamet.
 
Vrh Dno