Pomor na Drini

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Od rano jutros pa do kasnihih vecernjih casova primecen je pomor ribe na Drini od Perucca pa nizvodno. Medju mrtv om i osamucenom ribom ima mrena ,krkusa, skobalja. mladice, peseva i dr . Drina je umereno mutna, i u kasno poslepodne je pala na 0. Ja sam se sa spustio camcem sa ribocuvarima od brane do Splavista i nasli smo jednu mladicu od oko 8-9 kg u zagatu na Splavistu, jos jedna je pokupljena na uscu Race a dosta toga je i narod pokupio. Riba se koncentrise pored uliva potoka u Drinu i videli smo iz camca dosta mladica preko puta Vrela i pod samim vodopadom.
Uzrok trovanja je verovatno povezan sa radovima na elektrni i ispustanjem mulja sa dna jezera. Obavsteni su svi nadlezni i nocas predstoji prikupljanje uginule ribe , obavestena je granicna policija i bice obavesteno i tuzilastvo , za sada toliko o daljem toku se cujemo .
pozz igor
 

Prilozi

  • Photo-0043.jpg
    Photo-0043.jpg
    241,1 KB · Pregleda: 332

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ne znam šta se dešava sa našim vodama,Dunav je takođe veoma čudne boje,jako slične kao Drina na prvoj slici!Posebno mi je čudno što obe elektrane ispuštaju vodu poslednjih nekoliko dana pa Dunav deluje poput bujičave reke preko dana,nosi sve i svašta!Ko zna šta nam sve prećutkuju, majku im političarsku!!!
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Na svim forumima smo o ovome pisali,mnogi koji su se javljali su se ućutali,a razlog je jednostavan,kupljeni su za male pare!
Evo skoro treću sedmicu se ovo zlo dešava a niko ni da mrdne,silni stručnjaci i ostala banda.Prvo rudnik Sase u Srebrenici,pa je i u Zvorniku,fabrika Glinice Birač ispustila lužinu,i sada ovo.Pa dokle više???
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Dok neko ne zaglavi u apsanu na dugo i plati kao British Petroleum, niko nema ni da se sebne a kamoli uplaši.
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Strelko nije ovo Amerika,pojeo vuk magarca,na tome će se i završiti, ovo je Srbija,zataškaće kao i do sada i nikom ništa!Na žalost ali to je naša realnost i u daljoj budućnosti(50god. min.) ne vidim ništa što bi moglo da popravi stanje na našim rekama!
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
307
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Ljudi šta vam je, nikom dlaka nema da fali. Decenijama unazad sam gledao kako je Trepča trovala Ibar i Zapadnu Moravu teškim metalima i ne samo Moravu već i celo područje uz Moravu i Ibar. Da li je za to neko odgovarao? Naravno da nije.
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Ako se nastavi ovim tempom sa svim ovim "unapređenim" sredstvima za ribokrađu i trovanjem reka, u skorijoj budućnosti ćemo se samo proseravati po forumima sa novim kreacijama muva koje ćemo možda,kažem možda, moći potopiti na par reka u Srbiji!
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
A najveca glupost je razlog remonta turbine, kad su bile velike vode pre dvadestak dana u turbinu uleti ves masina i camac, kako nije napravljen sistem zastite da spreci tako nesto  :doh:

iz keca u kec, iz gluposti u glupost
Prezivece priroda, ne brinem ja ali sto stalno mora da prezivljava zbog ljudske gluposti  :doh:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Preživeće ali sa teškim gubicima,upravo nam je kolega donjeo slike koje je napravio danas.Nije mu bilo mrsko da ode i da slika,ja bolje da ih nisam video,ovo je košmar!

pomor1.jpg


pomor2.jpg


pomor3.jpg


pomor4.jpg


pomor5.jpg
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Strasno!!! :( Nesto slicno se desilo i u rumuniji, u par vestackim jezerima ispustala se voda, i nikakve mere nisu se preuzele za ocuvanje ribljeg fonda iz tih voda. Tako da dosta riba je uginulo.
 

marinjo

Junior member
Učlanjen(a)
20.03.2008.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Lokacija
Uzice
tommylee je napisao(la):
Preživeće ali sa teškim gubicima,upravo nam je kolega donjeo slike koje je napravio danas.Nije mu bilo mrsko da ode i da slika,ja bolje da ih nisam video,ovo je košmar!

pomor1.jpg


pomor2.jpg


pomor3.jpg


pomor4.jpg


pomor5.jpg

Muka mi je kad sam ovo video... Zaista je stomak poceo da mi se okrece... :-((((((((((((((((((((((((((((((((
 
Vrh Dno