Poodle flies

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Na Vladanovoj stranici sam vec pre nekog vremena opazio jednu vrlo zanimljivu muvu koja spada podu metne muve tipa atraktor. Viđao sam pre nešto približno slično vezanjem paraloop tehnike. Ove su mi nešto ekstra i sigurno ču ih isprobati. Da li ste več lovili takvim muvama?

Poodle
poodle1.jpg


Waspoodle
waspoodle.jpg
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Nisam a cak ih nema u kutijici. Pridruzujem se Sebu da cujem o iskustvima onih koji su ih koristili. period, reka i velicine udica.
 
Z

Zakula

Guest
Seb,ne bih reko' da su ove muve atraktori...OK,nisu realistichne,ali mislim da odmah mogu da zakljuchim koje insekte imitiraju...
Inache mnogo su zanimljive,bash neobichan styling imaju...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mr.Zakula je napisao(la):
Seb,ne bih reko' da su ove muve atraktori...OK,nisu realistichne,ali mislim da odmah mogu da zakljuchim koje insekte imitiraju...
Inache mnogo su zanimljive,bash neobichan styling imaju...

Ja mislim da jesu, posebno ova prva iako može da se kaže kako je ta kao neka imitacija mrava ali i ostalih kopnenih insekata čija je guza malo potonula u film. Prema ff definiciji atraktori su muve koje privlače i izazivaju ribu. Nije reč dal su savršeno ili doslovno imitacija nečega, možda su nalik svemu i svačemu ili čal ničemu ali iimaju jednu svrhu a to je da su atrkativne ribama. Ti to jako dobro znaš ;) Ova nalik osi može biti svašta u ribljim očima iako nas prvenstveno asocira na osu. Ona druga je več pravi atraktor koji imitira kopnene insekte, a i njen sam vezač kao ff ribolovac sa mnogogodišnjim iskustvom dobro zna kako ju je nazvao ;) Stoga ja samo ponavljam naučeno od starijeg kolege i uveren sam da se radi o savršenoj atraktor muvi. Ovo je malo sada offt. ali nema veze. Ako malo bolje pogledaš videt češ kako imitira svašta a i ništa, isto kao i onaj atraktor kojega koristimo kao imitaciju kamenjarke.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo su, koliko vidim, muve čije "dupe" zaranja u vodu. Ponekad ribe prihvataju takve muve kao nešto najprirodnije i uzimaju ih radije od onih koje plivaju celim telom.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mixmaster je napisao(la):
Ovo su, koliko vidim, muve čije "dupe" zaranja u vodu. Ponekad ribe prihvataju takve muve kao nešto najprirodnije i uzimaju ih radije od onih koje plivaju celim telom.
tzv "dupetare"  :samotuci:
 
Vrh Dno